2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Vizažo meistrė O.Pikul įvardijo klaidas, kurias daro vyresnės moterys: galite atrodyti jaunatviškiau

Makiažas išties gali labai daug: paslėpti trūkumus, paryškinti bruožus, gerai atliktas, naudojant jūsų veido odai tinkamiausias priemones, jis gali ir vizualiai pajauninti. Tačiau tiesa ir tai, kad netinkamai parinktos priemonės jums gali pakišti koją. Taigi, kokių klaidų dažantis reikėtų vengti brandesnio amžiaus moterims, norint atrodyti ne tik gražiai, bet ir jaunatviškiau, kalbamės su vizažo meistre Oksana Pikul-Jasaitiene.
Oksanos Pikul makiažo patarimai brandesnio amžiaus moterims
Oksanos Pikul makiažo patarimai brandesnio amžiaus moterims / 123rf.com ir Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kasdienė odos priežiūra – būtina

Visos žinome, kad norint, jog veido oda puikiai atrodytų, makiažas gerai laikytų, ja turime rūpintis kasdien.

„Odos priežiūra yra vienas būtiniausių dalykų mano makiaže. Tai lyg pamatas, o kai jis geras, tai ir namas puikiai stovi“, – sakė O.Pikul-Jasaitienė.

Pasak jos, būtina lepinti save ir savo odą, taip pat apsilankyti pas kosmetologą ir išsiaiškinti, ko reikalauja jūsų oda, koks jos tipas ir pagal tą tipą įsigyti ir naudoti atitinkamas veido odos priežiūros priemones.

„Nakčiai būtina nusivalyti makiažą, savo klientėms patariu naudoti dieninį ir naktinį kremus, serumus, paakių kremą, nepamiršti drėkinti veido odos, namuose turėti šveitiklių, kaukių, visas reikalingas priemones makiažui pašalinti, po micelinio vandens visada nuplauti veidą“, – patarimus dalijo vizažo meistrė.

Pagal savo odos tipą toniką atradusi moteris gali pasiekti labai puikių rezultatų.

Paklausta, ar pati naudoja ir ar rekomenduoja kitoms naudoti toniką, pašnekovė teigė šiai veido odos priežiūros priemonei sakanti didelį „taip“.

„Tonikų yra įvairių: su hialuronu, rūgštinių, su alkoholiu, skirtų riebiaodėms, – jis sutraukia poras, pristabdo sebumo išsiskyrimą, tada mažiau beria odą, drėkinamųjų – skirtų sausiaodėms. Pagal savo odos tipą toniką atradusi moteris gali pasiekti labai puikių rezultatų“, – įsitikinusi O.Pikul-Jasaitienė.

Klaidos, kurias daro brandesnio amžiaus moterys

Pasak pašnekovės, makiažas tikrai nepakiš jums kojos ir nepridės amžiaus, jei mokėsite tinkamai naudotis priemonėmis.

Taigi, ką būtina žinoti brandesnio amžiaus moterims ir kokių klaidų reikėtų vengti?

Veido priežiūros priemonės. Viena didžiausių klaidų, kurią daro moterys, pasak O.Pikul-Jasaitienės, – pasirenka netinkamas priemones.

„To priežastis – galbūt žinių stoka arba konsultančių nemokėjimas parinkti klientei tinkamų produktų. Pavyzdžiui, brandaus amžiaus moteriai, turinčiai sausą odą, parenkama visą parą išliekanti kreminė pudra, kurios sudėtyje gausu silikono. Tokios priemonės džiovina odą ir dar labiau išryškina esamas raukšlytes.

Taigi noras paslėpti veido odos trūkumus, sulyginti odos spalvą iššaukia kitas problemas – kaip tik išryškina raukšlytes, dar labiau sausina veido odą ir tada moteris atrodo dešimt metų vyresnė“, – sakė vizažistė.

123RF.com nuotr./Moteris naudoja volelį veidui
123RF.com nuotr./Moteris naudoja volelį veidui

Kreminė pudra. Kita problema ji įvardija netinkamą kreminės pudros naudojimą. „Nusiperka moteris kreminę pudrą vasarą, kai oda gauna saulės, įdega, nespėja produkto išnaudoti ir tebenaudoja jį šaltuoju sezonu, kai oda jau tampa blyški, o ta naudojama priemonė yra dviem ar trimis tonais šiltesnė nei dabartinės odos atspalvis. Ir dažnai nesusimąstoma, kad reikėtų įsigyti naują priemonę, jog veido oda atrodytų gaiviau ir jaunatviškiau“, – pavyzdžiais dalijosi pašnekovė.

Paakių maskavimo priemonė. Kita didelė klaida, pasak O.Pikul-Jasaitienės, – naudoti per daug paakių maskavimo priemonės. „Ne visos moterys taip daro, bet tikrai yra darančių. Užtepa per daug, dar blogiau – naudoja netinkamą atspalvį ir netinkamą jų odai priemonę, kuri ilgainiui subėga ir dar labiau akcentuoja raukšlytes“, – sakė vizažistė.

Akių vokų šešėliai. „Netinkamas akių šešėlių naudojimas, jų retušavimas, nesupratimas, kiek reikia „tempti“ to šešėlio atspalvį ar atspindį, kokią spalvą galima naudoti, taip pat nepaslepia mūsų trūkumų: pavyzdžiui, pakritusio voko ir kitų problemų“, – teigė pašnekovė.

Pasak jos, brandaus amžiaus moteris turėtų vengti baltų šešėlių – jie toli gražu neatrodys gaiviai ir gražiai. Geriau rinktis dramblio kaulo, nude atspalvio šešėlius.

„Kadangi moterys labai skirtingos, vienos – šiltesnių, kitos – šaltesnių bruožų, man būtų sunku patarti, kokios dar spalvos tiktų ar netiktų, nes tai labai individualu. Tačiau tai, kad moteris vyresnė, nereiškia, jog ji negali naudoti tamsesnių atspalvių šešėlių.

Esu vedusi pamoką 65 metų moteriai, su kuria mokėmės, kaip daryti dūminį makiažą. Atrodo, brandaus amžiaus moteris niekad nesirinktų tamsių juodų spalvų. Išleidusi ją supratau vieną dalyką: tokio amžiaus moteris be makiažo atrodo pilkai ir liūdnokai, tačiau su makiažu ir pasitempusi ji atrodo dama.

Todėl svarbiausia mokėti tinkamai, švariai, pagal taisykles pasidažyti, nes makiažas tikrai nepakiš jums kojos ir nepridės amžiaus, jei mokėsite tinkamai naudotis priemonėmis“, – sakė O.Pikul-Jasaitienė.

Brandesnio amžiaus moteris be makiažo atrodo pilkai ir liūdnokai, tačiau su makiažu ir pasitempusi ji atrodo dama.

Pieštukas. Dar viena klaida – kai moteris, norėdama padidinti akį, baltu pieštuku ryškina gleivinės liniją. „Čia labai svarbu žinoti, kad pieštukas niekada negali būti baltesnis už pačios akies obuoliuką. Tad kartais geriau rinktis nude atspalvio pieštuką, jis atrodys žaviai ir elegantiškai“, – patarė vizažistė.

Užkritęs vokas. Užkritę vokai kankina ne vieną brandesnio amžiaus moterį. O.Pikul-Jasaitienės teigimu, pasitelkus blakstienas vizualiai galima kilstelėti užkritusius vokus. „Kai vokelis truputį pasmukęs – man asmeniškai tokios akys yra gražios ir seksualios, tik jas reikėtų atitinkamai paryškinti. Kampučiuose kilstelėjus blakstienų liniją akis gražiai atsivers, – patarė ji ir pridūrė:

– Jeigu akių vokų problema yra ne tik estetinė, bet ir funkcinė, poliklinikose atlieka voko koregavimą, kuris pagerina regą. Ne viena klientė džiaugėsi šia procedūra – pagerėjo rega, ne taip mimifikuojamas veidas. Todėl siūlyčiau moterims atkreipti dėmesį ir į tai, ar pakritę vokai netrukdo funkciniam regos laukui ir ar nereikėtų kreiptis pagalbos.“

Antakiai. Pasak pašnekovės, moterys taip pat turėtų neperlenkti lazdos su antakių spalva: kuo jų atspalvis šviesesnis – tuo moteris atrodo jaunatviškiau.

Lūpų dažai. „Moterys bijo ryškių lūpų. Visada sakau, kad nereikėtų to bijoti. Tikrai drąsiai galima griebtis ryškių lūpų dažų, ypač vakare, nuotraukose atrodysite itin žaviai. Klasikinė raudona buvo, yra ir bus“, – sakė O.Pikul-Jasaitienė.

123RF.com nuotr./Brandaus amžiaus moteris
123RF.com nuotr./Brandaus amžiaus moteris

Švytėjimą suteikianti priemonė. Pašnekovės teigimu, porėtai ir raukšlėtai odai nepatariama naudoti sausos švytėjimą suteikiančios priemonės (angl. highlighter). Tačiau kreminė tokia priemonė, naudojama brandesnei odai, pasak jos, ypač žaviai atrodo.

„Ja reikėtų tepti iškiliausią skruostų zoną – ji visada turi būti švytinti, graži, ryški. Jei nosytė neturi kuprelės, galima drąsiai teptelti ir per nosytę, pablizginti jos galiuką. Bet, jei jums atrodo, kad jūsų nosytė ilga, galiuko neblizginkite, nes švytėjimą suteikiančios priemonės truputį vizualiai ją pailgins.

Aš dar mėgstu pereiti per Kupidono lanką – lūpų kraštus, linkius ir pačias lūpas, gražiai jas paretušuoti, išryškinant jų kontūrą. Nebent lūpų kontūre yra daug pirminių raukšlyčių, tada šito vengiu“, – patarimus dalijo vizažistė.

Jei jums atrodo, kad jūsų nosytė ilga, galiuko neblizginkite, nes švytėjimą suteikiančios priemonės truputį vizualiai ją pailgins.

Ar lietuvės pakankamai dėmesio skiria išvaizdai?

O.Pikul-Jasaitienė, paklausta, ar lietuvės pakankamai dėmesio skiria savo išvaizdai, sakė besidžiaugianti, kad atsiranda vis daugiau ir daugiau moterų, kurios drąsiai ateina mokytis makiažo paslapčių, nori atrodyti puošniai, gražios nuotraukose, nori nustebinti artimuosius ar galiausiai mokėti gražiai pasidažyti kasdien, eidamos į darbą ar kur kitur. Kuo toliau, tuo daugiau, pasak pašnekovės, moterys investuoja į save ir į savo kosmetikos krepšelį.

„Jau penkiolika metų dirbu šį darbą, anksčiau brandaus amžiaus moterų mano sąraše buvo mažokai, nes jos šią paslaugą pasirinkdavo tik esant reikalui, pavyzdžiui, dukros vestuvių proga. O daugiau jai tarsi nereikia. Gerai, kad tai keičiasi, moteris išlieka jaunatviška, graži, pasitikinti savimi ir mokanti tinkamai atrodyti tiek darbe, tiek šventėje. Labai džiaugiuosi, kad moterys išmoksta apgauti laiką ir aplinkinius, pasitelkusios kosmetiką“, – šypsodamasi sakė O.Pikul-Jasaitienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką