Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 28d. 16:54

Vyrų depiliacijos meistrė Žaneta: „Dauguma vis dar galvoja, kad prisižiūrintis vyras yra homoseksualus“

Vyriška depiliacija Ypatingos
123RF.com nuotr. / Vyriška depiliacija

Kai moterų depiliacija atrodo visiškai normalus ir net būtinas dalykas, vyrai šiuo klausimu turi pasirinkimo teisę. Ar pažastys plaukuotos, ar ne – jokio skirtumo, vešlūs plaukai kartais vertinami kaip vyriškumo simbolis. Tačiau jei kalba pasisuka apie bikinio zonos ar kojų depiliaciją, ne vienam konservatyviam lietuviui tai jau kelia įvairių minčių – daugelis net neįsivaizduoja, kaip tai gali būti patogu, ir laiko moterišku reikalu. Visgi depiliacijų meistrė Žaneta Krasovska tikina, kad šie nusistovėję stereotipai ima keistis – vyrai, išbandę plaukų šalinimą ir pamatę to naudą, dažniausiai iškart tampa lojaliais klientais. „Tik dažniausiai į kabinetą jie ateina ne savo noru – atsiunčia žmonos“, – šypsosi meistrė.

„Depiliacija tarp vyrų yra populiari, bet niekas apie tai nekalba“, – sako grožio ir estetikos studijoje „Barenda“ dirbanti depiliacijų meistrė Žaneta Krasovska. Pasak specialistės, į jos kabinetą užsukantys vyrai neretai gėdijasi paslaugos, kurios atėjo.

Kita vertus, nėra lengva rasti ir tuo užsiimantį grožio saloną – dažniausiai depiliacijos paslaugas moterims teikia visi be išimties, o štai vyrams – toli gražu ne kiekvienas specialistas. Anot meistrės, tai taip pat gali versti vyrus kuklintis.

„Vyras iš prigimties yra medžiotojas, todėl susiformavo nuomonė, kad jis neprivalo savimi rūpintis. O jeigu yra kitaip, visuomenėje susidaro stereotipas, kad prisižiūrintis vyras yra homoseksualus. Tačiau depiliacija yra tas pats, kas apsilankyti pas gydytoją. Viskas yra rimta ir atsakinga. Todėl vyrai ir gėdijasi, nes kiti neteisingai supranta šią procedūrą“, – įsitikinusi Ž.Krasovska.

Grožio salono „Barenda“ nuotr./Žaneta Krasovska
Grožio salono „Barenda“ nuotr./Žaneta Krasovska

Išmokti vyriškos depiliacijos paskatino kliento prašymas

Dar prieš kelerius metus Lietuvoje buvo labai sudėtinga rasti grožio saloną, kuris atliktų depiliaciją vyrams. Pati Žaneta taip pat didžiąją karjeros dalį skyrė moterų depiliacijai, tačiau susidūrusi su kliento prašymu, savo paslaugų asortimentą papildė.

„Vieną dieną sulaukiau skambučio iš vyro, kuris pasakė, kad jo žmona grįžta iš užsienio ir norės ateiti į depiliaciją. Mes užrašėme tinkamą laiką, jis dar nupirko dovanų kuponą. Tačiau sutartą laiką prie grožio salono durų pasirodė ne jo sutuoktinė, o jis“, – prisimena Žaneta.

Pasak meistrės, vyras atrodė labai sutrikęs. Jis paaiškino, kad visgi depiliacijos nori pats, tačiau Lietuvoje niekur neranda grožio salono, kuris šią procedūrą atliktų.

„Nors ir aš jį įspėjau, kad vyriškos depiliacijos nesu dariusi, bet jis sutiko pabandyti. Viskas praėjo puikiai. Po šio atvejo nusprendžiau pradėti gilinti žinias ir šioje srityje, nes mačiau, kaip nejaukiai jautėsi klientas ir kokia svarbi jam buvo ši procedūra, – pasakoja meistrė.

– Beje, įdomu tai, kad po 5 minučių į mūsų saloną atėjo ir jo sutuoktinė, laukusi, kol iš kabineto išeis vyras. Matyt, nerimavo, ar neiškviesime kokios policijos.“

Labiausiai bijo bikinio depiliacijos

Visgi nepaisant stereotipų, Žaneta savo kabinete sulaukia daugybės klientų vyrų. Čia jie gali rinktis – ar depiliacijos nori vašku, ar cukrumi. Be to, galima depiliuoti kone visas kūno zonas, tokias kaip: bikinio sritis, sėdmenys, viršutinė plaštakos dalis, nosies ar veido sritis, pažastys, pečiai, krūtinė, pilvas, kojos, rankos.

„Vyrai depiliuojasi visas kūno vietas. Populiariausios bikinio sritis, nugara, pečiai, krūtinė, pažastys bei nosis. Pastaruoju metu atsiranda vis daugiau norinčių dar depiliuoti krūtinę, ausų zonas. Užsuka ir daug jaunuolių, paauglių, kurie, norėdami išvengti nemalonaus kvapo, depiliuojasi pažastų sritį“, – vardina meistrė.

Populiariausios vyrų depiliacijos vietos: bikinio sritis, nugara, pečiai, krūtinė, pažastys bei nosis.

123RF.com nuotr./Vyriška depiliacija
123RF.com nuotr./Vyriška depiliacija

Pasak Ž.Krasovskos, labiausiai vyrai jaudinasi ir bijo dėl pastarosios –bikinio zonos. Tai – kaip ir moterims, skausmingiausia vieta.

„Bikinii depiliacijos būna trijų rūšių: braziliška (pilna depiliacija: priekis ir sėdmenų vidinė dalis), tik varpos arba kapšelio ir varpos“, – pasakojo ji.

Pasak meistrės, viena vertus, su vyrais dirbti yra lengviau, nes jie – kantrūs, tylūs ir mažiau emocingi. Tačiau meistrei šalinti jų plaukelius reikalauja kur kas daugiau fizinės jėgos. Dėl to ir vyrų depiliacijos kaina yra didesnė nei moterų.

„Vyrų depiliacija trunka ilgiau, sunaudojama daugiau priemonių. Be to, ji reikalauja didesnio dėmesio ir jėgų“, – sako Žaneta.

Plaukai reiškia prakaitą, o prakaitas – kvapą. Nemalonus kvapas visuomet bus laikomas nehigienišku.

Tai – tokia pat higiena, kaip ir moterims

Nors visuomenėje vyrauja dvigubi standartai – atrodo, kad moterys depiliuotis plaukelius privalo, o štai vyrai gali daryti kaip nori, Ž.Krasovska tikina, kad visgi šiuo klausimu turėtų būti vienodos taisyklės abiejų lyčių atstovams.

„Vyrai depiliuojasi dėl higienos ir patogumo. Grožis lieka antroje vietoje. Plaukai reiškia prakaitą, o prakaitas – kvapą. Nemalonus kvapas visuomet bus laikomas nehigienišku.

Be to, pavyzdžiui, kalbant apie bikinio depiliaciją, ją darosi tie, kurie nenori jausti ataugančių plaukelių diskomforto. Po depiliacijos atauga švelnūs plaukeliai, kurie nedrasko ir nekelia niežėjimo, auga daug ilgiau, su laiku ima retėti. Po depiliacijos apie 10 dienų išvis plaukelių nebūna“, – pasakoja ji.

123RF.com nuotr./Vyro nugara
123RF.com nuotr./Vyro nugara

O kadangi dauguma vyrų nežino, kokia gali būti patogi bikinio zonos depiliacija, arba tiesiog gėdijasi eiti į grožio saloną, rinkdamiesi skutimąsi, turi kęsti nemalonias to pasekmes.

„Po skutimosi dažnai oda paraudonuoja, peršti, niežti, išberia ir sukelia nepatogumų. Nuolatos skutant plauką, jis storėja ir tamsėja. O depiliuojantis plaukas pašalinamas su svogūnėliu ir nelieka jokių juodų taškelių, oda tampa švelni, maksimaliai švari, o plaukai minkštėja ir silpnėja. Mano manymu, apskritai, tai, ką vyrai skuta, reikėtų depiliuoti – tarp jų ir veido srities plaukelius (nosį, ausis)“, – tikina Žaneta.

Mano manymu, tai, ką vyrai skuta, reikėtų depiliuoti – tarp jų ir veido srities plaukelius (nosį, ausis).

Depiliacijai atsiunčia ir žmonos

Pasirodo, ne visada vyrai į Žanetos kabinetą ateina savo noru. Žinodamos depiliacijos naudą ar tiesiog norėdamos tvarkingiau atrodančių savo sutuoktinių, juos atsiunčia… žmonos.

„Būna, kad vyrai iš žmonos gauna dovanų kuponą bikinio zonai depiliuoti ir neturi kitos išeities, kaip tik ateiti į procedūrą. Juk nesakys, kad bijo“, – šypsosi meistrė.

Tačiau net ir atėję per „prievartą“, dažniausiai vyrai išeina pakeitę savo nuomonę ir labai patenkinti: „Smagu, kai vyras ateina ir sako, kad tai pirmas ir paskutinis kartas, o po depiliacijos užsirašo kitam vizitui. Būna, kad ateina vienos zonos procedūrai, tačiau procedūros metu teiraujasi, ar spėčiau nudepiliuoti ir kitas kūno ar veido sritis.“

Smagu, kai vyras ateina ir sako, kad tai pirmas ir paskutinis kartas, o po depiliacijos užsirašo kitam vizitui.

Be to, meistrė ir pati visuomet ragina atkreipti dėmesį į visumą – nepalikti kelių vietų depiliuotų, kitų – plaukuotų.

„Kai būna didelis plaukuotumas visose kūno dalyse, vyrai depiliuojasi kone viską, nes atskirai tai atrodys neproporcingai. Pavyzdžiui, jei depiliuojame nugarą, o sėdmenys plaukuoti – prijungiame ir juos. Tuomet seka šlaunys, nes kitaip atrodys nevientisa“, – sako ji.

Taigi drąsėjant ir laisvėjant visuomenei, meistrė nusiteikusi šiuo klausimu pozityviai – kuo toliau, viskas tik geriau. Netrukus vyriška depiliacija nekels niekam klausimų.

„Pastebiu, kad pamažu nuomonė apie tai keičiasi, šių laikų vyrui nereikia medžioti, jis gyvena mieste. Čia vyro išvaizda yra reikšminga ne tik darbe, bet ir gyvenime. Todėl vyrų nuomonė apie depiliaciją taip pat keičiasi. Laikui bėgant, tai taps toks pat elementarus dalykas, kaip moterų depiliacija“, – 15min pasakojo meistrė Žaneta Krasovska.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Šiuolaikiškos studijos

Video

03:02
11:55
26:29

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką