Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

40 idėjų kelionėms su vaikais Lietuvoje: šis sezonas žada daug įdomybių

„Keliauk Lietuvoje“ pristato 40 idėjų kelionėms su vaikais, skelbiama pranešime spaudai. Visą siūlomų vietų sąrašą rasite tekste žemiau.
„Paukščių kaime“
„Paukščių kaime“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kartu su vaikiškų knygų autore Danguole Kandrotiene ir iliustratore Jurgita Ranceviene, „Keliauk Lietuvoje“ parengė 4-7 metų vaikams skirtą knygelę „Pasaibos kelionė: po Lietuvą: ką veikti, kai nežinai, ką veikti?“. Knygoje tėvams ir vaikams savo nuotykius pasakoja ir patarimus dalija skaitytojams puikiai pažįstamas personažas – Pasaiba.

„Sudarydami šią knygelę, norėjome atsigręžti į kartu su savo atžalomis keliaujančias šeimas. Pasakykit mažam vaikui, kad vesitės jį į muziejų, ir jis gali pradėt vartyti akis. Visai kitas reikalas, kai tai Žaislų, Katinų ar Raganų muziejus – o visi jie yra būtent Lietuvoje!“ – pasakoja „Keliauk Lietuvoje“ turinio projektų vadovė Gerda Butkuvienė.

„Vaikai vertina interaktyvumą, galimybę ne tik pamatyti, bet ir pačiupinėti, pabandyti, įsitraukti į veiklą. Siūlome jiems paglostyti alpaką, išbandyti karstynių trasą, įlįsti į dinozauro kiaušinį ir atrasti aibę kitų įsimintinų pramogų keliaujant po Lietuvą. Šis sezonas žada daug įdomybių – tikimės, kad kuo daugiau šeimų pasinaudos knygelėje surinktais patarimais“.

Knygelėje pristatomos kelionių vaikams stotelės yra išsibarsčiusios po visą šalį – nuo vieno lankomiausio Lietuvoje Jūrų muziejaus iki Pepės vilaitės Jonavos rajone ir Aukštaitijos „siauruko“ Anykščiuose. Didelė dalis objektų vienaip ar kitaip susijusi su gyvūnais – tai ir Dubingių žirgynas, ir Varlių namelis Šakių rajone, Pelėdų parkas Vilniaus rajone ir Paukščių kaimas Cijonyse. Dauguma knygelėje pristatomų vietų siūlo mažiesiems pritaikytas edukacijas – Panevėžio gamtos mokykloje vaikai išmoks senųjų piemenų žaidimų, Vinetu kaime – šaudyti iš indėniškos spjaudyklės, o Vaikų literatūros muziejuje – spausdinti mašinėle.

Kad pažinti šalį būtų dar linksmiau, apkeliavusieji visą Lietuvą Pasaibos pėdomis bus apdovanoti Mažojo keliautojo sertifikatu, kurį tėvai galės parsisiųsti nuskenavę knygelėje esantį QR kodą. Specialūs žaismingi sertifikatai, žymintys, kad objektas yra „Pasaibiška stotelė“ buvo išsiųsti visiems knygelėje paminėtiems objektams.

Pasaiba meškų mieste (nuotraukos autorius A.Po, dailininkė J.Rancevienė)
Pasaiba meškų mieste (nuotraukos autorius A.Po, dailininkė J.Rancevienė)

Pasaibiškus maršrutus galima virtualiai aplankyti „Keliauk Lietuvoje“ svetainėje, o norintys gauti dar dažais kvepiančią knygelės kopiją laukiami Vilniaus Knygų mugėje.

40 idėjų kelionėms su vaikais:

1. Panevėžio gamtos mokykla https://www.gamtosmokykla.panevezys.lm.lt/

Kalba ne tik papūgos, bet ir krankliai! Medinėje pilaitėje įsikūrusioje Gamtos mokykloje – ne tik Gyvūnėlių sodas ir begalė įdomių edukacinių programų, ekskursijų bet ir ... kalbantis kranklys, mėgstantis pasisveikinti su visais savo kimiu „Labas!“

2. Pelėdų parkas https://www.peleduparkas.lt/

Čia gyvena ne viena, o keletas pelėdų, apuokų ir net vanagų. Vaikai čia atvažiuoja su pelėdomis pabendrauti, jų paglostyti ar kartu nusifotografuoti. O žmonės, kurie šiais paukščiais rūpinasi, daug visko apie pelėdas žino ir savo žiniomis mielai dalijasi. Čia gali aplankyti net žymaus burtininko Hario Poterio pelėdos Hedvigos giminaitę!

3. Paukščių kaimas https://www.pauksciukaimas.lt/

Tikra naminių paukščių karalystė Aukštaitijos nacionaliniame parke! Čia galima ne tik susipažinti su sparnuočiais ir apžiūrėti jų kiaušinių ekspoziciją, bet ir išmokti rašyti žąsies plunksna ar paragauti milžiniškoje keptuvėje ant laužo ugnies iškeptos kiaušinienės.

4. Ukmergės balandžiai https://www.ukmergeinfo.lt/pramogos-ka-veikti/ukmerges-balandziai-kviecia-svesti-laisve-su-daina/

Ar žinojote, kad vaikščiojantiems po Ukmergę kelią rodo… balandžiai! Kokių tik jų čia nėra! Didelių ir mažų, popierinių ir akmeninių. Ir jie stebuklingi! Visi moka po burtą: vienas turtingu padaro, kitas norus išpildo. O pats mažiausias balandis dar gali ir mažą žmogų dideliu paversti, tereikia į viršų pašokinėti.

5. Vinetu kaimas http://vinetukaimas.lt/

Kaip gyvena indėnai? Ką jie valgo? Kaip dainuoja? Atsakymai į visus klausimus – tikrame indėnų kaimelyje. Čia net galima išbandyti ne tik mušti būgną ar šaudyti iš lanko, bet ir naudotis indėniška spjaudykle.

6. Eglutės žaisliukų muziejus https://www.panevezysinfo.lt/senoviniu-eglutes-zasiliuku-muziejus/

Šioje vietoje ištisus metus galima rasti Kalėdas. Muziejuje skamba kalėdiniai varpeliai, tviska eglučių žaisliukai, spindi girliandos ir kvepia meduoliais. O seniausiam žaisliukui jau net 100 metų!

7. Skaidrios valtys https://skaidriosvaltys.lt/

Valtys su permatomu dugnu – tikra naujiena! Irstantis jomis galima bandyti pamatyti ne tik Platelių ežero dugną, bet ir nuskendusią jachtą, senojo tilto likučius ar daugybę žuvų.

8. Giliuko ir Kaštoniuko takas http://zemaitijosnp.lt/veikla/pesciujudviraciu-takai/giliuko-ir-kastoniuko-takas/

Pasivaikščioti Platelių dvaro parku galima su Giliuko ir Kaštoniuko draugija. Jie – tikri žiniukai, žygio metu galės papasakoti įdomiausių istorijų ir apie medžius, ir apie paukščius, ir apie parko gyvūnus.

9. Taurų parkas http://www.tauruparkas.lt/

Kur geriausia snūstelėti užkietėjusiam keliautojui? Galima lovoje, galima po lova ar palapinėje, bet įdomiausia – aukštai medyje. Namelį medyje galima rasti pačiame nuotykių parko centre, tarp laipynių ir karstynių!

10. Lietuvos jūrų Muziejus https://muziejus.lt/

Stebuklingas vandens pasaulis – kaip ant delno. Būtinai aplankykite delfinus, pingvinus, ruonius ir naująjį tunelį po vandeniu!

Pasaiba Jūrų muziejuje (nuotraukos autorius A. Mažūnas, dailininkė Jurgita Rancevienė)
Pasaiba Jūrų muziejuje (nuotraukos autorius A. Mažūnas, dailininkė Jurgita Rancevienė)

11. Šunų Muziejus https://www.sunumuziejus.lt/

2000 šuniukų vienoje vietoje! Mažiausias – kaip vieno cento moneta. Beje, į šį muziejų galima ateiti ir su savo keturkoju augintiniu.

12. Telšių meškos http://www.telsiaitic.lt/index,lt,17203.html

Daugiausia meškų gyvena Žemaitijos sostinėje Telšiuose – jos čia ir miesto aikštėse, ir gatvėse, ir ant pastatų sienų ar net tilto turėklų. Pavyks jas visas suskaičiuoti?

13. Jurakalnio apžvalgos bokštas https://www.lithuania.travel/lt/vieta/jurakalnio-apzvalgos-bokstas

Kadaise čia gyveno dinozaurai. Iš 15 metrų aukščio bokšto galima apžiūrėti Ventos regioninį parką, upės slėnį, Papilės piliakalnius ir net pasižvalgyti, ar nematyti aplink dinozauro dantų ir fosilijų (moliuskų kiaukutų, kitų vandenyje gyvenusių gyvūnų ar augalų liekanų bei žymių).

14. Biržų krašto Muziejus “Sėla” https://www.birzumuziejus.lt/

Biržų pilis – tinkamiausia vieta pasimokyti karybos meno. Čia galima apžiūrėti senuosius ginklus, sviedinius, patrankas. Dar daugiau – galima kariauti virtualiame pasaulyje ir vyti nuo pilies priešą. Tikra slapta riterių ir karių mokykla!

15. Raubonių parkas “Dino dragon” https://www.facebook.com/dinodragon.lt/

Šiame parke puikiai sugyvena dinozaurai su tikrai gyvūnais – liūtais, meškomis ir net dygliatriušiais. Greta – puiki pramogų erdvė su tarzanų takais.

16. Safari parkas https://www.infoanyksciai.lt/pramogos-ka-veikti/safari-parkas/

Safari parke gyvūnus gali apžiūrėti pro visureigio langą, košiant vėjeliui. Čia laukuose ganosi ilgaplaukiai galvijai, laisvai bėgioja Afrikos stručiai, galima paglostyti lamas.

17. Anykščių šilelio eko basų kojų takas https://www.infoanyksciai.lt/pramogos-ka-veikti/anyksciu-silelio-eko-basu-koju-takas/

Kilometro ilgio taku - basomis! Per smėlį, kankorėžius, akmenukus ir net per tikrą pelkę. Atsargiai, neišbudink guolyje įmigusio šerno!

18. Labirintų parkas https://www.labirintu-parkas.lt/

Netoli Anykščių pasiklysti galima net keletą kartų, nes čia yra ne vienas, o keltas labirintų. O taip pat – apverstas namas, milžiniškas Pinokis, kreivų veidrodžių kambarys ir daugybė kitų įdomybių.

19. Aukštaitijos siaurasis geležinkelis http://siaurukas.eu/

infoanyksciai.lt nuotr./Siaurukas
infoanyksciai.lt nuotr./Siaurukas

Smagiausias šalies traukinukas, kuriuo galima nukeliauti į nuo žaidimų plyštantį mišką. Bet jeigu yra traukinys vardu Siaurukas, tai kur nors turi būti ir traukinys vardu Platukas, kaip manote?

20. Pepės vilaitė http://www.pepesvilaite.lt/

Vaikų žaidimų ir švenčių kiemas su tikra Pepe ir jos firminiais pyragėliais krangeliais! Nusileisti iš Vilos vilaitės balkono čiuožykla – tikras smagumėlis.

21. Žaislų Muziejus http://www.zaislumuziejus.lt/lt/

Ar žinai, su kokiais žaislais žaidė tavo mama ir tėtis? Žaislai iš jų vaikystės tebegyvena šiame muziejuje.

22. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai https://www.valdovurumai.lt/

Kiek čia visokių užsiėmimų! Tik paklausykite – pamokėlės, kaip elgtis svečiuose pas valdovą, senovinių antspaudų gamyba, pasakojimai apie geležinį vilką ir aibė kitų.

23. Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnio istorinis kompleksas https://www.infoanyksciai.lt/lankytinos-vietos/seimyniskeliu-piliakalnio-istorinis-kompleksas/

Taip taip, dauguma piliakalnių yra nuobodūs. Bet čia atkurta medinė pilaitė, kurioje rengiami senieji pilies žaidimai, galima išmokti titnagu įžiebti ugnį, ant laužo išsivirti arbatos ar nusivyti virvę. Tarsi laiko mašina atgal į praeitį.

24. Katinų muziejus https://gamtininkucentras.lt/paslaugu-kainorastis/katinu-muziejus-gyvunijos-sodas/

Manote, kad čia tik katinų statulėlės? Ne ne, šiame muziejuje gyvena ir tikras murklys. Jis patikrins, kaip išmoksite skirti katinų veisles ar deklamuoti eilėraščius apie kates.

25. Raganų muziejus https://www.utenainfo.lt/lankytinos-vietos/raganu-muziejus-packenuose/

Rupūže šokolade. Štai kuo gali tave čia pavaišinti, jei pasiseks. Raganaičių muziejus – vienintelis toks Lietuvoje. Su įspūdinga raganaičių kolekcija ir pasakas sekančia tikra Ragana.

26. Laumės sodyba prie Mūšos tyrelio https://www.facebook.com/LaumesSodyba/

Kaip ir dera laumei, ji gyvena pelkėje, Mūšos tyrelyje. Čia ilgiausias Lietuvoje lentinis pažintinis takas vinguriuoja. Jei pavargsti juo eidamas, smagu pačią laumę aplankyti ir jos verdamos laumių košės paragauti.

27. Lėlių namai http://ausratoys.blogspot.com/p/apie.html

Lėlių namuose gyvena daugybė lėlių iš viso pasaulio: raganos, angelai, net Žagarės burmistras su burmistriene. O Lėlių namų šeimininkė gali išmokyti pasigaminti senovinę lėlytę, vadinamą buboliu.

28. Varlių namelis https://www.sakiaitic.lt/renginys/varliu-namelis/

Užsukus į Varlių namelį, akyse gali pasidaryti žalia. Juk čia tiek žalių gyventojų, susirinkusių į krūvą – daugiau nei 4 tūkstančiai! Jei būsit geri, šeimininkė net varlių saldainiais pavaišins.

29. Zuikių muziejus https://marijampoletic.lt/lankytinos-vietos/muziejai/zuikiu-muziejus/

Kaip manote, kuo kvepia Zuikių muziejuje? Tikrai ne morkomis, o čia kepamais zuikių meduoliais! O zuikučių čia pačių įvairiausių – nuo didumo sulig vaiku iki mažulyčio, saldainio dydžio ilgaausio.

30. Triušiukų Slėnis https://www.triusiukuslenis.lt/index.php/lt/

Čia pamatysi net 50 įvairių veislių triušių, galėsi paglostyti didžiausią pasaulyje triušį ar net pašerti laisvai slėnyje liuoksinčius triušiukus.

31. Plaukiojančios sūpuoklės http://www.meteliuparkas.lt/?con=naujienos&mid=538

Sūpynės, kurios įrengtos ne ant žemės, kaip įprasta, o ant vandens! Ir ne bet kur, o ežere Metelių regioniniame parke, kuriame gyvena vėžliai!

32. Druskos studija http://www.druskosstudija.lt/lt/

Mieste, kurio vardas kilo nuo druskos, net skulptūros lipdomos iš druskos. Pabandysite?

33. Kukurūzų labirintas https://www.kukuruzulabirintas.lt/

Pasiklysti kukurūzų labirinte – smagumėlis. Ypač kai aplink išdykauja vaikai ir sklinda ant laužo verdamų burbuolių kvapas.

34. Ūkis “Alpakos Trakai” http://www.alpakostrakai.lt/

Į ką panašiausios alpakos – arklius ar žirafas? Alpakų ūkio šeimininkai leidžia šiuos pūkų debesėlius pavedžioti už pavadėlio ar net maitinti iš lūpų!

35. Dubingių žirgynas http://www.dubingiuzirgynas.lt/

Rojus ne tik mėgstantiems jodinėti, bet ir pasivaikščioti po pilną gyvūnų bei paukščių teritoriją, pasimaudyti ir, žinoma, užsukti į žaidimų miestelį.

36. Lietuvos etnokosmologijos muziejus http://www.etnokosmomuziejus.lt/lt/

Ką veikti naktį, kai negali užmigti? Važiuoti į muziejų stebėti mėnulio, žvaigždžių, planetų ar pasisveikinti su ten gyvenančiu ateiviu!

37. Liepkalnio žiemos bei vasaros pramogų parkas https://liepkalnis.lt/

Žiemą čia – slidinėjančių rojus. O vasarą nuo kalno galima nusileisti vasaros rogutėmis, lenktyniauti ant pripučiamų ratų ar išbandyti drąsą lenktynių trasoje.

38. Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius https://kaunomuziejus.lt/tautines_muzikos_skyrius/

Nors visuose muziejuose prašoma tylos, čia galima groti, kurti muziką, mušti būgnus ar ... bėgioti grojančiais laiptais.

39. Rožinis dramblys https://www.lithuania.travel/lt/vieta/rozinis-dramblys

Tokio ryškaus rožinio dramblio dar nesate matę! Gal jis per daug prisivalgė šaltibarščių?

40. Vaikų literatūros Muziejus http://maironiomuziejus.lt/lt/vaiku-literaturos-muziejus-132

Čia visi pasakų veikėjai suranda savo namus. Aplankyk juos ir paklausyk pasakų, išmok spausdinti mašinėle ar išbandyk kostiumų pilną spintą.

Pasaibos kelionės po Lietuvą
Pasaibos kelionės po Lietuvą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?