Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

13 įpročių, kurie trukdo praturtėti

Pinigai
Vida Press nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
1
A A

Asmeninio augimo treneris Jevgenijus Deineko po ilgamečių žmonių elgesio stebėjimų padarė įdomų atradimą: žmonės, kurie beveik tikslingai juda link skurdo, turi panašius įpročius.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Maža to, jeigu šie įpročiai bus perimti, tai ir kiti, labiau progresyvūs žmonės galų gale ims mąstyti kaip skurdžiai ir neturės nė cento kišenėje. Todėl jūsų dėmesiui skirti šitie patarimai, kurie atskleidžia, kaip negalima mąstyti ir kokių įpročių reikėtų atsisakyti, kad neužprogramuotumėte savęs skurdui.

1 įprotis: neturtingi visada ieško kaltų

Neturtingas žmogus niekuomet neprisiima atsakomybės už save. Jis greičiau dėl savo bėdų apkaltins kolegas, viršininką ar sistemą, negu pripažins savo pralaimėjimą. Vargšas galvoja taip: „Jei ne jie, aš jau seniai būčiau sėkmingas“, „Man visi trukdo, aš negaliu nieko daryti“.

2 įprotis: tempia gumą

Nuo vaikystės mums diegia seną liaudies „išmintį“: devynis kartus pamatuok – dešimtą kirpk. Laikas eina, o jūs vis galvojate, matuojate, galiausiai atsiranda kažkas veiklesnis, kuris nusikerpa „jūsų“ gabalą ir nueina.

Laimi tas, kuris nebijo padaryti pirmo žingsnio ir surizikuoti, tas, kuris naudoja savo idėjas, o ne užkasa jas atminties užkaboriuose.

Žmogus, turintis vargšo mąstymą, visuomet tempia gumą, o savo neveiklumą nurašo kitiems.

3 įprotis: veikia tik atsargiai

Vargšai nerizikuoja. Jie linkę turėti stabilias, tegul ir nedideles pajamas. To rezultatas – gyvena nuo algos iki algos, tačiau po įsivaizduojamu stabilumo sparnu.

4 įprotis: nemokamai mokosi

Tipiškas neturtingųjų atstovas yra užsirašęs į gausybę nemokamų seminarų ir paskaitų, į daugumą jų jis taip ir nenueina. Žmogus gyvena mokymosi iliuzijoje, o iš tiesų jokio vystymosi nėra. Nemokamas sūris, patys žinote, kur...

Norint tapti sėkmingu verslininku, reikia kažko labiau realaus: kursų, lavinamųjų seminarų, renginių. Kažko, kas ves link tikslo.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologas Vitalijus Bogdanovičius: Kai tik suvoksite, kuriam tikslui jums reikia pinigų, jų atsiras

5 įprotis: nemoka kitiems už jų darbą

Vargšo arsenale yra dešimtys priežasčių, dėl ko galima savęs gailėtis, tačiau iš gailesčio kapitalo nesusikrausi.

Žmogus, pasižymintis neturtingo žmogaus mąstymu, mėgsta gyventi kitų sąskaita. Muziką, filmus, seminarus ir panašius dalykus jis siunčiasi iš interneto. Jo filosofija – tai paieškos gauti mokamas paslaugas arba prekes nemokamai. Gyvenimą jiems palengvina įvairūs tinklapiai, piratiniai portalai, sukurti tokių pačių vargšų vargšams. Parsisiuntei mokamą prekę nemokamai, vadinasi, pavogei. Svetimos intelektinės nuosavybės vagystė pasmerkia žmogų amžinai gyventi skurde.

6 įprotis: gailisi savęs

Dažnai žmonės visų savo problemų priežastis įžvelgia artimoje aplinkoje – tai gali būti nepalanki geografinė padėtis, figūros trūkumai, gimė vargšų šeimoje, nepakanka išsilavinimo, gyvena ne toje šalyje ir t. t. Vargšo arsenale yra dešimtys priežasčių, dėl ko galima savęs gailėtis, tačiau iš gailesčio kapitalo nesusikrausi.

7 įprotis: skundžiasi ir dejuoja

Ne paslaptis, kad pinigų trūkumas yra dažna neigiamų emocijų priežastis. Priešingai nei neturtėlis, žmogus pasižymintis turtuolio mąstymu, nesėkmę vertina kaip žingsnį į tikslą, jis neturi įpročio skųstis ir keikti likimą. Kartais norisi išsikalbėti, kad palengvėtų, tačiau lengviau nepasidaro, o ir pinigų piniginėje nuo pasidejavimo nepadaugėja, jų kaip nebuvo, taip ir nėra.

TAIP PAT SKAITYKITE: Taisyklė „50–20–30“ neleis jums mėnesio gale sėdėti be pinigų

8 įprotis: galvoja, ką pasakys kiti

Sėkmingas žmogus vertina savo individualumą ir nėra priklausomas nuo aplinkinių nuomonės. Vargšas, priešingai – didžiąją dalį savo laiką leidžia savo reputacijos kitų žmonių akyse įtvirtinimui. Jis orientuojasi į labiau sėkmingus ir stipresnius žmones, ir, žinoma, palyginti tampa akivaizdu, kad jis nėra toks, todėl atsiranda dar naujų priežasčių pasiskųsti ir pasigailėti savęs.

9 įprotis: tuščiai leidžia pinigus

Vargšas žmogus neturi finansinės strategijos. Jo tikslas – uždirbti ir išleisti. Turtingas žmogus uždirbtus pinigus investuoja, kad sukurtų kapitalą. Labai paplitusi klaida tokioje situacijoje galvoti – „ką aš galiu investuoti, jeigu aš neturiu pinigų?“. Pinigų nėra, nes žmogus negalvoja apie ateitį. Turtingais tampa ne tie, kurie daug uždirba, o tie, kurie išmoksta teisingai valdyti savo pinigus.

10 įprotis: trumpalaikės naudos paieškos

Vargšai nesistengia mokytis naujų dalykų, nedirba dėl ateities perspektyvos, o nori uždirbti tiesiog dabar. Tai ryškus vartotojiškos sistemos elgesio pavyzdys. Žmogus nori visko ir iš karto, ir kad reikėtų įdėti kuo mažiau pastangų. Jis panašus į valstietį, kuris žiemą suvalgo sėjai tinkamas bulves, negalvodamas, ką gi jis sės pavasarį.

11 įprotis: užsiima tuo, kas nepatinka

Turtingais tampa ne tie, kurie daug uždirba, o tie, kurie išmoksta teisingai valdyti savo pinigus.

Vargšas visada turi 10 kaltų, 100 pasiteisinimų ir 1000 priežasčių, kodėl jis turi eiti į nemėgiamą darbą. Jis gyvena mintimis apie penktadienį, keikdamas valdžią, tačiau vis tiek kiekvieną pirmadienį žingsniuoja į darbą. Tiesiog jam neužtenka drąsos užsiimti miela veikla. Taip nieko nekeisdamas žmogus gyvena metų metus.

12 įprotis: leidžia laiką veltui

Turintis vargšo mąstymą neretai galvoja, kaip „užmušti“ laiką. Ši kategoriškai neteisinga nuostata turi būti pakeista į teisingą klausimą: kaip galėčiau išnaudoti laiką maksimaliai naudingai? Galiausiai, kiekvienas gauna, ko siekė: vargšas „užmuša“ laiką ir savo gyvenimą, o turtingas išnaudoja savo laiką ir turtėja.

13 įprotis: gyvena svetimą gyvenimą

Vargšams būdinga rimta mąstymo klaida – gyventi svetimus gyvenimus vietoj savo. Daugybė serialų, knygų ir žvaigždžių istorijų tik skatina juos. Mėgaudamiesi kitų žmonių nuotykiais, vargšai gyvena iliuzijose ir savo dievukų sėkmės šešėliuose, patys nerizikuodami peržengti per abejones ir baimes. Bijoma pradėti nuo mažo ir po plytą pastatyti savo likimą.

Tikėtina, kad šiuose aprašymuose pamatėte save, tačiau tai ne priežastis nusiminti. Panaudokite šį tekstą kaip suflerį, ką jumyse reikėtų keisti. Išnaudokite įpročių aprašymą kaip motyvaciją veikti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Finansų patarėjas: 10 būdų, kaip praturtėti poroje

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką