Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 24d. 13:00

15 dalykų, kurie padeda nusiraminti ir atsipalaiduoti

Moteris su balionais
123RF.com nuotr. / Moteris su balionais
Kiekvienas turime savo ritualus, kurie padeda atgauti jėgas, numalšinti stresą ar kylantį nerimą. Vieniems tai meditacija, kitiems vandens terapija, tretiems – gera knyga ir arbatos puodelis.

Štai mokslininkai, besiaiškinantys žmogaus elgesio ypatumus, pastebėjo, kad tam tikri dalykai padeda iš susijaudinimo būsenos pamažėle pereiti į ramesnę. Kokie?

Tam tikro proceso užbaigimas. Galbūt tai paskutinė išplauta lėkštė, ištraukta iš indaplovės ir padėta į spintelę, paskutinė dėlionės detalė ar ilgai varginusio projekto dalis. Baigę bet kokį pradėtą procesą ilgainiui pajuntame palengvėjimą.

„Fotolia“ nuotr./Komandinis darbas
„Fotolia“ nuotr./Komandinis darbas

Simetriškumas. Skamba keistai, tačiau jeigu atkreiptumėte dėmesį į savo aplinką, pamatytumėte, kad jus kur kas mažiau erzina ir padeda nusiraminti simetriškai sudėlioti daiktai. Pavyzdžiui, puodeliai, stovintys padėti tam tikru kampu, dailiai suguldytos pagalvės ar simetriškai išdėliotos servetėlės, tvarka stalčiuose, sandėliuke ir net šaldytuve.

Spalviniai deriniai. O jeigu dar jie ir simetriški... Harmoningai sugulusios spalvos, pavyzdžiui, perėjimas nuo vieno atspalvio prie kito arba tiesiog tos pačios spalvos daiktų sudėliojimas į tam tikras vietas dovanoja tikrą ramybę.

„Fotolia“ nuotr./Spalvos
„Fotolia“ nuotr./Spalvos

Vaizdiniai, sukeliantys šiltas emocijas. Įvairūs gyvūnėliai, vaikai, netgi senutės, demonstruojančios savo stilių, pakelia nuotaiką.

Fiziniai pojūčiai. Karštas dušas, vaikščiojimas basomis ant kailio ar panirimas į ką tik pervilktus švarius patalus. Visos šios emocijos džiugina ir atpalaiduoja.

Sinchroniški judesiai, įvairūs paradai, plaukimas, šokiai – to stebėjimas teigiamai veikia mūsų nuotaiką. Kaip ir įvairūs monotoniški gamtos procesai – lietus, sniegas, deganti ugnis ir pan.

Apelsinų sultys. Jose esančios medžiagos, taip pat vitaminas C, padeda nusiraminti. O svarbiausia, kad tai ne tik sveika, bet dar ir gražina odą.

Pripūskite balioną. Skamba kvailai? Pabandykite būdami susierzinę atlikti šį veiksmą. Visų pirma, jūs giliai kvėpuosite, o tai padeda nuslopinti neigiamas emocijas. Jeigu tai aplinkiniams atrodo keistai, atlikite šį veiksmą vienumoje.

Žvilgtelėkite į fraktalus ir mandalas. Arba galite juos piešti ir taip nusimesti didelę streso naštą. Fraktalo piešinį sudaro spontaniškai nupieštos linijos ir įvairių dydžių bei formų ploteliai, kurie nuspalvinami spalvotais pieštukais.

Metodas gimė Rusijoje, jo autoriai T. Z. Polujachtova ir A. E. Komovas pavadino jį žmogaus būsenos analitinės diagnostikos, prognozės ir korekcijos fraktaliniu metodu. Terminas „fraktalas“ kilęs iš lotyniško žodžio fractus, tai reiškia „sudarytas iš dalių“.

Spalvinkite. Nejau manote, kad spalvinimo knygelės tik vaikams? Galite spalvinti kartu – taip ne tik praleisite daugiau laiko kartu, bet ir atrasite meno terapijos galią.

„Fotolia“ nuotr./Spalvinimo terapija – Mandala
„Fotolia“ nuotr./Spalvinimo terapija – Mandala

Atlikite namų ruošos darbus. Jie pasikartojantys, monotoniški, tačiau padeda mums atitrūkti. O šis pojūtis svarbiausias, ypač, kai galvoje it užstrigusią plokštelę persukinėjame mums sukrėtusias emocijas.

Apsikabinkite ir pasibučiuokite. Visi turime žmonių, kuriems norėtume padovanoti tokius mielus fizinius pojūčius. Atsakymas – oksitocine, kuris išsiskiria, ir mes patiriame malonumą, sumažiname kraujo spaudimą ir taip pat nuraminame nervus.

Suvalgykite šokolado. Vėlgi, patirsite tikrą malonumą, o juodasis šokoladas jums bus netgi labai naudingas – jame gausu antioksidantų, saugančių nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

Shutterstock nuotr./Šokoladas.
Shutterstock nuotr./Šokoladas.

Pasidarykite ausų masažą. Patrinkite ausis švelniai pirštais, kad jos užkaistų, pamaigykite ausų spenelius. Kvėpavimas turėtų būti ramus ir tolygus. Tuomet ausis uždenkite delnais, pirštus suglauskite ir rodomaisiais pirštais švelniai „pabarbenkite“ pakaušį. Ausų masažas aktyvuoja tam tikrus taškus, kurie susiję su vidiniais organais, o pakaušio – padeda smegenų veiklai, menkina galvos svaigimą ir ūžesį ausyse.

Šokite. Šokis išlaisvina, tik šokite taip, tarsi niekas jūsų nematytų ir leiskite savo kūnui skrieti. O jeigu dar pasirinksite uždegančią muziką, po šokio pajusite tikrą ramybę ir malonų nuovargį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:01
18:31
25:57

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką