Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 29d. 19:00

15 dalykų, kuriuos privalote žinoti, kai svyra rankos

Naujo gyvenimo orientyras.
Shutterstock nuotr. / Naujo gyvenimo orientyras.

Dauguma žmonių, kalbėdami apie gyvenimą, dažnai jį lygina su zebru: juoda juosta, balta juosta... Juoda juosta - tai nesekmės, problemos, ligos, tuštuma ir depresija. Beveik kiekvienas žmogus gyvenime yra patyręs sunkų laikotarpį, kai viskas krinta iš rankų, kai nieko nesinori, ir žmogus pasiduoda, jam nusvyra rankos.

Nusivylimo ir apatijos apimti pamirštame apie tai, kas anksčiau mums suteikdavo stiprybės, vilties, tikėjimo, kad viskas pavyks. Iš atminties išsitrina dalykai, dėl kurių buvome laimingi ir linksmi. Abejingumo apimtas žmogus skęsta ir toliau, jam sunku atsistoti ir judėti toliau.

Šių dalykų žinojimas, anot tinklalapio vitamarg.com,  palengvins jūsų gyvenimą:

1. Įsitikinimai

Įsitikinimai, kuriuos visuomenė jums primetė dar vaikystėje, klaidina jus. Ar atsimenate, kaip jus mokė: „Tas yra gerai, o anas blogai“, „Turi padaryti tą, o kitko ne“? O žodis „reikia“ sukelia jums pykčio ir bejėgiškumo jausmą? Atminkite, tai jūsų gyvenimas, ir jūs jį turite nugyventi taip, kaip norite. Niekas neturi teisės rinktis už jus.

Nusistatykite sau tikslą ir eikite jo link, būkite geresni ir padėkte žmonėms, nepamirškite savo artimųjų, bet judėkite į priekį.

2. Jūsų kelias

Šis gyvenimo etapas – dar vienas žingsnis į šviesią ir laimingą ateitį. Taip, galbūt dabar jūs esate aklagatvyje arba pasukote ne tuo keliu, bet nenusiminkite, turite ieškoti išeities. Kuo anksčiau jūs ją rasite ir paimsite save į rankas, tuo greičiau pasieksite nustatytą tikslą.

3. Viskas tik į gera

Kartais nutinka taip, kad kažkas nepavyko, jūs negavote to, ko tikėjotės. Atsiminkite: „Viskas, kas nutinka, tik į gera.“ Pažvelkite į tai iš kitos pusės, gal tai laimingas atsitiktinumas, kuris padėjo jums išvengti dar didesnių sunkumų ir problemų.

4. Viskas praeina

Pažvelkite į savo praeitį. Tikriausiai joje jau buvo akimirkų, kai jums nieko nesinorėjo daryti. Bet tie laikai praėjo, ir jūs gyvenate toliau. Kiek laiko jūs dar iššvaistysite, jeigu ir toliau grimsite į depresiją?

Fotolia nuotr./Užsisvajojęs vyras.
Fotolia nuotr./Užsisvajojęs vyras.

5. Galutinis tikslas

Apibrėžkite, kokia gi turi būti jūsų šviesi ateitis, kad padarytų jus laimingesnį ir atneštų džiaugsmą. Jūs turite aiškiai suprasti, ko norite ir kur norite judėti.

6. Atsakomybė

Jūsų gyvenimas priklauso tik jums ir tik jūs turite teisę jį valdyti taip, kaip norite. Norėdami būti tikrai laimingi, atsikratykite įpročio skųstis gyvenimu ir ieškoti pasiteisinimų. Prisiimkite atsakomybę už savo gyvenimą ir pasirinktus sprendimus.

7. Požiūris

Daug dalykų gyvenime priklauso nuo to, kaip mes priimame aplinką, žmones, situacijas. Pasistenkite į viską žvelgti paprasčiau, neimkite visko į širdį. Būkite optimistiški, jeigu jūs negalite pakeisti situacijos – pakeiskite požiūrį į ją.

Taip pat skaitykite: Įsiminkite 7 taisykles, kad jūsų norai pildytųsi

8. Negatyvas

Gyvenime labai daug negatyvo. Dažniausiai jis ateina iš aplinkinių žmonių, kurie yra nepatenkinti savo gyvenimu. Turėkite tai omenyje ir nepriimkite visko asmeniškai.

9. Pyktis ir pagieža

Turbūt kiekvienas žmogus savo gyvenime nors kartą buvo nesuprastas, susidūręs su abejingumu, o gal net išdavyste. Jaučiate apmaudą, o praeities situacijos sukelia pyktį ir įniršį? Atleiskite savo skriaudėjams, palinkėkite jiems sėkmės, išlaisvinkite save nuo negatyvo.

10. Aš – stiprus

Prisiimkite atsakomybę už savo gyvenimą ir pasirinktus sprendimus.

Jūs tikriausiai manote, kad galite daug pasiekti ir tapti sėkmingu. Tiesiog dabar jūsų gyvenime sunkus laikotarpis. Kuo matuojama jūsų stiprybė? Dvasios stiprybė – štai, kas jums svarbu dabar. Prisiminkite visas savo pergales ir laimėjimus, juk tada jums pavyko. Kas pasakė, kad dabar jums nieko nepavyks? Tereikia pabandyti ir tikėti.

11. Gyvenimas – tai kova

Kova, bet tik su pačiu savimi. Būkite sąžiningi su savimi ir nuspręskite, kas jums iš tikrųjų svarbu šiame gyvenime ir ko jūs norite.

12. Rizika

Kiekvienas žingsnis, veiksmas, bandymas, tai rizika. Jūs galite laimėti, o galite likti be nieko. Atminkite, rizikuoti reikia protingai ir daryti tai reikia visada. Jeigu nerizikuosite, liksite toje pačioje vietoje, kur esate dabar.

123rf.com nuotr./Konkurencija
123rf.com nuotr./Konkurencija

13. Nesėkmės

Būtent dėl nesėkmių ir klaidų jūs šiandien esate išmintingesni, protingesni, ištvermingesni. Nebijokite suklysti. Bijokite nugyventi gyvenimą, kuris jūsų netenkina.

14. Išvados

Iš kiekvienos situacijos reikia padaryti išvadas ir pasimokyti. Jeigu jūs neišanalizuosite situacijos ir nesuprasite, kodėl taip atsitiko, kitą kartą vėl pakartosite savo klaidas. Tačiau neužstrikite ties kokia nors situacija: padarykite išvadas ir judėkite toliau.

Taip pat skaitykite: Asmenybės ugdymo trenerė pataria: 9 priežastys, kodėl svajonės netampa tikrove

15. Palyginimai

Manote, kad turite daugau problemų negu kiti? Tokiu būdu statote save aukščiau kitų. Be to, ugdote savigailos įprotį, kuris nieko teigiamo į jūsų gyvenimą neatneš. Supraskite – kiekvienas turi savo kelią ir likimą, kiekvienam yra lemta praeiti tam tikrus išbandymus, kad būtų atrasta laimė ir vidinė harmonija.

Pažvelkite į save ir savo gyvenimą kitu kampu, juk nėra taip blogai, kaip atrodo. Patikėkite, jei susiimsite ir pradėsite veikti, taps žymiai lengviau, ir jūs tai tikrai netrukus pastebėsite.

Temos: 1 Tikslas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką