Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 15d. 21:00

20 naudingų įpročių, kurie per mėnesį neabejotinai pakeis jūsų gyvenimą

Pora.
Fotolia nuotr. / Pora.
Ar įmanoma per mėnesį pakeisti gyvenimą, išsilaisvinti nuo negatyvo ir pajusti harmoniją? Įmanoma, tik tam reikia tik šiek tiek pastangų, noro ir nusiteikimo.

Jeigu norite permainų ir laimingo gyvenimo, išbandykite šiuos įpročius. Nebūtina daryti visko iš eilės, galite pasirinkti tuos, kurie jums dabar labiausiai reikalingi ir lengviau įgyvendinami. Vėliau, kitą mėnesį, galėsite išbandyti ir kitus įpročius. Svarbiausia – pradėti jau dabar.

1. Vartokite žodžius, kurie asocijuojasi su laime

Tie, kurie visada yra nusiteikę pozityviai, jaučiasi daug laimingesni negu tie, kurie jame mato tik negatyvą.

Ar atkreipėte dėmesį, kad kai sutinkate kokį nors pažįstamą, draugą ar kolegą ir paklausiate jo, kaip jis gyvena, šis dažniausiai atsako: „Normaliai“, „Šiaip sau“, „Galėtų būti ir geriau“. O dabar įsivaizduokite, kad vieną pirmadienio rytą sutinkate pažįstamą, o jis į tokį klausimą jums atsako: „Puikiai! Aš ir mano šeima esame sveiki, turime stogą virš galvos ir darbą. Juk tai nuostabu!“  Ar toks atsakymas jūsų nenustebintų ir nepriverstų nusišypsoti?

Pagrindinis dalykas, kuris padaro mus nelaimingais, yra požiūris į gyvenimą. Mūsų visų gyvenimai yra labai panašūs. Bet tie, kurie visada yra nusiteikę pozityviai, jaučiasi daug laimingesni negu tie, kurie jame mato tik negatyvą.

Pabandykite per vieną mėnesį vartoti kuo daugiau teigiamų žodžių, kurie sukeltų šypseną ne tik jums, bet ir su jumis bendraujantiems žmonėms.

2. Kasdien patirkite ką nors naujo

Įvairovė suteikia gyvenimui naujų spalvų. Tai, ką darome pirmą kartą, pirmieji įspūdžiai, palieka mūsų sąmonėje neišdildomą pėdsaką visam gyvenimui. Pasistenkite per 30 dienų kasdien sužinoti ar patirti ką nors naujo. Tai gali būti bet kas – naujas hobis, ekstremalus poelgis ar pokalbis su nepažįstamu žmogumi. Patikėkite, jums tai patiks, o nauji potyriai anksčiau ar vėliau atvers jums duris į visiškai naują galimybių pasaulį.

3. Kasdien atlikite nesavanaudišką poelgį

Ne veltui sakoma: „Ką pasėsi, tą ir pjausi.“ Kai jūs darote gerą darbą kitam, įnešate pozityvo į jo gyvenimą, tuomet keičiasi ir jūsų gyvenimas. Padarykite ką nors nesavanaudiško, ką nors tokio, kas padarytų kitą žmogų laimingą ar bent jau mažiau nelaimingą. Pamatysite, tai labai maloni patirtis. Galbūt netgi tokia, kurios nepamiršite visą gyvenimą. Gerų darbų sąrašas yra beribis, tad jeigu galite kam nors padėti – būtinai tai padarykite.

4. Kiekvieną dieną išmokite kokį nors naują įgūdį

Jeigu galite pasikliauti savimi bet kokioje situacijoje, tai jūs tikrai gyvenate laimingą ir produktyvų gyvenimą. Tam, kad galėtumėte savimi pasikliauti, turite mokėti kuo daugiau paprastų, gyvenimiškų įgūdžių, t. y. būti visų galų meistru. Nors dažnai sakoma, kad geriau būti vienos siauros specialybės miestru negu mokėti viską, bet netobulai, tačiau sutikite, kad kiekvieną dieną išmokti ką nors naujo yra tikrai smagus užsiėmimas.

Vida Press nuotr./Piešinys
Vida Press nuotr./Piešinys

5. Dalykitės savo sugebėjimais ir žiniomis su kitais

Pabandykite per ateinančias 30 dienų pasidalinti su kitais savo talentais, patirtimi ir žiniomis.

Kiekvienas iš mūsų turi kokių nors talentų ir sugebėjimų, kurie gali padėti aplink mus esantiems žmonėms. Tai, kas jums yra paprasta, kitiems gali būti neįveikiama užduotis. Dalykitės su kitais tuo, ką gerai išmanote, tai pasės laimės grūdą visų mūsų gyvenimuose. Pagalvokite, už ką žmonės dažniausiai jums dėkoja, ko dažniausiai prašo? Tai gali būti piešimas, matematika, skanių patiekalų gaminimas. Pabandykite per ateinančias 30 dienų pasidalinti su kitais savo talentais, patirtimi ir žiniomis.

6. Kiekvieną dieną bent valandą skirkite savo pomėgiui

Nepamirškite savo pomėgių, bent valandą per dieną leiskite sau atsipalaiduoti. Tai gali būti bet kas. Kai kurios žmones „veža“ dalyvavimas bendruomenės veikloje, kitiems džiaugsmo suteikia skambinimas pianinu, piešimas, mezgimas ar detektyvų skaitymas. Kiekvienas atvejis yra skirtingas, bet juos vienija tai, jog šie pomėgiai užpildo žmogaus gyvenimą laime ir prasme.

7. Būkite malonūs su visais, net su grubiais žmonėmis

Jeigu maloniai elgiatės su žmogumi, kuris su jumis elgiasi priešingai, tai nereiškia, kad slepiate savo tikruosius jausmus. Tai reiškia, kad esate subrendęs žmogus ir sugebate kontroliuoti savo jausmus.

Jeigu maloniai elgiatės su žmogumi, kuris su jumis elgiasi priešingai, tai nereiškia, kad slepiate savo tikruosius jausmus. Tai reiškia, kad esate subrendęs žmogus ir sugebate kontroliuoti savo jausmus.

Ramus tonas ir šypsena „nukenksmina“ net didžiausią akiplėšą. Per ateinančias 30 dienų pabandykite elgtis būtent taip, ir jūs pastebėsite, kaip grubumas ir bloga aplinkinių nuotaika po truputį išsisklaido.

Taip pat skaitykite: Keli patarimai moterims, kurioms per 40

8. Būkite nusiteikę teigiamai

Ar pastebėjote, kad sėkmingi žmonės visada yra nusiteikę teigiamai? Jie žino, kad laimę kuriame patys. Nesvarbu, kokioje situacijoje jums tektų atsidurti, atminkite, kad dabar populiari dainininkė kažkada buvo maža mergaitė, kuri sugebėjo visada mąstyti pozityviai. Ji žinojo, kad bet kokia klaida – tai ne pasaulio pabaiga, o dar viena galimybė tobulėti ir išmokti ko nors naujo. Per ateinančias 30 dienų pabandykite matyti šviesiąją gyvenimo pusę.

9. Būkite dėkingi už pamokas, kurias jums suteikia gyvenimas

Kad ir ką jums tektų patirti ar išgyventi, priimkite tai kaip vertingą gyvenimo pamoką. Visas gyvenimas yra viena didžiulė pamoka. Jeigu įsidarbinote ne tame darbe, kurio norėjote, jeigu asmeniniai santykiai nesiklosto, jeigu šiuo metu „viskas nesiseka“, tai tiesiog reiškia, kad ateityje viskas bus daug geriau. Nesigalėkite to, kas buvo, pasimokykite iš klaidų, pamirškite jas ir atverskite naują gyvenimo lapą.

10. Mėgaukitės gyvenimu

Paklauskite savęs, ar sugebate mylėti gyvenimą ir tiesiog mėgautis juo? Ar mokate džiaugtis šia akimirka? Pabandykite mažiau galvoti apie tai, kas bus rytoj ar kitais metais. Daugiau galvokite apie dabartį ir apie tai, kaip mažiau galvoti ir tiesiog GYVENTI. Atminkite, kiekvienas iš mūsų gyvena vieną kartą, gyvenimas vyksta ne „po to, kai...“, o „čia ir dabar“. Per ateinačias 30 dienų pabandykite mažiau kapstytis praeityje ar galvoti apie ateitį, gyvenkite dabartimi.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Euforija Laimė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką