Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 rugsėjo 6d. 20:30

30 gyvenimo pamokų, kurias verta žinoti, peržengus 30 metų slenkstį

Gyvenimo pamokos
Fotolia nuotr. / Gyvenimo pamokos

Metai keičia metus, o tuo pačiu keičiamės ir mes patys. Taip pamažėle, nepastebimai, kol suvokiame, kad praeityje daryta nemažai klaidų, galbūt eita ne tuo keliu, galbūt mylėtas ne tas žmogus. Tačiau niekada neverta sustoti pusiaukelėje, kadangi gal vos už posūkio mūsų laukia tas pilnatvės jausmas? Kad ir kaip bebūtų, yra dalykų, kuriuos norėtųsi žinoti ne tik tada, kai tau per 30...

 1. Mūsų laimė – mūsų viduje. Pagalvokite, kaip dažnai ieškome pagalbos, užuojautos, ramybės kažkur kitur, tačiau niekada nepažvelgiame į save patį. Kartais pakanka mesti žvilgsnį į savo vidų, kad rastume atsakymus.
 2. Būkite dėkingi už viską. Ne tik už gerus, bet ir už blogus dalykus. Juk gyvenimas jau savaime – neįkainojama dovana, kuriame susipina skausmas ir pasitenkinimas.
 3. Pakeiskite požiūrį – ir jūsų gyvenimas pasikeis. Išties, kai jaučiatės pikti, nusiminę, įskaudinti, išsigandę, pabandykite pažvelgti į situaciją iš įvairių kampų. Gal atrasite netikėtą patiems sau sprendimą?
 4. Negalite padaryti visų laimingų ir tuo pačiu išlikti teisūs patys sau. Geriau rizikuoti ir likti kitų nesuprastiems, negu apsimesti tuo, kuo iš tikrųjų nesate. Tai didžiausia gyvenimo kančia.
 5. Pasaulis aplink mus – tai veidrodis. Tai, kas mums patinka kituose – tik atspindys to, ką mes taip egoistiškai mylime savyje. Atkreipkite dėmesį į tai, ko negalite pakęsti, kadangi tos pačios savybės slypi visai šalia jūsų.
 6. Kiekvienas žmogus mūsų gyvenime atsiranda ne šiaip sau – jis turi tikslą. Mes patys sprendžiame, verta mokytis iš tų pamokų, kurias jis mums suteikia ar ne. Kuo blogesnis prašalaičio vaidmuo – tuo geresnė ir rimtesnė pamoka. Turėkite tai omenyje.
 7. Tikėkite. Net pačiais sunkiausiais laikais reikia nesiliauti tikėjus. Juk praradę bet kokią viltį save pasmerkiame, nugramzdiname ir neleidžiame pakilti.
 8. Nepriimkite visko tiesiogiai, per daug jautriai ir širdingai. Dažnai kitų žmonių poelgiai būna susiję ne konkrečiai su jumis, bet su jų pačių gyvenimais ir išgyvenimais. O kuo tai susiję su jumis? Įskaudinti žmonės skaudina kitus.
 9. Tam, kad pasveiktumėte, turite išjausti ir išgyventi gėlą. Nieko nėra geriau nei laikas, kuris užgydo visas žaizdas, visas klaidas uždengia storu dulkių sluoksniu, sušvelnina mūsų požiūrį, leidžia pagaliau pasijausti laisviems.
 10. Perfekcionizmas – tai iliuzija. Ir, deja, pati skaudžiausia. Neįmanoma būti geriausiems, kadangi tai tik požiūrio reikalas. Leiskite sau kilti į viršų laisvai, suprasdami, kad neišvengiamos klaidos tik pagerins jūsų suvokimą apie pasaulį ir jus supančią aplinką.
 11. Nusiimkite nuo akių akidangčius. Koncentruodamiesi tik į save, ne tik pasmerkiate save skausmingai būčiai, bet ir praleidžiate daugybę progų pro šalį. Taigi, žiūrėdami atviru žvilgsniu, jūs galite atrasti tai, ko nė nesitikite.
 12. Švęskite savo pergales. Mes kažkodėl nebemokame džiaugtis, o savo pasiekimus nurašome atsitiktinumui. Tačiau iš ko sudarytas šis pasaulis, gyvenimas, kur slypi džiaugsmo sąvoka? Mokėjimas džiaugtis net ir iš pažiūros menkais dalykais dovanoja tą nesuvaidintą jausmą, kurio mes taip trokštame.
 13. Išmokite atleisti. To reikia mums patiems, o ne tam, kuris mus įskaudino. Atleisdami pirmiausia gauname tą ramybę, kurios trokštame, ir nusikratome sunkių slegiančių pančių.
 14. Įsijunkite intuiciją. Tik nenurašykite visko paranojai... Iš tikrųjų mes dažniausiai žinome, kas mūsų laukia, tik reikia labiau klausyti širdies ir proto balso. Svarbiausia – neskubėkite...
 15. Leiskite savo sielai dainuoti. Išleiskite širdį, emocijas, savo dvasią iš narvelio. Neverta apsimetinėti tuo, kuo nesate arba slopinti savo jausmus.
 16. Mes visi kūrėjai. Net jeigu manote, kad kūrybinės gyslelės surasti neįmanoma... Iš tikrųjų kūrybinis pradas glūdi kiekviename, tik klausimas – norite jį atrasti, ar ne?
 17. Leiskite, kad jus suptų artimi, mylintys ir palaikantys žmonės. Ir patys stenkitės kurti tokius santykius, kurie džiugina, o ne skaudina, gniuždo ar kitaip jus erzina. Juk gyvenimas per trumpas nuolatos gailėtis ar jaustis blogai, taigi, darykite išvadas ir judėkite į priekį.
 18. Neleiskite savo svajonėms užgesti. Niekada nepasiduokite kitų įtikinėjimams, kad nieko nepasieksite, ar kad jūsų svajonė nėra verta išsipildyti. Dažniausiai mūsų pačių mintys kuria stebuklus, ką jau kalbėti apie tai, kad protingai veikdami galite viršukalnes nuversti.
 19. Kuo daugiau duosite, tuo daugiau gausite atgalios. Dalykitės tuo, kas geriausia – draugyste, mintimis, emocijomis, meile, išmintimi, talentu. Pamatysite, kiek daug sugrįš atgalios į jūsų gyvenimą.
 20. Tačiau per daug nešvaistykite savęs pasauliui, ir jauskite atsakomybę už savo mintis. Neleiskite, kad jūsų vidus ištuštėtų lyg indas, kuriame neliko nieko, vien tik žiojėjanti anga.
 21. Drąsiai sakykite „Taip“ tam, dėl ko užsidega jūsų akys. Nepamirškite, kad žodyne yra žodis „Ne“, kurį pravartu pasakyti, kai neturite laiko tam, kas jūsų apskritai nedomina. Laikas – brangiausias dalykas, kuris neįkainojamas ir akimirksniu skubantis mus palikti.
 22. Kartais draugystės baigiasi. Mes „išaugame“ ją lyg seną drabužį. Ne todėl, kad jūs ar draugai esate blogi, tačiau keliai kartais išsiskiria, kai žmonėms nepakeliui, ar jų vertybės ir požiūris smarkiai kertasi. Iš kitos pusės, kartais paleidę žmogų eiti savu keliu, ir patys nusekame iš paskos, arba atvirkščiai...
 23. Įveikite baimes. Tai pats naudingiausias dalykas, kurį turite padaryti dėl savęs. Taip įrodysite, kad galite viską ir suvoksite, kaip užplūsta pasitikėjimas savimi.
 24. Jūsų kūnas – ne šiukšlių dėžė. Kaip su juo elgsitės, tokio atsako ir tikėkitės. Dažniausiai įsivaizduojame, kad būsime amžinai jauni... Taigi, kad per daug nenusiviltumėte bėgančiais metais, kurie palieka atspaudus širdyse ir veiduose, rūpinkitės savimi jau šiandien...
 25. Visada sakykite savo mylimiems žmonėms, ką jie jums reiškia. Nežinote, kada šiuos žodžius ištarsite paskutinį kartą. O juk būtent žodžiai sušildo sielą ir giliai įstringa atmintyje. Netaupykite gėrio.
 26. Gyvenkite dabartimi. Praeities nebesugrąžinsite, o kas laukia ateityje – niekas negali pasakyti. Belieka tik dabartis – tai yra tiek daug, tačiau apie tai negalvojame. Mokykitės iš klaidų, džiaukitės šiltais prisiminimais, tačiau neleiskite, kad visa tai jus persekiotų. O apie ateitį galvokite be fanatizmo ir apsėdimo.
 27. Gyvenimas – tai nuopuoliai ir pakilimai. Tam, kad atrastume ir atskleistume savo potencialą, mums reikia ir vieno, ir kito. Taigi, tiesiog džiaukitės gyvenimiška kelione ir judėkite į priekį.
 28. Būkite dėkingi už kiekvieną dieną. Taip sukuriate terpę tobulėti, augti, pritraukiate dar daugiau puikių ir nuostabių dalykų į savo gyvenimą.
 29. Jūsų laimės supratimas skiriasi nuo kitų žmonių. Tai kas tinka ir patinka jums, nebūtinai tiks ir kitiems. Be to, nesate tas, kuris galite teisti, primesti savo nuomonę ar sprendimus kuriam nors žmogui. Trumpai tariant, „Neteiskite ir patys nebūsite teisiami.“
 30. Jūs pats sau guru. Didelę gyvenimo dalį mums nuolat aiškinama, ką daryti, mokoma, kaip gyventi, ką galvoti, kaip pasiekti sėkmės. Kuo tikėti? Labiausiai – savimi. Sekite savo širdimi, protu, intuicija, tačiau niekada neatsisakykite išklausyti jums svarbaus žmogaus nuomonės. 
Temos: 2 Psichologija Šeima
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Dėl milijonus mokesčių mokėtojams kainuosiančios sutarties Vyriausybė sprendė slaptai

Aktualu

Vargas dėl atliekų Vilniuje nesibaigia: dalį gyventojų toliau piktina nevežamos šiukšlės

Aktualu

Regina Statkuvienė: Peštynės smėlio dėžėje. Pabaigos pradžia?

Sportas

Lietuvos futbolo gėda: du išimties tvarka į lygą priimti klubai surengė 12 įvarčių cirką

„Ginčas“: Šaro ateitis Kaune ir „Žalgirio“ bėgimas nuo praeities košmaro

Vardai

Iglė ir T.Juodsnukis Barselonos metro stotyje uždainavo B.Adamso „Heaven“: paklausykite dueto

24sek

„Žalgirio“ herojai gali išsiskirstyti: kokie šansai Kaune juos matyti ir kitą sezoną?

Menininkas Italijoje kuria „Fiat 500“ skulptūrą iš marmuro

Aktualu

Orai.lt: grįžta vasariški orai

Pasaulis kišenėje

Naujas pasų reitingas: lietuviškas dar pakilo – yra tarp vertingiausių pasaulyje

Aktualu

Dėl ryšių su V.Putinu kenčiantis R.Abramovičius: nuo Čiukotkos gubernatoriaus iki „Chelsea“ savininko

Kultūra

Mirė amerikiečių literatūros milžinas Philipas Rothas

24sek

Trilerį išgyvenę „Rockets“ krepšininkai išlygino serijos rezultatą

Gazas

Kaip atrodė pirmoji automobilio avarija, pasaulyje įvykusi dar prieš 247 metus

Gyvenimas

Renkamės aliejų: koks sveikiausias, kuris tinka kepimui, virimui ir salotoms

Vardai

Princo Harry kalbą tėvo 70-ojo gimtadienio proga nutraukė bitė: juoko nesulaikė ir žmona Meghan

Gyvenimas

Renginių dekoratorė I.Norvaišaitė: „Karališkųjų vestuvių floristė užkėlė aukštą kartelę“

Verslas

Maisto klastočių žala pasaulio ekonomikai – 49 mln. Eur per metus: ar žinote, ką dedate į burną?

24sek

Eurolygą laimėjusio „Lietuvos ryto“ nepilnamečiai lyderiai įkliuvo vartoję alkoholį

Gyvenimas

Indoneziją pamilęs Edgaras – apie pilotę žmoną, priimtą islamą, vietos mafiją ir nusipirktus vaikus

Naujienos

Aktualu

Dėl milijonus mokesčių mokėtojams kainuosiančios sutarties Vyriausybė sprendė slaptai

Aktualu

Vargas dėl atliekų Vilniuje nesibaigia: dalį gyventojų toliau piktina nevežamos šiukšlės

Aktualu

Regina Statkuvienė: Peštynės smėlio dėžėje. Pabaigos pradžia?

Sportas

Lietuvos futbolo gėda: du išimties tvarka į lygą priimti klubai surengė 12 įvarčių cirką

„Ginčas“: Šaro ateitis Kaune ir „Žalgirio“ bėgimas nuo praeities košmaro

Vardai

Iglė ir T.Juodsnukis Barselonos metro stotyje uždainavo B.Adamso „Heaven“: paklausykite dueto

24sek

„Žalgirio“ herojai gali išsiskirstyti: kokie šansai Kaune juos matyti ir kitą sezoną?

Menininkas Italijoje kuria „Fiat 500“ skulptūrą iš marmuro

Aktualu

Orai.lt: grįžta vasariški orai

Pasaulis kišenėje

Naujas pasų reitingas: lietuviškas dar pakilo – yra tarp vertingiausių pasaulyje

Aktualu

Dėl ryšių su V.Putinu kenčiantis R.Abramovičius: nuo Čiukotkos gubernatoriaus iki „Chelsea“ savininko

Kultūra

Mirė amerikiečių literatūros milžinas Philipas Rothas

24sek

Trilerį išgyvenę „Rockets“ krepšininkai išlygino serijos rezultatą

Gazas

Kaip atrodė pirmoji automobilio avarija, pasaulyje įvykusi dar prieš 247 metus

Gyvenimas

Renkamės aliejų: koks sveikiausias, kuris tinka kepimui, virimui ir salotoms

Vardai

Princo Harry kalbą tėvo 70-ojo gimtadienio proga nutraukė bitė: juoko nesulaikė ir žmona Meghan

Gyvenimas

Renginių dekoratorė I.Norvaišaitė: „Karališkųjų vestuvių floristė užkėlė aukštą kartelę“

Verslas

Maisto klastočių žala pasaulio ekonomikai – 49 mln. Eur per metus: ar žinote, ką dedate į burną?

24sek

Eurolygą laimėjusio „Lietuvos ryto“ nepilnamečiai lyderiai įkliuvo vartoję alkoholį

Gyvenimas

Indoneziją pamilęs Edgaras – apie pilotę žmoną, priimtą islamą, vietos mafiją ir nusipirktus vaikus

Žinau, ką renkuosi

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Melga

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką