Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 9d. 12:36

6 nepadaryti namų darbai, galintys sugadinti kelionę

Kelionės nesklandumai ShopSpy
Vida Press nuotr. / Moteris oro uoste

Tai nemirtina. Ir net jų nepadarę tikriausiai ir iškeliausite, ir paatostogausite. Tačiau ar ne geriau išvengti problemų, kol jos dar yra menki nesklandumai, o nemėginti jų didvyriškai įveikti tuomet, kai jau tapo didelėmis bėdomis?!. Juk atostogos – ne streso metas!

1. Nepasidomėta, kaip patekti į šalį

Tai yra – išlepinti kelionių ES, mes imame ir pamirštame, kad kartais gali nepakakti tapatybės kortelės ir prireikti paso. Dar reikia apsižiūrėti, kada baigiasi kortelės ar paso galiojimas ir nepamiršti, kad esama šalių, kurios įsileidžia keliautojus tik tada, kai iki galiojimo pabaigos likęs tam tikras laikas. Apsidrauskite – ir nereikės skųstis, kad jums kas nors ko nors laiku nepasakė ar nepranešė. 

2. Blogai supakuotas lagaminas 

Mes stengiamės sukišti per daug daiktų (arba bent – kuo daugiau) į kuo mažesnę erdvę. Ir visos pastangos baigiasi katastrofa: neišlaikęs įtampos lagamino užtrauktukas plyšta arba – pareigūnams paprašius atidaryti bagažą – visas turtas niekaip nenori tilpti atgal ir eilė prie saugos patikros gali pasigrožėti jūsų apatinių spalva (medžiaginiai neperregimi maišeliai išgelbės bent nuo šios gėdos.)

3. Neišspausdinti lėktuvų bilietai 

Savo oro uostą žinote kaip nuluptą ir neabejojate, kad pakaks turėti bilietą išmaniajame? O dabar įsivaizduokite, telefonas paskutinę minutę ima ir išsikrauna? Iškrenta iš rankų ir sudūžta? Tiesiog atsisako įsijungti? Aišku, viską galima išspręsti – nubėgti prie registracijos langelio ar kreiptis į oro linijų atstovus. O jei oro uostas svetimas? Skrydis penktą ryto? Jūs dar norite eksperimentuoti? O gal geriau apsidrausti? 

Vida Press nuotr./Kelionės nesklandumai
Vida Press nuotr.

4. Patikėta viešbučių nuotraukomis

Tikrinkite viską – pavadinimus, tikrą geografinę padėtį, atstumus iki jums aktualaus taško.

Arba – dar blogiau, tekstu aprašyme ar kelionės pardavinėjančio klerko žodžiais. Nieko keista, kai paaiškėja, kad viešbutis ramiame istoriniame Europos sostinės priemiestyje iš tiesų stovi vidury laukų, ir iš visos istorijos ten – prieš kelerius metus pradėtas rausti baseinas (tai buvo taip seniai, kad išties tapo istorija.) Todėl, tikrinkite viską – pavadinimus, tikrą geografinę padėtį, atstumus iki jums aktualaus taško. Ir, be abejonės, perskaitykite atsiliepimus. 

5. Neklausoma, kas skelbiama 

Arba nežiūrima į informacijos stendus. Ne viename oro uoste pakeisti vartus – įprasta politika, o, pvz., Italijoje traukinių streikas – reali grėsmė, su kuria kada nors susiduria kiekvienas turistas. Todėl fiksuokite informaciją visomis juslėmis (nors kartais skelbimų, skaitomų oro uostuose ar stotyse, nesupranti net gimtąja kalba) ir būkite pasirengę judėti greitai. Beje, daugelyje oro uostų nėra „paskutinio kvietimo“ politikos! 

Vida Press nuotr./Kelionės nesklandumai
Vida Press nuotr.

6. Nepadarytos atsarginės kopijos

Jei vis dėlto jūs – fotomaniakė, pasirūpinkite išsaugoti savo kadrus.

Žinoma, mes rekomenduojame dažniau žvelgti į pasaulį ne pro objektyvo akutę. Tačiau jei vis dėlto jūs – fotomaniakė, pasirūpinkite išsaugoti savo kadrus. Bent jau tam, kad galėtumėte pakankinti draugus rudens vakarais (Žinote tas ilgas ir nuobodžias peržiūras iš serijos: čia Raudonoji jūra, o čia 200 mano variacijų jos fone?) Tikime, kad jūs tokių nerengiate ir apskritai nepiktnaudžiaujate kamera, bet vis tiek saugokite nuotraukas – kaip google kopiją, debesyse ar dar kokiu nors jums patinkamu būdu.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką