Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 08 15

7 nejaukios situacijos, kurių nebūdavo prieš 30 metų

Nejaukios akimirkos nėra šiuolaikinio pasaulio naujiena. Tačiau yra tam tikros nejaukios situacijos, kurių ankstesnės kartos negalėjo net įsivaizduoti.
Socialiniai tinklai
Socialiniai tinklai / 123RF.com nuotr.

Įsivaizduokite, kad paspaudėte „patinka“ ant kažkieno 5 metų senumo „Instagram“ nuotraukos – taip tam asmeniui tampa aišku, kad stebėjote jį socialiniuose tinkluose. Arba netyčia nusiuntėte apkalbų kupiną žinutę... asmeniui, apie kurį liežuvaujate, rašoma businessinsider.com.

Diane Gottsman, nacionalinė etiketo ekspertė, knygos „Modern Etiquette for a Better Life” autorė ir „The Protocol School of Texas“ įkūrėja, tokias situacijas vadina „na va“ situacijomis.

Jei netyčia paspaudėte „patinka“ ant kieno nors seno „Facebook“ būsenos atnaujinimo, „paspauskite dar kartą arba pamirškite“, sakė moteris. Jei kažkas pažymėjo jus draugo gimtadienio vakarėlyje, kai turėjote susitikti su kitais draugais, „tiesiog atsiprašykite. Pasakykite, kad jums buvo sudėtinga pasakyti, kad nenorėjote eiti su jais.“

Žemiau išvardinome septynis nejaukius scenarijus, kurie nutinka tik šiuolaikiniame pasaulyje. D.Gottsman rekomenduoja neišsigąsti ir tokią patirtį priimti kaip pamoką, kad ateityje žinotumėte, kokio elgesio vengti.

Jūsų darbuotojas neatvyko į darbą dėl ligos, tačiau „Instagram“ paskyroje pasidalino nuotrauka iš atostogų pajūryje

Alison Green, „Ask a Manager“ skilties autorė, jau girdėjo tokį scenarijų. Jos nuomone, svarbiausia, ar pasitikite savo darbuotoju, o ne tai, kada ir kiek ligos dienų jis pasiėmė.

Bet kokiu atveju A.Green rekomenduoja pasakyti kažką tokio: „Pastebėjau, kad kelis kartus, kai neseniai sirgai, socialiniuose tinkluose pasidalinai nuotraukomis, kuriose buvo matyti, jog veiki kažką kitką. Esu tikras, kad taip nebuvo – suvokiu, kad žmonės į savo socialinius tinklus nuolat kelia nuotraukas, kurios nebuvo darytos tą pačią dieną, ir, svarbiausia – pasitikiu tavimi.

Tačiau suvokiau, kad jaunesnieji darbuotojai, kuriuos turi savo socialinių tinklų draugų rate, ir kurie tave pavaduoja, kol sergi, taip pat mato šias nuotraukas, ir jiems gali tai nepatikti.“

Norite atnaujinti savo „LinkedIn“ profilį, kad galėtumėte ieškoti naujo darbo

Michaelis Lando iš „Glassdoor“ pasisako glaustai: „Jei jūsų viršininkas supyksta dėl „LinkedIn“ atnaujinimų („LinkedIn“ profilio atnaujinimas gali būti palaikytas profesiniu vystymusi), tikriausiai dirbate žmogui, kuris nenori, kad jūs klestėtumėte.“

Taigi, jei nerimaujate, kad sukelsite viršininkui įtarimą, M.Lando rekomenduoja skaidrumą. Galite nusiųsti jam elektroninį laišką: „Žiūrėjau savo „LinkedIn“ profilį ir pastebėjau, kad neįtraukiau daugybės projektų ir atsakomybių, todėl artimiausiu metu pridėsiu naujos informacijos.“

Tačiau „LinkedIn“ yra labai aiškus: jei per programėlę aktyviai ieškote darbo, į jūsų tinklą jie nesiųs jokių naujinių.

Buvote pažymėtas nuotraukoje iš draugų vakarėlio, nors tuo metu turėjote būti kažkur kitur

Pagautas. Norėdami, kad taip niekada neatsitiktų, turite išmokti gracingai ir su pasitikėjimu atsisakyti kvietimų.

Elgesio tyrėja Vanessa Van Edwards rekomenduoja nesiteisinti, kai atsisakote kvietimo. „Padėkokite ir tiesiog atsisakykite“, – sakė V.Van Edwards.

Etiketo ekspertė Rosalinda Oropeza Randall turi kitokį pasiūlymą: „Šįvakar nepavyks. Atleisk.“ Taip mažiau tikėtina, kad turėsite nemalonumų.

Automatinė klaidų taisymo sistema pakeitė jūsų žinutėje esantį žodį į kažką nepadoraus

Visi tai patyrėme. Žinutės gavėjas tikriausiai supras, tačiau, jei norite išvengti tokios situacijos, turite kelis variantus, kuriuos siūlo „USA Today“.

Vienas variantas yra išsijungti šią funkciją, tai galite padaryti nustatymuose. Kitas variantas – iš naujo nustatyti klaviatūros žodyną; tai padaryti galite taip pat per nustatymus, todėl galėsite „iš naujo išdresuoti“ automatinio koregavimo sistemą taip, kaip jums yra patogu.

Žmogus, su kuriuo susitikinėjate, vis dar aktyviai naudojasi pasimatymų programėlėmis

„Net jei nenaršote susitikinėjimo programėlėse, vien jų turėjimas telefone sukelia intrigą ir gali santykiuose sukelti nepasitikėjimą“, – „Bustle“ sakė Damona Hoffman, internetinių susitikinėjimų ekspertė.

„Programėlės turėtų būti ištrintos tą akimirką, kai nusprendžiate įsipareigoti ir sutinkate, kad nebesusitikinėsite su niekuo daugiau“, – sakė moteris.

Svarstote, kaip iškelti įsipareigojimo klausimą? Andrea Syrtash, knygos „It‘s Okay to Sleep With Him on the First Date“ autorė, anksčiau sakė „Business Insider“, kad padeda tokios frazės: „Man labai patinka su tavimi leisti laiką ir norėčiau tai daryti dažniau. Man nejauku, jei miegi (arba susitikinėji) su kitais žmonėmis ir manau, kad verta šį klausimą iškelti dabar. Ką manai?“

Pasalūnišką žinutę netyčia nusiunčiate asmeniui, apie kurį liežuvaujate

Kai žinutė išsisiunčia – viskas. Tačiau norėdami nesugriauti būsimų draugysčių, prieš siųsdami žinutę visada patikrinkite jos gavėją.

„Gmail“ paskyroje galite pasinaudoti „Atšaukti“ funkcija, kurią rasite nustatymų skiltyje – tad, jei suklysite, turėsite progą išsigelbėti.

Netyčia paspaudėte „patinka“ ant senos „Instagram“ nuotraukos, todėl žmogus žino, kad stebėjote jį socialiniuose tinkluose

Tikrai nesate vienintelis žmogus, stebintis savo buvusį partnerį. „Iš esmės žavimės savimi, o mūsų buvusieji yra mūsų dalis, kurią palikome praeityje“, – „Bustle“ sakė šeimos elgesio specialistė Dr. Jennifer Freed.

Tačiau ši klaidelė gali būti tas spyris, kurio reikia, kad nustotumėte persekioti žmogų socialiniuose tinkluose.

Internetinių susitikinėjimų ekspertė ir susitikinėjimų trenerė Julie Spira „Vice“ sakė, kad reikia susirasti atskaitomybės draugą – tai padeda. O Laura Yates, išsiskyrimų ir širdžių daužymo trenerė bei rašytoja, teigė, kad svarbu nustatyti tikslą vieną dieną netikrinti buvusio partnerio profilio, o vėliau palaipsniui didinti tą laikotarpį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius