Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 8d. 15:39

Aira Sesartytė sukūrė 50 moterų portretų: „Neturėkite išankstinių nuostatų apie moterį“

A.Sesartytės moters portretas
A.Sesartytės koliažas / A.Sesartytės moters portretas

Trys savaitės po Kauną ir jo apylinkes, kasdien nufotografuoti nuo 2 iki 5 moterų – tuo gyveno kaunietė fotografė Aira Sesartytė (26 m.), sumaniusi Moters dienos proga sukurti 50 moterų portretų.

Aira baigusi menotyros bakalaurą – net baigiamasis darbas buvo apie moterų fotoportretus. Po studijų pradėjo fotografuoti ir tęsia šią veiklą iki šiol.

"Žinojau, kad Kovo 8-ąją noriu pažymėti kažkuo prasmingu. Norėjau įamžinti moteris ir... šiek tiek gėlių.

Kas ji – moteris? Ką ji veikia? Ką galvoja? Į šiuos klausimus tikriausiai neįmanoma atsakyti. Juk mes, moterys, esame TOKIOS skirtingos. Ta proga, sugalvojau nufotografuoti 50 moterų", – savo sumanymą pasakojo Aira 15min GYVENIMAS.

Asmeninio archyvo nuotr./Aira Sesartytė
Asmeninio archyvo nuotr./Aira Sesartytė

– Kaip ieškojote moterų, kurios sutiktų dalyvauti jūsų projekte?

– Savo „Facebook“ puslapyje parašiau skelbimą, ir moterys bei merginos noriai atsiliepė. Žinoma, daugiausia bičiulės, draugės, pažįstamos, gal tik ketvirtadalis moterų man yra nepažįstamos.

– Iš nuotraukų matyti, kad aplinka skirtinga. Kas su vaikais, šunimis, kate... Greičiausiai moteris fotografavote jų aplinkoje, ne specialioje studijoje?

– Taip, važinėjau pas jas. Buvo arba namai, arba darbinė erdvė. Daugiausia kaunietės, bet buvo ir netoli Panevėžio. Aišku, galima galvoti, kodėl čia man to prireikė, tačiau mačiau idėją, o visa kita buvo nebesvarbu.

Moterų prašiau pozuoti su šalia esančiais augalais ir parašyti kažką apie save. Kovas – nauja pradžia ne tik gamtai, bet ir mums patiems. Linkiu dabar pradėti sėti savo svajones, daug laistyti, prižiūrėti ir nuolat myluoti, kad iš jų išaugtų tvirti ir visžaliai nuostabūs kūriniai.

A.Sesartytės koliažas/A.Sesartytės moters portretas
A.Sesartytės koliažas/A.Sesartytės moters portretas

– Tai pirmasis jūsų tokio dydžio projektas?

– Taip. Įamžinti pusšimtį moterų – nedidelė ambicija, bet visgi ambicija.

A.Sesartytės koliažas/A.Sesartytės moters portretas
A.Sesartytės koliažas/A.Sesartytės moters portretas

– Pamatėte, pajautėte kelias dešimtis skirtingų moterų. Kokios jums jos pasirodė?

– Labai sudėtinga apibūdinti, visos labai skirtingos. Daugumą jų šiek tiek pažįstu, bet vis tiek supratau – kai kalba pasisuka apie moteris, negali turėti išankstinio nusistatymo, puoselėti kažkokių lūkesčių ir tikėtis to ar ano. Ta moteris vis tiek sugebės nustebinti (juokiasi).

Ir nustebina – visomis prasmėmis!

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką