Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 9d. 20:25

Akmenų žinovė: žmogui tinkamas akmuo pats pašaukia „Galiu tau padėti!“

Liudmila Aleksandrova
Asmeninio albumo nuotr. / Liudmila Aleksandrova

Yra žmonių, kurių santykis su akmenimis ypatingas. Jie žino apie juos ne tik įvairiausių istorijų, bet ir tai, kad akmenys gali tapti mokytojais ir padėjėjais. Domėtis ezoterika moteris ir vyrus neretai paskatina koks nors jų gyvenimą supurtęs įvykis, tačiau mūsų pašnekovė į šią sritį pasuko todėl, kad jai pasidarė neįdomu tai, ką darė.

„Įgijusi elektronikos inžinieriaus specialybę, dirbau su skaičiais susijusį darbą. Tačiau jų pasaulis, kuriame karaliauja logika, viską galima sudėlioti į lentynėles ir nuspėti, laikui bėgant ėmė manęs netenkinti. Vieną dieną draugės paskatinta užsirašiau į pirmą kartą Latvijoje surengtus amerikiečio ezoteriko mokymus, – pasakoja rygietė akmenų žinovė Liudmila Aleksandrova. – Tai buvo nepaprasta patirtis – mano gyvenimas nusidažė nematytomis spalvomis, sąmonė prasiplėtė. Po kursų grįžti ten, kur buvau, nebegalėjau. Ryžausi susikurtą stabilumą išmainyti į visišką nežinomybę. Reikia išdrįsti žengti pirmąjį žingsnį, bet jei stoji į kelią, kuris tau skirtas, aplinkybės, žmonės talkina.“

Prabėgo apie penkiolika metų ir šiandien Liudmila jau ne vien savo tautiečiams padeda atrasti tai, kas nėra įprasta ir racionaliai ne visada paaiškinama, tačiau veiksminga.

– Ėmusi domėtis ezoterika, atradote akmenų pasaulį. Jie gyvi ir jų galima prašyti pagalbos?

– Pirmą kartą akmenų parduotuvėje atsidūriau ten palydėjusi draugę. Tuomet akmenys man visai nerūpėjo. Bet žvilgsnis užkliuvo už vitrinoje gulinčio „chameleono“, kuris mainė spalvas ir tarsi man mirkčiojo. Paprašiau pardavėjos jį parodyti, sugniaužiau delne... ir pajutau, kad nebenoriu paleisti. Yra sakoma: „Akmuo pašaukė.“ Būtent taip ir nutiko – tąkart mane pašaukė labradoritas. Grįžusi namo paieškojau apie jį informacijos ir sužinojau, kad labradoritas žadina psichines šeimininko galias ir, be kitų dalykų, skatina mokyti žmones ezoterikos. Tuo metu į ją gilinausi, tačiau nė minties nebuvo mokyti... Vis dėlto po poros savaičių gavau pasiūlymą dėstyti!

Nuo labradorito prasidėjo mano intensyvus bendravimas su akmenimis, jis padėjo stiprinti intuiciją. Buvo labai įdomu tyrinėti, kiek informacijos apie skirtingus akmenis galiu „nuskaityti“ juos apžiūrinėdama, liesdama, nešiodama... Žymėdavausi įvykius, savo vidinės būsenos pokyčius ir lygindavau su charakteristika, pateikta leidinyje apie akmenis (prieš tai jos neskaičiusi). Buvo keista ir džiugu, kad daug dalykų man pavykdavo pagauti.

– Kokį akmenį kaip gerą pagalbininką, gyvenimo palydovą rekomenduotumėte bet kuriam žmogui? Yra tokių universalų?

Akmenys ne išvaduoja nuo būtinybės dirbti su savimi ir tobulėti, bet palaiko pastangas arba „suorganizuoja“ pamokas, kurias reikia išmokti.

– Kalnų krištolas tinka bet kam ir visai nesvarbu, kokios žmogaus žinios ir dvasinis lygmuo. Šis akmuo švelniai skatina šeimininką tobulėti. Kitas visiems tinkamas akmuo – agatas, jis taip pat skatina žmogų keistis, padeda spręsti smulkias buitines problemas. Agatų yra įvairių spalvų ir toji, kuri intuityviai pasirenkama, rodo, ką žmogui reikėtų harmonizuoti. Jam reikalingas akmuo visada patraukia žvilgsnį ir tarsi sako: „Galiu tau padėti – nuo šiol eikime drauge!“ Būtent tokią žinią man pasiuntė labradoritas. Verta įsidėmėti: akmenys ne išvaduoja nuo būtinybės dirbti su savimi ir tobulėti, bet palaiko pastangas arba „suorganizuoja“ pamokas, kurias reikia išmokti. Pamokų sudėtingumas priklausys nuo akmens, kurį įsigyja žmogus, kietumo. Todėl tiems, kurie dar tik ketina išmėginti akmenų galią, nepatariu iškart rinktis griežčiausių mokytojų, t. y. pačių kiečiausių akmenų, tarkim, deimantų, safyrų, rubinų, smaragdų, akvamarinų, topazų, turmalinų, granatų. Vertėtų pradėti nuo minkštesnių: kvarco, citrino, ametisto, malachito, koralų, jau minėtų kalnų krištolo, agato...

Asmeninio albumo nuotr./Harmonizuojanti apyrankė
Asmeninio albumo nuotr./Harmonizuojanti apyrankė

– Tas, kurios trokšta turėti savo deimantą, dabar turbūt nuliūdinote...

– Deimantas – pats kiečiausias brangakmenis. Pagal austrų mineralogo Friedricho Mohso skalę jis vertinamas dešimtuku. Jis ir pats švariausias brangakmenis. To paties deimantas reikalauja iš šeimininko – kad siela būtų švari. Jei žmogus negatyvus, deimantas šį bruožą negailestingai apnuogina. Tad šis brangakmenis – ir pats griežčiausias mokytojas, savo šeimininką primygtinai raginantis laikytis dvasinių visatos taisyklių. Ir kiti akmenys mokytojai elgiasi panašiai: jie visada iš pradžių žmogų patikrina ir tik paskui, jei jis rodo norą keistis, imasi padėti. Akmenų kietumas pagal minėtą skalę matuojamas nuo 1 iki 10 vienetų. Sakydama, kad glaudžią pažintį su akmenimis vertėtų pradėti nuo minkštesnių, turėjau galvoje tuos, kurie įvertinti ne daugiau kaip 7 vienetais.

– Ar teisingai jus supratau: jei žmogus netiki magiškomis akmenų galiomis, jos vis tiek pasireikš?

– Tikrai taip. Įsigijus akmenį reikėtų su juo apsiprasti – retkarčiais palaikykite rankoje. Galima atlikti paprastą ritualą: paprašykite jo parodyti, kaip jis gali padėti, ir būtinai už tai padėkokite. Akmuo pademonstruos, ko prašėte, konkrečiose situacijose. O žmogui verta stebėti, kas nauja su juo vyksta, fiksuoti ir išorinius, ir vidinius pokyčius. Galbūt net žymėtis raštu. Tai efektyvus būdas įsitikinti, kad akmuo pašaukė neatsitiktinai.

Prisiminiau vieną moterį, atėjusią pasidaryti makiažo (kažkada dirbau vizažiste). Buvo ką tik pasibaigusi mano mokinių pažinties su akmenimis pamoka ir ant darbastalio gulėjo įvairių papuošalų. Pirmi moters žodžiai buvo: „Tik nieko man nesiūlykite!“ Prabėgo pusvalandis ir ji parodė į oranžinį akmenį: „Kas tai?“ Klientės dėmesį patraukė serdolikas, galintis padėti moterims įvairiais atžvilgiais – pradedant hormonų pusiausvyros reguliavimu, baigiant vidinio moteriškumo stiprinimu. Kol pasakojau apie serdoliką, klientės akys vis labiau plėtėsi ir galų gale ji pasakė: „Bet juk jūs kalbate apie mano problemas – kaip pagal sąrašą!“ Beje, ji turėjo daug auksinių papuošalų, o auksas pasižymi labai aktyvia energija ir stiprina visa, taip pat ir problemas. Moteris nusiėmė auksą, nusipirko serdoliką ir čia pat užsikabino ant kaklo. Panašių atvejų, kai akmuo vienaip ar kitaip „prakalbino“ žmogų, mano praktikoje daug. Prisiminiau dar vieną nutikimą – jis susijęs su harmonizuojamąja apyranke (gaminu tokias iš įvairių akmenų). Viena ją įsigijusi mergina išgyveno sunkius laikus išsiskyrusi su mylimuoju, todėl nutarė pakeisti aplinką ir nuvykti į užsienį. Bet kai jau reikėjo važiuoti į oro uostą, nutrūko jos apyrankė. Berinkdama pabirusius akmenukus mergina nusprendė niekur nebeskristi, nes jai dingtelėjo, kad apyrankė nutrūko neatsitiktinai, kad tai – ženklas. Kitą dieną ji susipažino su savo būsimu vyru.

Asmeninio albumo nuotr./Kompozicija, pritraukianti pinigus ir naujas galimybes
Asmeninio albumo nuotr./Kompozicija, pritraukianti pinigus ir naujas galimybes

– Kaip pasakoj... Tarkim, papasakotos istorijos kai ką įkvėps susidraugauti su akmenimis, jų padedamiems ir mokomiems keistis ir keisti gyvenimą. Matyt, reikia priminti, kad rinkoje netrūksta falsifikatų...

– ...iš plastiko, stiklo, polimerų, kurie neturi natūralios, efektyvios natūralaus akmens energijos. Galima ir kitaip apsigauti: pirkti nefritą, kurio kietumas – 7 vienetai, bet iš tiesų gauti pigesnį žadeitą, panašiai atrodantį, tik gerokai minkštesnį (3 vienetai). Žadeito poveikis bus ne toks, kokio tikitės, nepalyginamai silpnesnis. Todėl patariu pirkti akmenis specializuotose parduotuvėse, prašyti iš pardavėjų sertifikatų arba patikrinti pirkinio kokybę padedant specialistams.

– Kokie dar akmenys, be tų, kuriuos jau paminėjote, – tikri moterų draugai?

Mes – netobulos būtybės, nepajėgiančios 24 valandas per parą išsaugoti vidinės harmonijos. O natūralūs akmenys – stabilumo įsikūnijimas.

– Raudonasis jaspis – nelabai kietas akmuo, turintis daug žemės energijos. Fizinė žmogaus būklė, sveikata susijusi kaip tik su šia energija. Tokios spalvos jaspis labai tinka moteriai, nesukelia šalutinių reiškinių, t. y. neprovokuoja netobulumus išryškinančių ir sunkių situacijų. Kaulų sistemą stiprina, stabilumo suteikia titnagas ir šungitas, vidinę harmoniją, gerus santykius su priešinga lytimi padeda kurti mėnulio akmuo ir amazonitas, moterišką patrauklumą vyrų akyse didina, širdį išlaisvina rožinis kvarcas ir kalnų krištolas, seksualumą stiprina granatas.

Žinote, kodėl žmones traukia akmenys, kodėl jie ieško akmenų pagalbos? Mes – netobulos būtybės, nepajėgiančios 24 valandas per parą išsaugoti vidinės harmonijos. O natūralūs akmenys – stabilumo įsikūnijimas. Maža to, jų ypatinga struktūra, kristalinė gardelė labai ilgai gali saugoti norus, būsenas, kol tuos „įrašus“ pakeisime. Tarkim, jei išgyvenote itin malonių pojūčių, paprašykite jums mielo akmens šią būklę išsaugoti. Kai bus negera, jis jus nuramins. Jei žmogus nori akmens pagalbos, kad susitvarkytų su sveikatos problemomis, geriausia kišenėje, rankinėje nešiotis neapdorotą, gyvą akmenį, o jo poveikį papildyti tų pačių akmenų papuošalu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

01:24
00:30
02:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką