Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 18d. 15:27

Alytaus gaisrą malšinęs Eimantas: „Gesinti gaisrus gyvenime – sudėtingiau, nei filmuotis „Černobylyje“

Gaisras Alytuje ir Eimantas Muliuolis
PAGD ir VPGT nuotr. / Gaisras Alytuje ir Eimantas Muliuolis

„Mes – ugniagesiai. Mūsų darbas yra gesinti ir gelbėti. Visi mes esame kaip deimantai, grūdinti ugnies, apnešti suodžių ir prisikvėpavę dūmų, – sako Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios komandos skyrininkas Eimantas Muliuolis, grįžęs iš gaisro Alytuje. – Iš tiesų gesinti gaisrus gyvenime yra sudėtingiau, nei filmuotis seriale „Černobylis“. Nors tai irgi buvo labai įdomi patirtis.“

Pasak jo, gaisrai panašūs: ugniagesius visada pasitinka didesnis ar mažesnis ugnies chaosas. Jame jiems tenka daryti tvarką. Tai darbas, kur daug iššūkių, bet visada įdomu, rašoma Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos feisbuko paskyroje.

„Į Alytų atskubėjome, kad pakeistume visą naktį gaisrą gesinančius ugniagesius. Iškart buvo aišku, kad darbo bus daug“, – pasakoja Eimantas.

Į Alytų atskubėjome, kad pakeistume visą naktį gaisrą gesinančius ugniagesius. Iškart buvo aišku, kad darbo bus daug.

Kad laukia tikras ugnies pragaras, šeimai Eimantas nepranešė. Sako, kad artimieji per daugiau kaip dvidešimt jo tarnybos metų prie to yra įpratę. O gaisre visada kaip kare. Alytuje darbo tikrai nestigo. Dar šmaikštaudamas priduria, kad teko 20 metrų aukštyje su lafetiniu švirkštu kapoti ugnies slibino galvas.

Eimantas nekalba apie riziką. Apie galėjusias imti byrėti pastato konstrukcijas. Patikina, kad ugniagesiams visada privalu galvoti apie savo ir kolegų saugumą. Na, kartais apie savo saugumą, kai tviekste tvieskia ugnis, sukti galvos tiesiog nėra kada. Jis neužsimena ir apie tai, kad akistatoje su liepsnomis nutinka visko. Tik patikina, kad yra daug darbų, kuriuose susiduriama su dar didesniais pavojais.

„Iš daugelio didelių gaisrų, kuriuos yra tekę gesinti, šio gaisro gesinimas buvo labai gerai organizuotas. Turėjome geras sąlygas dirbti. Buvo pasirūpinta ir vandeniu, ir maitinimu, atvežta papildomų apsaugos priemonių“, – pasakoja skyrininkas. Beje, Eimantui teko gesinti ir prieš kelerius metus Trakuose degusias padangas. Jo akimis, skirtumas tik tas, kad ten buvo atvira teritorija.

Paklaustas apie filmavimąsi seriale „Černobylis“, sako, kad jame filmavosi 50 šalies ugniagesių, dar 50 žmonių teko apmokyti gesinimo įgūdžių. Porą dienų truko mokymasis, paskui beveik savaitę vyko filmavimas. Filmuojama buvo naktimis. Didelį įspūdį paliko grandiozinės dekoracijos. Dar tai, kad aplink sukosi 50 aptarnaujančio personalo atstovų.

Tos filmavimo dienos juos visus paskatino geriau susipažinti su tuo, kas anuomet nutiko Černobylyje. „Seriale gesinome reaktorių. Bendrame fone dabar kiekvienas galime save atrasti, galime pažiūrėti į savo nugaras“, – smagiai pasakoja Eimantas. Jo akimis, svarbiausia, kad tai niekada nepasikartotų.

Beje, jis iš tų, kurie nestokoja optimizmo. Tiek darbe, tiek gyvenime yra linkęs padėti kitiems. Sako, kad ir po darbo yra ugniagesys, dažnai pataria ir paaiškina žmonėms, kaip pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu. Eimantas mėgsta savo darbą: „Mūsų penktojoje komandoje – visi tokie. Kitaip ir būti negali, nes dirbame žmonėms.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:41
01:01
01:30

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką