Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apklausa: lietuviai žino, kas buvo pirmiau – višta ar kiaušinis

Kas atsirado pirmiau - višta ar kiaušinis?
Fotolia nuotr. / Kas atsirado pirmiau - višta ar kiaušinis?
Šaltinis: 15min
0
A A

Klausimas, kuris žmonija kamuoja tūkstančius metų. Klausimas, kuris į neviltį varo filosofus, gamtininkus ir istorikus. Taigi, kas atsirado pirmiau – višta ar kiaušinis? Artėjant Velykoms, šis klausimas buvo užduotas lietuviams. 53,5 proc. įsitikinę, kad pirmiau buvo višta. Įdomu, kad taip manančių yra daugiau moterų nei vyrų.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Lietuvių, galvojančių, kad pirmesnis buvo kiaušinis, yra tik 35,8 proc, o kas dešimtas šalies gyventojas nežinojo atsakymo į šį klausimą arba neatsakė, parodė tyrimas, kurį inicijavo „Daumantų“ pagardų gamintojas, o atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Vilmorus“.

Filosofas Nerijus Milerius sako, kad atsakyti į šį klausimą konkrečiai žmones verčia kasdienės nuostatos, jog atsakymas turi būti būtinai vienas ir būtinai aiškus. Pasak jo, jau seniai žmonės bando rasti atsakymus panašiems klausimams, tik dažnai kitame kontekse bei pasitelkdami kitus terminus.

Taip pat skaitykite: Vėlyvieji pusryčiai: 16 omleto receptų

„Pavyzdžiui, viduramžiais buvo populiarus klausimas – ar Dievas galėtų sukurti tokį akmenį, kurio negalėtų pakelti? Jei negalėtų sukurti, vadinasi, nėra visagalis.

O jeigu galėtų – irgi nebūtų visagalis, nes negalėtų to akmens pakelti. Panašaus pobūdžio galvosūkių yra ne vienas, tačiau atsakymai gali skirtis nuo konteksto, kuriame jis užduotas. Vienaip gali atsakyti mokslininkas, kitaip – biologas ar filosofas“, – įsitikinęs N. Milerius.

Jo teigimu, jei klausimas apie vištą ir kiaušinį užduodamas mokslininkui, jis atsakys, kad pirmesnis buvo kiaušinis, nes pirminė višta (kuri pagal DNR struktūrą dar nebuvo mums įprasta višta) padėjo kiaušinį, o šiame įvykus DNR mutacijoms ir užsimezgė dabartinę DNR struktūrą turinti višta.

Tačiau, N. Mileriaus teigimu, dauguma žmonių, kasdienybėje išgirdę šį klausimą, į konfliktiškus svarstymus nesileidžia: jie nori vieno aiškaus atsakymo.

Taip pat skaitykite: Gaminame pačios: margučiai siurprizai

Kad pirmiau nei kiaušinis atsirado višta, Lietuvoje daugiau mano moterų (56 proc.) nei vyrų (50,9 proc.). O štai pirmenybę atiduodančių kiaušiniui yra daugiau vyrų (36,8 proc.) nei moterų (34,9 proc.).

Vištai prieš kiaušinį pirmenybę daugiau teikia kaimo gyventojai (59,2 proc.) nei vilniečiai (47,3 proc.). Tuo tarpu pasisakančių už kiaušinio pirmenybę yra daugiau sostinės gyventojų (34,5 proc.) nei tų, kurie gyvena kaime (32 proc).

Taip pat skaitykite: Marginame margučius!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką