Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 2d. 15:00

Apvalaina Barbė įplieskė karštus debatus

Lėlės Barbės
„Youtube“ stopkadras / Lėlės Barbės

Lėlė Barbė jau ne pirmą kartą atsiduria dėmesio centre. Dažniausiai piktinamasi dėl iškreiptų jos kūno formų, kurie neatitinka realios moters figūros. Nieko keista, kad vis daugiau menininkų lieknąją Barbę naudoja kaip įrankį, atskleidžiantį perdėtą visuomenės domėjimąsi išoriniu grožiu...

Kai Facebook’o puslapyje Plus Size Modeling pateikė apklausą, norėdami išsiaiškinti, ar žaislų kompanijos turėtų gaminti apvalesnių kūno formų (plus size) barbes, buvo sulaukta daugiau kaip 40 000 „patinka“, o paveikslėliu, iliustruojančiu skirtumą tarp įprastos ir neįprastos Barbės, pasidalijo daugiau kaip 3 000 žmonių.

Šis paveikslėlis greičiausiai pasiskolintas iš puslapio Worth 1000, laimėjusio dizaino konkursą dar 2011 metais. Tiesa, jis sulaukė ne tik gausybės „patinka“, bet ir aštrios kritikos. Tarkime, viena moteris piktinosi trigubai didesniu Barbės smakru ir tikino, kad tai – visiška nesąmonė. Kiti komentatoriai pažėrė priekaištų, jog toks lėlės įvaizdis skatina žmones būti nesveikais, juk nutukimas – kone didžiausia pasaulio sveikatos bėda.

Tačiau sulaukta ir teigiamų vertinimų. Kai kurios moterys sakė, jog dauguma Amerikos moterų kaip tik džiaugtųsi, jeigu pagaliau pasirodytų realių kūno formų lėlė.

O štai Robyn Silverman, knygos Good Girls Don‘t Get Fat: How Weight Obsession Is Messing Up Our Girls autorė pritaria apvalesnių kūno formų lėlėms, tačiau mano, kad pateikta nuotrauka gana problemiška, ir neatskleidžia plus size sąvokos esmės ir yra stereotipiška. „Visi galvoja, kad būtent taip atrodo didesnio dydžio drabužius dėvinčios moterys, bet tai nėra tiesa“, – sakė R. Silverman.

Tai ne pirmasis Barbės priartėjimas prie realybės: mokslininkas ir menininkas Nickolay Lammas pasauliui pateikė ne vieną kitokią šios lėlės viziją (plačiau skaitykite čia).

Tiek R. Silverman, tiek N. Lammas sako, kad reikėtų susirūpinti tuo, kokią neigiamą įtaką mažos mergaitės patiria žaisdamos su barbėmis, ir mano, kad lėlės su realia figūra padėtų labiau vertinti save ir mylėti.

VIDEO: Apvalesnių kūno formų Barbė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką