Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar norėtumėte gyventi be veidrodžių?

Veidrodėlis
Fotolia nuotr. / Ar norėtumėte gyventi be veidrodžių?
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiuolaikiniame pasaulyje ištverti net ir pusdienį nepažvelgus į veidrodį, atrodo, neįmanoma misija. Moterys ir vyrai, užvaldyti grožio kulto, kasdien spokso į savo atspindžius vis galvodami, ką dar vertėtų patobulinti. Greičiausiai kaip atsakas į tai, plinta nauja mada – „veidrodžio badas“ – tarp tų, kuriems jau atsibodo būti apsėstiems dėl savo nepriekaištingos išvaizdos.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Naująjį judėjimą, kuris prasidėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose, inicijavo moterys tinklaraštininkės, rekomenduodamos žmonėms susilaikyti nuo spoksojimo į savo atspindį ne tik veidrodyje, bet ir kompiuterių, telefonų ekranuose, parduotuvių vitrinose. Turbūt nė nesuskaičiuotumėte, kiek kartų žvelgėte į save praeidami pro jus atspindinčius daiktus? Štai ką apie tai mano 36-erių metų žurnalistė Whitefield-Madrano: „Tik pamačiusi save veidrodyje, iškart plačiau atverdavau akis, kad jos atrodytų didesnės, įtraukdavau skruostus, kad jie atrodytų labiau įdubę ir nuleisdavau žemyn smakrą. Galvojau, kad tai gražu, bet juk išties kitiems aš atrodydavau kvaila ir pasipūtusi.“ Whitefield-Madrano iš pradžių nusprendė vieną mėnesį gyventi be veidrodžio, tikėdamasi, kad po eksperimento pasijus ramesnė. „Mano pasirinkimas nereiškė, kad aš blogai apie save galvoju, – aš susikoncentravau į tai, kiek laiko praleidžiu tiesiog mąstydama apie savo išvaizdą. Norėjau suvokti, kokią tai daro įtaką mano nuotaikai“, – teigė žurnalistė.

29-erių tinklaraštininkė Kjerstin Gruys, artėjant jos vestuvėms, veidrodžio nusprendė atsisakyti net 12 mėnesių. Savo tinklaraštyje ji parašė taip: „Man puikiai pavyko atskirti savo išvaizdą nuo savo asmenybės. Turbūt tai labiausiai leidžia pasijusti gražiai.“

Kad moterys tikrai apsėstos savo išvaizdos, patvirtina ir žurnale Behaviour Research and Therapy publikuotas tyrimas, kuriame teigiama, kad britų moterys į veidrodį pažvelgia net 38, o vyrai – 18 kartų per dieną.

Tačiau yra ir kitokių nuomonių. Štai Kate Fox, socialinės krypties antropologė, teigia, kad „veidrodžio badas“ yra tiesiog kitas būdas susitelkti į savo išvaizdą. „Man atrodo, tai didesnis narcisizmas, negu įprastai žvelgti į veidrodį.“

Kiti tyrimai atskleidė, kad penktadalis Didžiosios Britanijos paauglių sunkiai prisiverčia net trumpai pažiūrėti į veidrodį. Ištyrus 1000 mergaičių nuo 12 iki 18 metų pastebėta, kad net du trečdaliai nori numesti svorio, o 63 proc. jaučia nuolatinį spaudimą pakeisti savo išvaizdą.

Temos Veidrodis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką