Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 30d. 11:02

Automobilius taisanti 21-ų Karolina: kartais klientai neprileidžia prie savo mašinos, nes esu moteris

Karolina Stankevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr. / Karolina Stankevičiūtė
21-ų Karolina Stankevičiūtė nuo pat vaikystės žavėjosi automobiliais, o dar būdama paauglė, nusprendė, kad su tuo nori sieti savo ateitį. Mergina įgijo automobilių inžinerijos specialybę ir ėmė dirbti autoservise, tačiau kartu su patinkančiu darbu kilo ir nemalonių situacijų. Kreivai į Karoliną žiūrėjo ne tik darbdaviai, bet ir klientai, kurie kartais kategoriškai atsisakydavo palikti savo automobilį moteriai. „Žmonės nesupranta, kad tiek moterys, tiek vyrai gali dirbti tuos pačius darbus“, – sako ji.

Vietoje lėlių rinkosi žaislines mašinėles

Nuo pat vaikystės, kai Karolinos bendraamžės mieliau rinkdavosi žaidimus su lėlėmis, K.Stankevičiūtė į jų pusę net nežiūrėdavo ir laiką leisdavo su žaisliniais automobiliais. Būtent tada prasidėjo Karolinos meilė automechanikai, trunkanti iki šiol.

„Mėgau elektriniu pulteliu valdomas mašinėles ir dar dabar turiu vieną kažkur užsilikusią. Kaip ir dauguma vaikų, dažnai būdavau prilipusi prie televizoriaus, bet aš žiūrėdavau ralį, formulę“, – pasakoja K.Stankevičiūtė.

Karolina niekada neturėjo šalia pavyzdžio, kuris ją būtų įtraukęs į darbą su automobiliais – kaip pati sako, niekas iš šeimos narių jos nemokė ir nesivedė kartu leisti laiko garaže. Mergina viskuo domėjosi pati ir dar būdama 15 metų suprato, kad ateityje norėtų taisyti automobilius.

„Anksti žinojau, kad norėčiau stoti į tokią specialybę, tik nebuvau tikra, ar man pavyks papulti, abejojau, kaip viskas seksis, – prisimena K.Stankevičiūtė. – Visi mano įgūdžiai atsirado žiūrint vaizdo įrašus, skaitant knygas, o vėliau ir dirbant su būsimu vyru. Kai rasdavau laiko, padėdavau jam garaže taisyti draugų automobilius.“

Asmeninio albumo nuotr./Karolina Stankevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr./Karolina Stankevičiūtė

Karolina Kauno technikos kolegijoje baigė automobilių inžineriją ir tikina nė neturėjusi minčių rinktis ko nors kito – jos nežavėjo nei transporto priemonių vairavimas, nei buvimas instruktore.

„Man nėra įdomu mokyti vairuoti kitus – nelabai turiu tam pakankamai nervų ir kantrybės, kad išmokyčiau kitą žmogų ką nors daryti. Labiau mėgstu taisyti, keisti agregatus, nustatyti gedimus ir juos sutvarkyti“, – tikina K.Stankevičiūtė.

Nors mergina ryžtingai nuo pat paauglystės ėjo savo svajonės link, tėvai dėl dukros ateities planų nebuvo itin patenkinti. Anot jų, moteriai prasimušti tokioje specialybėje gali būti tikrai sudėtinga.

Daugybę kartų tiek iš tėvų, tiek iš kitų aplinkinių girdėjau siūlymus pabandyti ką nors kita, kad būtų man priimtinesnis darbas.

„Tėvai nesidžiaugė jau vien dėl to, nes tai yra sunkus darbas, o ypač moteriai, – sako Karolina. – Daugybę kartų tiek iš tėvų, tiek iš kitų aplinkinių girdėjau siūlymų pabandyti ką nors kita, paieškoti sau priimtinesnio darbo. Vis buvo abejojama, ar aš tikrai to noriu, kaip man seksis. Bet aš visą laiką ėjau savo keliu ir džiaugiuosi, kad viskas yra gerai.“

Susiduria su nemaloniomis klientų reakcijomis

Su nemaloniomis reakcijomis Karolinai teko susidurti ir ieškant darbo vietos autoservise. Anot jos, darbą surasti tikrai įmanoma, tačiau tai padaryti kur kas sunkiau, nei būnant vyru, nes moterys turi įrodinėti, ar tikrai turi žinių ir supratimą, kaip reikia dirbti.

„Autoservisams svarbu, ar pas juos darbinasi moteris, jau vien dėl to, nes skiriasi fizinės jėgos ir vyrai gali pakelti daug sunkesnius agregatus nei, pavyzdžiui, aš. Tačiau esu dirbusi keliuose autoservisuose ir darbdaviai neturėdavo, kuo skųstis“, – sako K.Stankevičiūtė.

Asmeninio albumo nuotr./Karolina Stankevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr./Karolina Stankevičiūtė

Nemalonių situacijų yra pasitaikę ir su klientais, nes ne visi maloniai priimdavo žinią, kad jų automobilį taisys mergina. Nors dalis jų tik kreivai nužvelgdavo ar pasakydavo repliką, buvo ir tokių, kurie kategoriškai nesutiko, kad prie jų mašinos liestųsi moteris.

„Daugumai yra labai įdomu, kad dirba moteris, todėl sulaukiu palaikymo. Būna tokių, kuriems nesvarbu, ar jų automobilį tvarkys mergina ar vyras, jie tik nori, kad darbas būtų gerai atliktas. Tačiau esu sulaukusi nemažai neigiamų reakcijų, kai klientai net nenorėdavo su manimi kalbėtis ir neleisdavo man eiti prie jų automobilio. Tekdavo perleisti darbą kitiems ir tai tikrai nebūdavo labai malonu“, – pripažįsta Karolina.

Susidūrusi su tokiomis situacijomis, K.Stankevičiūtė stengdavosi jų nesureikšminti ir su klientais nesiginčydavo, suprasdama, kad tai yra jų sprendimas.

„Vis dėlto būdavo tikrai pikta, skaudu, kad dar neįšokome į XXI a. Manau, jog tokie klientai negalvoja, kad galiu atlikti darbą tinkamai. Taip jau yra, kad žmonės nesupranta, jog tiek moterys, tiek vyrai gali dirbti tuos pačius darbus“, – sako Karolina.

Esu sulaukusi nemažai neigiamų reakcijų, kai klientai net nenorėdavo su manimi kalbėtis ir neleisdavo man eiti prie jų automobilio.

Mergina pripažįsta, kad pačiai yra pasitaikę atvejų, kai pritrūkus fizinės jėgos ir negalint ko nors padaryti, tekdavo paprašyti kolegų pagalbos. Vis dėlto taip nutinka gana retai, nes elektriniai įrankiai ir keltuvai palengvina darbą. Be to, anot Karolinos, moterys neretai net turi privalumų prieš vyrus.

„Moterys yra kruopštesnės, vyrai kartais viską daro tik tam, kad darytų. O didžiausias pliusas tas, kad merginų rankos mažesnės ir mes galime pasiekti kur kas daugiau vietų nei vyrai“, – tvirtina K.Stankevičiūtė.

Šiuo metu Karolina yra motinystės atostogose ir sako itin laukianti, kol vėl galės sugrįžti į darbus. O kartu ji stengiasi paneigti mitą, kad vadinamuosius vyriškus darbus dirbančios merginos dažnai yra nemoteriškos ir pamiršta prižiūrėti save.

„Aš tikrai nesu labai vyriška. Stengiuosi puoselėti moteriškumą, leidžiu sau pasidaryti procedūrų, kad atrodyčiau gražiai ir, manau, tai yra reikalinga“, – sako K.Stankevičiūtė.

Paauglystėje gimęs susižavėjimas automobiliais vis dar nemažėja, tačiau Karolina iki šiol negali atsakyti, kuo ją ši sritis taip pritraukė.

„Man patinka patys automobiliai, aš jais žaviuosi nuo mažens, mėgstu vairavimą ir garsą, kai užsiveda variklis“, – pasakoja K.Stankevičiūtė.

Asmeninio albumo nuotr./Karolina Stankevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr./Karolina Stankevičiūtė

Drąsiai savo svajonių link žygiuojanti Karolina tikina nė karto nepasigailėjusi, kad pasirinko tokį kelią, – mergina neapsiriboja dabartinėmis veiklomis ir ateityje nori atidaryti nuosavą autoservisą bei sudalyvauti ralyje. O kartu ji skatina kitas merginas nebijoti įgyvendinti savo svajonių.

„Svarbiausia yra tai, ko tu pats nori. Visada bus žmonių, kurie reaguos neigiamai, bet kartu bus tokių, kurie tave palaikys. Tik reikia nepasiduoti, nes moterys tikrai yra nuostabūs sutvėrimai ir gali daryti tai, ką nori“, – tikina K.Stankevičiūtė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką