Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 31d. 09:00

Budos laimės pamokos harmoningam gyvenimui

Harmonija
Fotolia nuotr. / Harmonija

Mūsų ramybė ir laisvė – mūsų pačių rankose. Pradėkite eiti ten, kur iš tikrųjų norite būti...

Jūsų dėmesiui aštuonios Budos laimės pamokos, į kurias pravartu įsiklausyti.

Pradėti nuo mažiausio – visiškai normalu. Juk ir ąsotis prisipildo palengva, lašas po lašo. O kiekvienas meistras kažkada buvo tik diletantas ar mėgėjas. Mes visi pradedame nuo mažų dalykų, tad nesistenkite jų išvengti. Jeigu įsiklausote į save, turite kantrybės, tuomet tikrai pagausite laimės paukštę už uodegos. Tačiau sėkmė ateina tik pas tą, kuris stengiasi ir yra pasiruošęs viskam.

Mintys materializuojasi. Mūsų pasąmonė – tai viskas, kadangi tampame tuo, apie ką galvojame. Jeigu jus persekioja blogos mintys, dažniausiai vis kas nors pakiša koją bet kuriame reikale. Ir visai kas kita, jeigu kitiems linkite tik gėrio, ir jumyse, jūsų vidiniame pasaulyje gausu šviesos. Neleiskite niekam, juolab blogiems ketinimams, įsibrauti į jūsų pasaulį! Pradėję keistis nuo savęs, pamatysite, kaip viskas pasikeitė ir aplinkui jus.

Atleidimo galia. Visų pirma atleiskite sau – kad ir ką padarėte, nesate verti gyventi nuosavame kalėjime kasdien išgyvendami vėl ir vėl iš naujo vieną ar kitą klaidą. Patikėkite – kažin ar rastumėte žmogų, kuris yra tobulas šventuolis. Išlaisvinkite save ir atleisdami kitiems. Ir padarykite tai kuo greičiau!

Jūsų elgesys turi reikšmę. Tam, kad tobulėtumėte, turite veikti. Tam, kad greitai atsiskleistumėte, turite veikti kiekvieną dieną. Buda pasakė: „Aš netikiu tokiu likimu, kuris nutinka tiems žmonėms, kurie veikia. Tačiau tikiu likimu, kuris nutinka nieko nedarantiems žmonėms“.

Pasistenkite suprasti. Mes liovėmės kovoti už teisybę ir pradėjome kovoti tik už save. Iš pradžių pasistenkite suprasti ir tik po to stenkitės, kad suprastų jus. Išklausykite kitus, supraskite jų matymo tašką ir taip tikrai atrasite ramybę. Susitelkite į tai, kad geriau būti laimingiems, o ne visada teisiems. Juk kiekvienas turi savo tiesą…

Taip pat skaitykite: Psichologė Alisa Bowman: „Tam, kad vyras varlė pavirstų į princą, reikia kur kas daugiau nei bučinio“

Susitelkite į tai, kad geriau būti laimingiems, o ne visada teisiems. 

Gyvenkite harmonijoje. O ji atkeliauja iš vidaus, jos nereikia ieškoti išorėje. Neieškokite to, kas turi būti jūsų širdyje. Paieškos išorėje mus tik atitraukia nuo teisingos realybės. Harmonija – ne nauja mašina, ne nauja santuoka, ne naujas darbas – tai taika sieloje, ir visa tai prasideda tik nuo mūsų.

Būkite dėkingi. Pagalvokite, už ką galite padėkoti. Tikrai rasite savo gyvenime ne vieną situaciją, už kurią esate dėkingi. Kalbame ne tik apie tai, kad jeigu turite virš galvos stogą, esate sveiki, mylimi, jau turite labai daug. Įvertinkite ir džiaukitės, o ne skųskitės. Dažnai nesusimąstome, kad kitiems pasiseka kur kas mažiau, tačiau jų veiduose kažkodėl šviečia šypsenos, padedančios įveikti visus sunkumus. Dėkinga širdis veda į priekį ir padeda tapti didžiu.

„Fotolia“ nuotr./Mergina
„Fotolia“ nuotr./Mergina

Taip pat skaitykite: Tikra istorija. „Mes gyvenome toli nuo savo širdžių“

Įveikite save. Daug geriau įveikti save nei laimėti tūkstančius mūšių. Tada jūsų pergalė yra tikrai jūsų. Jos negalės atimti niekas. Pradėkite nuo proto ir minčių kontrolės. Mintys neturi būti bet kokios, blaškomos audringų bangų. Galite sakyti, kad „Aš negaliu kontroliuoti minčių, kadangi jos tiesiog ateina.“ Tačiau yra ir toks Budos atsakymas: „Jūs negalite uždrausti paukščiui praskristi pro jus, tačiau, be jokių abejonių, galite jam sutrukdyti susisukti lizdą jūsų galvoje“.  

Temos: 1 Meilė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką