TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Čakros. Kaip išlaisvinti gyvybinę energiją

Čakros
Fotolia nuotr. / Čakros
Šaltinis: 15min
0
A A

Pastaruoju metu tikriausiai daugeliui tenka įvairių pokalbių kontekstuose ar žiniasklaidoje išgirsti žodį „čakra“. Bet... tikrai ne kiekvienam aišku, kas gi iš tiesų yra tos čakros. Kai kam netgi kyla abejonių, kad jos išvis egzistuoja...

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Nuo neatmenamų laikų žmonės siekia dvasios tobulumo, nes intuityviai jaučia, jog tai – vienintelis  kelias į tikrąją laisvę ir laimę. Kitaip tariant, kai džiaugiasi siela, viskas klojasi kuo puikiausiai: sekasi darbas, nesergame ir esame viskuo patenkinti. Bet pakanka sujaukti dvasinę energiją ir tarsi amarai užpuola bėdos. Pasak ezoterikų, nė viena liga neatsiranda „iš oro.“ Daugelis jų – ne kas kita, o sutrikdytos dvasinės (arba gyvybinės) energijos ženklai.

Nemažai pasiligojusių žmonių, kurių organizmas sujauktas tiek, kad tradiciniai gydymo būdai jau  nepadeda, galiausiai pradeda kapstytis savo esybėje. Ir ką gi jie atranda? Anksčiau ar vėliau visiems ateina suvokimas, kad visi atsakymai glūdi mūsų sieloje. Panorėję patys sau galime tapti ir gydytojai, ir... budeliai…

 

Kaip pažadinti dvasios energiją?

Taigi, kaip minėjome, mūsų sveikata ir savijauta priklauso nuo to, kiek siekiame tobulėti dvasiškai. Kas įvyksta, kai žmogus nusprendžia užsiimti dvasine praktika (pavyzdžiui, meditacija)? Iš pradžių paprastai neįvyksta jokių stebuklingų pokyčių ir neretas sudvejoja, kokiais niekais jis čia užsiima užuot smagiai ir nerūpestingai leidęs laiką prie televizoriaus. Bet kaip sakoma, kiekvienam savo... Na, o atkaklieji galiausiai būna apdovanoti. Vieną dieną, sukaupus pakankamai energijos, pabunda Kundalini – mistine vadinama energija - kuri snaudžia stuburgalyje (liaudiškai tariant, uodegikaulyje). Pažadinta Kundalini energija kyla stuburu ir vieną po kitos išlaisvina čakras – tam tikrus mūsų kūne esančius energinius centrus. Žinoma, tai toli gražu ne galutinis rezultatas – veikiau pradžia.
Na, kalbant apie energinius centrus... Juos turi kiekvienas žmogus. Dvasiškai menkų asmenų, kurie gyvena vien skurdžiame materijos pasaulyje ir visai nesirūpina dvasiniais poreikiais, čakros yra tarsi letargo būsenos, arba, kitaip tariant, neaktyvios.

Kad būtų aiškiau, štai jums pavyzdys. Visi žinome, kad mūsų galvoje „darbuojasi“ smegenys. Tikriausiai niekas nesiginčys, kad jos – labai svarbus kūno organas, be kurio nesugebėtume atlikti nė menkiausio veiksmo. Tas tiesa, visi turime smegenis ir visi jomis naudojamės – smegenų galimybių ištekliai neriboti. Deja, moksliškai pavirtinta, kad tesugebame pasinaudoti vos dešimtąja jų galimybių dalimi, t. y. kuo mažiau lavinamės, tuo daugiau smegenų lieka nepanaudota. Panašiai ir su čakromis – kuo mažiau gilinamės į savo dvasinius poreikius, tuo silpniau mumyse rusena dvasinė energija.

 

Istorija apie čakras

Kaip skelbia senovės Rytų išminčiai, čakros tarsi nutiesia tiltą tarp materijos ir proto, kūno ir dvasios, individualumo ir universalumo.

Prieš daugelį tūkstantmečių Indijos jogai nušvitimo metu aptiko savyje subtiliosios psichinės energijos centrus ir pavadino juos čakromis. Legendos byloja, kad medituodami kalnų olų tyloje pasišventusieji Dievui mokėdavo taip atsiriboti nuo fizinio kūno ir sukoncentruoti dėmesį į savo energinius centrus, kad sugebėdavo išgirsti iki penkiasdešimties skirtingų sielos virpesių. Po to tuos virpesius bandydavo atkartoti balsu. Manoma, kad iš šių, įvairias vidinės energijos būsenas atspindinčių garsų buvo sudarytas sanskritas, dar vadintas „dievų kalba“.
Beje, sanskrito kalboje žodis „čakra“ reiškia ratą ir judėjimą ratu. Anot jogų, žmogaus organizme viskas cirkuliuoja ratu (kraujas, deguonis, energija ir t. t.).

Manoma, kad į Vakarus žinios apie čakras atkeliavo XX a. pradžioje. Šiandien čakrų filosofija yra paplitusi kone visose dvasinėse mokyklose.

Mokslininkai ilgai nepripažino fakto, kad čakros egzistuoja, ir teoriją apie jas vadino iš Rytų atkeliavusia pasakaite. Viskas pasikeitė 1978 metais, kai mokslininkai H. Motoyama ir N. Huntas elektrografu užfiksavo iš vietų, kur ezoterikai nurodo esant čakras, sklindančius neįprastai aukšto dažnio signalus. Šis mokslo atradimas tik patvirtino, kad senovės jogai kalbėdami apie čakras buvo teisūs.

 

Tarsi elektros jėgainės

Pasak ezoterikų, žmogus yra ne vien Žemės, bet ir kosmoso gyventojas. Mūsų kūnas kaip ir visata sudarytas iš septynių subtiliųjų kūnų, kurie tarpusavyje susiję energiniais centrais – čakromis. Jos, žinovų teigimu, susideda iš sutankėjusios eterinės medžiagos ir yra išsidėsčiusios išilgai stuburo. Viena svarbiausių čakrų paskirčių –  teikti subtiliąją energiją iš Kosmoso į mūsų kūną. Jos lyg mažos elektros transformatorinės pagal poreikį paskirsto energiją visiems kūno organams.

Daugelis žmonių per čakras srūvančia energija naudojasi nesąmoningai ir minimaliai, apskritai nė nenutuokdami, kad ji apskritai egzistuoja. Senovės išminčiai čakromis „naudojosi“ sąmoningai ir mokėsi kuo geriau jas įvaldyti. Jie pastebėjo, kad medituojant, atsiribojus nuo racionalaus proto, čakrose energija pradeda cirkuliuoti aktyviau.

 

7 čakros

Fotolia nuotr./Čakros
Fotolia nuotr./Čakros

Visos dvasinės mokyklos sutartinai išskiria septynias pagrindines čakras. Jos numeruojamos iš apačios į viršų ir spalvinamos viena iš vaivorykštės spalvų –  nuo raudonos iki violetinės. Energija nuolat srūva iš vieno energinio centro kito link, jos srautai vejasi aplink stuburą ir verčia čakras suktis. Kai organizmo nekamuoja jokie sutrikimai, sakoma, pirmoji, antroji ir trečioji čakros sukasi iš apačios į viršų, o penktoji, šeštoji ir septintoji iš viršaus į apačią. Ketvirtoji – širdies čakra visada išlieka neutrali. Ezoterikai šiai čakrai teikia ypatingos reikšmės. Pasak jų, žmogui, kurio „širdies taurė“ prarado pusiausvyrą, gresia greitas energinis išsekimas.

 

Paprastai čakros išsidėsto tokia tvarka.

Pirmoji čakra – Muladhara

Fotolia nuotr./Sahasrara
Fotolia nuotr./čakra Muladhara

Žymima raudona spalva ir yra ant uodegikaulio. Pasak žinovų, ši pati apatinė čakra lemia žarnyno bei apatinių galūnių veiklą. Joje kaupiama per kojas atitekanti Žemės energija. Neatsitiktinai mūsų pėdose daug bioaktyvių taškų – jais baigiasi nuo vidaus organų besidriekiantys energiniai kanalai. Pro juos lyg pro dureles Žemės energija patenka į kūną ir kanalais keliauja į vidaus organus.

 

Antroji čakra – Svadhisthana

Fotolia nuotr./Adžna
Fotolia nuotr./čakra Svadhisthana

Esti stuburo kamiene, ties pilvo apačia. Ji spalvinama oranžine spalva. Antroji čakra laikoma sakraline ir yra ypač galingas energijos šaltinis. Svadhisthana reguliuoja lytinių organų veiklą. Pasak žinovų, seksualinė energija, pakylėta į aukštesnį lygį, gali tapti itin vaisinga kūrybine energija.

Japonai šią čakrą dar vadina Hara, o kinai - apatiniu dantianiu. Ši čakra – tai stabilumo centras. Ji reguliuoja mūsų pasitenkinimą gyvenimu, saugumą, fizinę sveikatą ir pan. Kai šios čakros energija sutrikdoma, kyla įvairių sveikatos problemų: atsiranda antsvoris, tampa sunku pastoti, trinka endokrininė sistema ir pan.

 

Trečioji čakra – Manipura

Fotolia nuotr./Viauddha
Fotolia nuotr./čakra Manipura

Tradiciškai siejama su saulės rezginiu ir žymima geltonai. Manoma, kad šis energinis centras pilvo ertmėje išsidėsčiusiems organams paskirsto energiją. Į žmogaus organizmą geltonoji energija daugiausia patenka su maistu. Beje, pasak žinovų, jog tai, ką galima pasiimti iš valgio, organizmas pasisavina per pusvalandį. Todėl organizmo valymas, pasninkas bei vegetariška dieta laikomi veiksminga priemone derinant organizmo „stygas.“

 

Ketvirtoji čakra – Anahata

Fotolia nuotr./Anahata
Fotolia nuotr./ čakra Anahata

Sklidina žalios šviesos. Tai vadinamoji „širdies taurė“, kurią derėtų pripildyti dieviškosios meilės. Šios čakros energija itin svarbi kūrybinėms žmogaus galioms. Anahata išaudžia subtiliąją žmogaus esybę, todėl jogai išskirtinį dėmesį skiria šiai energijai įvaldyti.
Pyktis, neapykanta, pavydas, neharmoningi santykiai labai sekina širdies čakrą. Kai trūksta meilės, silpsta imuninė sistema, išsiderina visas organizmas, prarandama harmonija su savimi ir supančiu pasauliu. 

 

Penktoji čakra – Višuddha

Fotolia nuotr./Manipura
Fotolia nuotr./čakra Višuddha

Žymima žydra spalva ir yra gerklės srityje. Ji itin susijusi su kvėpavimo sistema, balso stygomis bei skydliauke. Manoma, jog šios čakros energija padeda jutimiškai suvokti aplinką, formuoti pojūčius bei jausmus ir juos išreikšti.
Galvos skausmai, virškinimo sutrikimai arba skausmas juosmens srityje gali būti susijęs su gerklės čakra. Tai – signalas, kad slopinate savo esybę, tikruosius jausmus, užgniaužiate saviraišką.

 

Šeštoji čakra – Adžna

Fotolia nuotr./Svadhisthana
Fotolia nuotr./čakra Adžna

Populiariai vadinama „trečiąja akimi.“ Pasak žinovų, fiziologiškai ji sietina su smegenimis. Šios čakros spalva indigo. Ji susijusi su idėjomis, intelektu, vaizduote, pasaulėjauta.

Reiki specialistai teigia, kad norint pagerinti atmintį, išsigydyti nuo nemigos ar atsikratyti žalingų įpročių, polinkių meluoti, vogti reikia energizuoti būtent „trečiąją“ akį.  

 

 

Septintoji čakra – Sahasrara

Fotolia nuotr./Muladhara
Fotolia nuotr./čakra Sahasrara

Vadinamoji „karūnos“ čakra yra pačiame viršugalvyje ir žymima violetine spalva. Manoma, jog per šią čakrą užmezgamas ryšys su kosmoso energija, visata. Ši čakra susijusi su intuicija ir dvasingumu.

Minčių lygmenyje gauta informacija, vidinis balsas arba šeštasis pojūtis ateina per Sahasrara čakrą. Pasak jogų, norint įvaldyti šią čakrą, reikia būti pasiekusiam itin aukštą dvasingumo lygį.

 

P. S. Žinoma, šiame nedideliame straipsnelyje pateikėme tik pačias teorijos apie čakras viršūnėles. Visa jų filosofija siekia kur kas giliau. Bet, kaip sakoma, visa informacija pas žmogų ateina tada, kai jis jai yra pasiruošęs...

 

Taip pat skaitykite:

Čakrų meditacija - nuo nuovargio ir kitų gyvenimo negandų

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką