Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiau laisvės ir pasitikėjimo teikiantis gyvenimas per 4 savaites

Svarbu, kad namuose kvėpuotumėte švariu ir sveiku oru.
„Shuterstock“ nuotr. / Laisva ir laiminga moteris.
Šaltinis: www.ekorekomendacijos.lt
0
A A

Įprasta manyti, kad geras gyvenimas – tai didelis namas, prabangus automobilis, tolimos kelionės ir brangūs rūbai. Tačiau nei nuolat įsigyjami nauji daiktai, nei jų kiekis negarantuoja kokybiško ir visaverčio gyvenimo. Negana to, psichologai pastebi, kad nuolatinis daiktų vaikymasis ir stresas tik nutolina mus nuo laimės pojūčio.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Dalinamės keturių savaičių programa, padidinsiančia pasitikėjimą savimi, suteiksiančia daugiau laisvės ir išvaduosiančia nuo nuolatinio streso. O mėnesio pabaigoje pastebėsite, kad ne tik pasikeitė jūsų savijauta, bet ir požiūris į gamtą, draugus ir daiktus. Netikite? Pabandykite ir nustebinkite save.

1 savaitė: tobulo ryto ritualai, padidinsiantys pasitikėjimą savimi

Niekados nenuvertinkite gerų ir sveikų pusryčių svarbos. Būtent dėl energijos stokos rytais nesijaučiame žvalūs.

Kelkitės anksčiau – 6 val. ryto. Ugdykite įprotį keltis anksčiau nei esate įpratę ir pastebėsite, kad dienos metu spėsite padaryti kur kas daugiau. Ankstyvas kėlimasis padidins jūsų produktyvumą ir pasitikėjimą savimi. Niekados nenuvertinkite gerų ir sveikų pusryčių svarbos. Būtent dėl energijos stokos rytais nesijaučiame žvalūs. Įvertinkite paties žodžio „pusryčiai“ galią – tai du žodžiai, puikiai paaiškinantys pusryčių prasmę – pusė ryto.

Taip pat skaitykite: Turtingų ir sėkmės lydimų žmonių įpročiai iki 8 valandos ryto

15 minučių ryte skirkite saulės pasveikinimo pratimams. Ryte rekomenduojama atlikti saulės pasveikinimo pratimus. Raumenų tempimas ir derinimas – tai puiki mankšta kūnui. Svarbu, kad nusprendę 15 minučių ryte skirti sportui, šį laiką skirtumėte būtent jam ir neleistumėte niekam šio laiko iš jūsų atimti.

Kontrastinis dušas kiekvieną rytą. Kon­trasti­nis dušas ypač veiksmin­gai žadina orga­nizmą ryte, stip­rina imu­nitetą, gražina odą, gerina sav­i­jautą ir ugdo valią. Užsi­grūd­inę žmonės išlei­džia mažiau pinigų vais­tams ir skiepams, nebijo peršalti, jauči­asi energin­gesni ir atkak­liau siekia savo tik­slų. Jei kon­trastinio dušo pro­cedūras atliksite teisin­gai, visą dieną jausite lengvumo ir pasitikėjimo savo jėgomis jausmą.

Sėkmės sulaukę sportininkai ir ver­slininkai, pri­pažįsta, kad grū­din­i­mosi procedūros padėjo jiems pasiekti ambicingiausius tikslus ir pri­imti svar­bius gyven­imo sprendimus.

2 savaitė: švarūs namai ir energijos suteikiantis maistas

Prisiminkite, kad kiekvienas daiktas mūsų namuose užima ne tik vietos, bet pasiglemžia nemenką dalį mūsų dėmesio ir energijos. Palikite tik reikalingus, ilgaamžius ir naudingus daiktus, kurie džiugina.

Tvarkome namus. Skambės keistai, bet rekomenduojame išmesti (perdovanoti) viską, ko nenaudojote metus. Susitvarkykite stalčius, spintas, lentynas. Nuvalykite dulkes bei išplaukite grindis ir langus.

Prisiminkite, kad kiekvienas daiktas mūsų namuose užima ne tik vietos, bet pasiglemžia nemenką dalį mūsų dėmesio ir energijos. Palikite tik reikalingus, ilgaamžius ir naudingus daiktus, kurie ir džiugina, ir įkvepia.

Nereikalingi daiktai virsta grynais pinigais. Daž­nai net nesusimąs­tome, kad papil­domų pajamų gal­ime gauti tiesiog apsidairę savo namu­ose – riedučiai, kny­gos, vaik­iškas dvi­ratukas, nenešio­jami rūbai ir taip toliau. Negana to, nebenaudojamų daiktų laiky­mas rūsyje ar balkone atneša vien rūpesčius.

Par­duo­dami nenau­do­ja­mus daik­tus gal­ime ne tik papil­do­mai (ir be vargo) užsidirbti, sutaupyti vietos namu­ose, bet ir labiau rūpin­tis gamta – senas daik­tas suteiks daug dži­augsmo nau­ja­jam šeimininkui be papil­do­mos taršos gamtai. Padarykite nereikalingų daiktų nuotraukų ir patalpinkite internetiniuose skelbimų portaluose, pasidalykite šia informacija socialiniuose tinkluose, galbūt vienas iš jūsų draugų kaip tik ieško dviračio ar stalo.

„Shutterstock“ nuotr./Drabužių spinta.
„Shutterstock“ nuotr./Drabužių spinta.

Daugiau daržovių. Mėsa yra bran­gus pro­duk­tas. Negana to, šviežia mėsa ir sūris yra du pagrin­diniai išmetamų teršalų kiekį skati­nan­tys pro­duk­tai. Žinoma, nebūtina visiems tapti vegetarais, tačiau galime mėsą valgyti ne kiekvieną dieną, o du kartus per savaitę. Pasitelkime fantaziją ir įprastinius patiekalus retkarčiais gaminkime be mėsos. Pavyzdžiui, kodėl makaronų padažo nepagardinti šviežiais pomidorais ir grybais, o ne malta mėsa?

Valgykite daugiau vietinių vaisių ir daržovių sezono metu, kai jie pigiausi, o skonis pats geriausias. Vai­sius ge­riausia val­gy­ti pir­mą die­nos pu­sę, dar­žo­vės la­biau tin­ka pie­tums ir va­ka­rie­nei.

3 savaitė: skaičiuojame išlaidas ir planuojame laiką

Sekite savo pajamas ir išlaidas, anal­izuokite ir kartu su šeimos nar­i­ais išsiaiškinkite, kur iške­liauja jūsų pini­gai

Skaičiuojame pinigus. Nors laikas, praleis­tas skaiči­uo­jant išlaidas, gali pasirodyti bepras­mis, tačiau tai padės sutaupyti iki 30 proc. šeimos išlaidų. Sekite savo pajamas ir išlaidas, anal­izuokite ir kartu su šeimos nar­i­ais išsiaiškinkite, kur iške­li­auja jūsų pini­gai. Nusprendus taupyti, svarbu žinoti, kodėl tai darote – galbūt sutaupytus pinigus skirsite pramogoms gamtoje, išvykai, labdarai, o gal naujajam hobiui?

Į parduotuvę – su pirkinių sąrašu ir medžiaginiu maišeliu. Sta­tis­tika rodo, kad lietu­viai 2012 metais išleido 29 pro­c., estai – 22 pro­c. mais­tui nuo gau­namų šeimos pajamų, o Euro­pos Sąjun­gos vidurkis yra 15 proc. Kaip sumažinti išlaidas maistui? Visuomet apsipirkti eikite su reikalingų prekių sąrašu. Jei preky­bos cen­tre perkate be sąrašo, tai jau ženklas, kad švais­tote pini­gus. Skir­dami šiek tiek laiko pasiruošti iš anksto, galite sutaupyti didelę sumą pinigų. Su savimi turėkite medžiaginį pirkinių maišelį, taip sutaupysite apie 15 eurų per metus (kuriuos sumokėtumėte už plastikinius maišelius).   

Planuokite kitą dieną iš vakaro. Jei nesame suplanavę savo dienos, visą dieną bandome prisiminti, ką gi dar turime padaryti. Iš vakaro užsirašykite kitos dienos planus. Taip galėsime ramiai miegoti, o ryte turėsime tikslų dienos planą. Specialistai pastebi, kad jei dieną pradedame nuo svarbiausių užduočių, tikslus pasiekiame greičiau ir lengviau.

4 savaitė: nauji potyriai, naujos emocijos, naujas jūs

Gamtos grožio ir metų laikų kaitos stebėjimas atpalaiduoja nervų sistemą, padeda atsiriboti nuo kasdienių problemų

Kiekvieną dieną praleiskite 1 val. lauke. Pasivaikščiojimai gryname ore ne tik atpalaiduos kūną bei protą, bet ir aprūpins organizmą didesniu deguonies kiekiu. Vaikštinėdami lauke giliai kvėpuokite, aktyviau pajudėkite. Gamtos grožio ir metų laikų kaitos stebėjimas atpalaiduoja nervų sistemą, padeda atsiriboti nuo kasdienių problemų. Didesnis deguonies kiekis pasiekia ir smegenis, jų veikla suaktyvėja.

Atraskite naujus pomėgius. Aplinka neabejotinai daro labai didelį poveikį mums. Leiskite sau atrasti ir susikurti naują aplinką. Kasdien atraskite smulkmenų, kurias galėtumėte daryti kitaip. Eikite į darbą nauju, dar nežinomu keliu. Išbandykite naują sporto šaką, grojimą būgnais ar pasinerkite į šokio ritmus. Tiesiog pabandykite daryti tai, ko niekada nedarėte. Naujų potyrių atradimas padės ne tik geriau pažinti save, bet ir susirasti naujų draugų.

Taip pat skaitykite: Vaistų nuo alkoholizmo nėra, tačiau būdas jo atsikratyti veikia beveik 100 procentų

Darykite gerus darbus. Kiekvienas gerą darbą supranta kitaip – vieniems tai medelių sodinimas, kitiems savanorystė gyvūnų prieglaudoje ar neatlyginama kraujo donorystė. Nesvarbu kokius gerus darbus darysite, svarbu, kad jie džiugintų ir keistų ir jus, ir supantį pasaulį. O geri darbai šeimos rate sutvirtins gerus santykius ir sukurs puikius prisiminimus. 

Tai, kas jūsų laukia šių pratimų kelyje, viršys jūsų lūkesčius. Atlikdami šias paprastas užduotis pajusite harmoniją, jėgų antplūdį, praleisite mažiau laiko pirkdami nereikalingus daiktus, o pasitikėjimas savo jėgomis pritrauks naujų bičiulių. Skamba pretenzingai, todėl nieko nelaukdami, pabandykite!

 Mažiau yra daugiau – ekorekomendacijos.lt
www.ekorekomendacijos.lt
 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką