Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 27d. 15:27

„Deals on Wheels“: 10 žingsnių, kaip teisingai pirkti naudotą automobilį

Naudotas automobilis
Dan Gold nuotr./ Unsplash nuotr. / Naudotas automobilis

Tai problema, su kuria susiduria didžioji dalis vairuotojų, o kai kam tai apskritai yra misija neįmanoma. Jei esate nors kiek domitės automobiliais, šis procesas gali būti šiek tiek lengvesnis, tačiau tikėtina, kad nežinodami tam tikrų momentų vis vien galite save „privesti“ prie minuso banko sąskaitoje.

Šiandien pabandysiu jus trumpai ir nuotaikingai pravesti pro naudoto automobilio pirkimo procesą. Ir pabrėšiu naudoto, nes naujo automobilio pirkimas yra kur kas saugesnis, paprastesnis ir keliantis mažiau streso.

Įsivaizduokime, kad jau žinote, kokio automobilio norite, ir modelio pasirinkimo klausimas jau uždarytas. Kokie kiti žingsniai?

1. Atlikite rinkos analizę

Pasižiūrėkite, kiek kainuoja tokie automobiliai mūsų rinkoje, pasilyginkite komplektacijas, ridas ir būklę, kad susidarytumėte aiškią nuomonę. Tai padės atsirinkti tinkamus variantus ir, kai pardavėjas pradės muilinti smegenis, jūs jau turėsite argumentų.

2. Skaitykite skelbimo aprašą

Sąžiningas pardavėjas viską aprašys ir nieko neslėps. Siūlau net atkreipti dėmesį į pardavėjo raštingumą. 9 atvejais iš 10 automobilio aprašymas sudarys teisingą nuomonę apie pardavėją. Jokio aprašo arba ilgas ir blevyzgų prirašytas tekstas taip pat gali tapti raudona vėliava.

3. Paskambinkite pardavėjui

Kitas jūsų žingsnis – skambutis pardavėjui. Čia turime net kelis svarbius momentus:

  • pirmas jūsų klausimas turėtų skambėti maždaug taip: sveiki, skambinu dėl automobilio. Neįvardinkite automobilio modelio. Tokiu būdu nesunkiai sužinosite, ar tai automobilių perpardavinėtojas, ar savo asmeninį automobilį pardavinėjantis žmogus. Perpardavinėtojas visuomet paklaus, dėl kurio automobilio;
  • atkreipkite dėmesį į pardavėjo bendravimą. Dažniausiai sąžiningas pardavėjas su jumis bendraus ramiai, mandagiai ir nespaus;
  • pokalbio metu būtinai paprašykite, kad pardavėjas atsiųstų jums kėbulo numerį.

4. Pasitikrinkite kėbulo numerį

Galbūt jūs perkate „Audi“, o jūsų draugas dirba „Audi“ centre. Galbūt jūsų draugas dirba kažkur, kur yra didelė automobilių duomenų bazė, galbūt dar turite kitokių variantų. Išnaudokite. Jei neturite jokių – naudokite „Car Vertical“.

5. Važiuokite apžiūrėti automobilio

Jei patikrinę kėbulo numerį nieko blogo neradote, galite važiuoti apžiūrėti automobilio. Nuvažiavus detaliai apžiūrėkite kėbulą.

Pasidomėkite, ar tarpai tarp kėbulo dalių vienodi. Nes nelygūs tarpai gali byloti apie praeities avarijas ir tvarkymą peckelių servisuose. Taip pat pažiūrėkite, ar niekur nėra rūdžių ir dažų įtrūkimų. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip išlaikytas salonas. Itin nutrintas salonas byloja apie didelę ridą. Jei salonas prastos būklės, o rida maža – turime klaustuką.

Itin nutrintas salonas byloja apie didelę ridą.

6. Susitarkite dėl laiko automobiliui apžiūrėti

Jei po apžiūros viskas vis dar atrodo puikai, tarkitės dėl laiko automobiliui apžiūrėti autorizuotame servise. Jei pardavėjas nesutinka automobilio tikrinti, atsisveikinkite ir neatsigręžkite. Jei sutinka, galite pradėti įtarinėti, kad automobilio būklė išties gera.

7. Naudotas automobilis niekada nebus visiškai tvarkingas

Gavus serviso išvadą sužinokite, kiek jums kainuos problemų likvidavimas. Neišsigąskite – naudotas automobilis beveik niekada nebus 100 proc. tvarkingas.

Svarbu įsivertinti problemų dydį ir jų likvidavimo kaštus.

Svarbu įsivertinti problemų dydį ir jų likvidavimo kaštus. Na, o sužinoję tvarkymo sumą jau turėsite objektą deryboms.

8. Avansas – tik po serviso patikros

Tik po serviso patikros ir galutinių išvadų bei skaičiavimo galite ramesne sąžine mokėti avansą (ar visą sumą, jei perkate ne lizingu) pardavėjui.

9. Pasikeiskite tepalus ir pagrindinį diržą

Jei nėra aiškių duomenų apie tai, kada keistas pagrindinis diržas ir tepalai, BŪTINAI juos pasikeiskite. Tai gali tiesiogiai daryti įtaką tam, kaip ilgai jūs su tuo automobiliu važinėsite.

10. Plaukite, važinėkite ir būkite saugūs

Na, o jeigu norite visų šių žingsnių išvengti ir tiesiog sėdėdami ant sofos skaityti knygą, kol automobilis pasieks jūsų kiemą, – skambinkite DOW.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką