Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 1d. 16:15

„Deals on Wheels“ apie pagrindinius ekologiškų automobilių tipus: ką rinktis?

Automobilis
123RF.com nuotr. / Automobilis

Kuo toliau, tuo labiau automobilių gamintojai yra spaudžiami atsisakyti dyzelinių ar benzininių variklių ir gaminti ekologiškesnius automobilius. Šiandien jums ir papasakosime apie 3 pagrindinius automobilių tipus, kurie mažiau teršia gamtą ir gali būti puikios alternatyvos jūsų benzinu ar dyzelinu varomam automobiliui.

Jeigu galvojate, kad norite ekologiškesnio automobilio, bet nežinot, kokio – kreipkitės į DOW, mes padėsim. Tačiau prieš tai galit perskaityti šį tekstą, kuris jums leis suprasti, kuo jie skiriasi ir kuris gamtą mažiau teršiantis variantas bus tas, apie kurį kalbėsimės telefonu.

Įprastas hibridas (Full hybrid)

Mūsų pasirinkimas – „Toyota Corolla hybrid“.

Tai automobilis, turintis vidaus degimo variklį (benzininį arba dyzelinį), elektrinį motorą ir nedidelę bateriją. Įprasto hibrido krauti nereikia, automobilis pats pasikraus naudodamas elektrinį motorą, kuris stabdymo energiją perduoda į bateriją. Elektrinis motoras krauna bateriją panašiu principu, kaip kraunama ir dviračio šviesa – su dinama: ratai sukasi, o dinama verčia lempą šviesti. Hibridui važiuojant į priekį, elektrinis motoras duoda energijos, o stabdydamas ją gražina atgal į bateriją.

O kada hibridas nenaudoja benzininio ar dyzelinio variklio? Elektra padeda startuoti nuo šviesoforo ir vidaus degimo variklį pradeda naudoti tik įsibėgėjus, tad varikliui nereikia vargti ir išjudinti automobilio iš vietos. Taip pat elektrinis motoras leidžia jūsų benzininiam varikliui pailsėti ir ima energiją riedant nuo kalno ar artėjant prie šviesoforo.

Automobilis pats nusprendžia, kada naudoti elektrą, o kada vidaus degimo variklį. Su įprastu hibridu įmanoma nuvažiuoti keletą kilometrų naudojant vien elektrą. Tačiau būtent ir naudojame žodį „įmanoma“, nes vien elektra jūs turėsite važiuoti be galo lėtai, jeigu norite, kad pavyktų įveikti tą keleto kilometrų atstumą nenaudojant vidaus degimo variklio.

Kokiam pirkėjui įprastas hibridas yra pats patraukliausias?

Toks automobilis labiausiai tinkamas žmogui, daug važinėjančiam mieste. Tam, kuris mėgsta vairuoti ekonomiškai. Važiuojant ramiai įprasti hibridai gali būti be galo taupūs. Taip pat šie automobiliai yra pigesni už įkraunamus hibridus ar elektromobilius.

O kokie minusai? Na, negalima važiuoti elektra net ir miesto greičiais. Taip pat negaunate EV numerių, tad autobusų juostas matysite kaip savo ausis, o ir už parkavimą gausite susimokėti.

Įkraunamas hibridas (Plug-in hybrid)

Mūsų pasirinkimas – „Hyundai Ikonq“.

Tai automobilis, turintis vidaus degimo variklį, elektrinį motorą ir įkraunamą bateriją. Įkraunamą hibridą reikia krauti ir papildomai, nes automobilis gali naudoti vien elektros motorą važiuojant. Jis taip pat gali krautis riedant mieste ar stabdant. O likus mažai procentų baterijos, automobilis veiks kaip įprastas hibridas.

Su šio tipo hibridu elektra įprastai galima važiuoti iki 50 kilometrų atstumą. Vien elektra galima pasiekti 90 km/h, o su kai kuriais įkraunamais hibridais galima pasiekti 130 km/h. Šio tipo automobilį galima naudoti kaip elektrinį automobilį ar kaip hibridą, kuriam elektrinis variklis duos daugiau galios, o ne ekonomiškumo. Žmogus gali pats pasirinkti, kaip jis nori naudoti esamą energiją. Laisvė mums patinka.

Kokiam pirkėjui įkraunamas hibridas yra pats patraukliausias?

Įkraunamą hibridą turėtų rinktis žmogus, kuris turi galimybę namie ar darbe jį pasikrauti. Jeigu dažniausiai nuvažiuojamas atstumas yra mažesnis negu 50 kilometrų per dieną, tai benzininio variklio naudoti beveik nereikės. Jeigu norėsite nuvažiuoti didesnį atstumą – ne problema, automobilis naudos benzininį variklį.

Tai be galo patrauklus automobilis, jeigu atitinka jūsų gyvenimo būdą. Ir kišenę. Na, o pirkdami šį hibridą jūs ne tik gaunate elektromobilio (EV) numerius, kurių dėka autobusų juostomis (kai kuriomis) kamščius apvažiuosite be streso, bet dar ir už parkavimą nebemokėsite. Tačiau yra vienas pagrindinis minusas – kaina. Įkraunami hibridai yra brangūs automobiliai ir gali būti bent 30 procentų brangesni nei įprasti.

Elektromobilis

Mūsų pasirinkimas – „Tesla Model 3“.

Tai automobilis, turintis tik elektrinį motorą ir didelę bateriją, kuri gali būti net iki 20 kartų didesnė nei hibrido. Elektromobilį krauti reikia pastoviai, nes išsikrovus baterijai automobilis tiesiog nustos važiuoti. Su elektromobiliu galima nuvažiuoti nuo 100 iki 500 kilometrų. Nuvažiuojamas atstumas priklauso nuo baterijos ir automobilio dydžio.

Kokiam pirkėjui elektromobilis yra pats patraukliausias?

Automobilis varomas vien elektra gali būti puikus antras automobilis. Nedideli ir nebrangūs automobiliai kaip Volkswagen E-Up gali nuvažiuoti apie 200 kilometrų su pilnai įkrauta baterija priklausomai nuo oro sąlygų. Taip pat mieste nemokėsite už parkavimą ir galėsit naudotis autobusų juostomis. Elektromobiliai be galo greit įsibėgėja, todėl jie puikiai tinka „nardyti“ miesto gatvėmis.

Jeigu norite elektromobilio kaip pagrindinio automobilio, tačiau jums tenka kartais keliauti tarp miestų – vertėtų rinktis elektromobilį su didesne baterija. Oficialiais duomenimis "Tesla Model 3" gali nuvažiuoti iki 560 kilometrų. Realiame pasaulyje – apie 400 kilometrų "Teslai" neturėtų būti problema.

Jeigu jus tenkina toks elektromobilio nuvažiuojamas atstumas ir turite galimybę pasikrauti automobilį namie ar darbe, o kelionėje iš Vilniaus į Nidą nematote problemos sustoti pakrovimo valandėlei – tai sprendimas jums. Elektromobiliai yra daug greitesni nei dyzeliniai ar benzininiai automobiliai.

Greičiausia „Tesla Model 3“ nuo 0 iki 100km/h įsibėgėja per 3.4 sekundės. Elektra varomi automobiliai taip pat neskleidžia jokio garso ir važiuojant neteršia gamtos. Tačiau perkant elektromobilį yra keletas minusų. Visų pirma – kaina. Elektromobilis yra daug brangesnis tiek už įprastą, tiek ir už įkraunamą hibridą. Taip pat, jeigu išsikraus baterija, teks išvežti jūsų automobilį techninės pagalbos draugijoje. Pakrovimo infrastruktūra Lietuvoje dar nėra tokia gera, kad nesukdami galvos galėtumėte bet kur pasikrauti automobilį. Jeigu atvyksite svečiuotis į nedidelį miestą, yra didelė tikimybė, jog automobilį teks palikti už keleto kilometrų nuo apsistojimo vietos.

Šiuo metu daugėja hibridinių ir elektrinių automobilių, o pasirinkimas tampa vis didesnis. Jeigu norite važiuoti mieste daug ir ekonomiškai, įprastas hibridas yra puikus pasirinkimas, kuris tiesiog leis vidaus degimo varikliui ilsėtis kiek galima daugiau.

Įkraunamas hibridas bus puikus pasirinkimas tiems, kas turi pakrovimo stotelę namie ar šalia namų. Jeigu gyvenate ir dirbate mieste, o jūsų įprasta kasdienė kelionė yra trumpesnė nei 200 kilometrų – įkraunamas hibridas kaip tik jums.

Na, o jei išties norite elektromobilio, daugumą laiko praleidžiate mieste, ir jūsų negąsdina laukimas įkrovimo stotelėje, tuomet elektromobilis yra puikus pasirinkimas.

Komentarai: 9

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

15:15
01:01:04
06:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką