Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 6d. 21:00

Ekspertai: ką iš tikrųjų reiškia jūsų sapnai

Mieganti moteris
Shutterstock nuotr. / Mieganti moteris

Turbūt dažnas mūsų yra sapnavęs vis besikartojančius sapnus ir galvojęs, kas už to slypi. Ar tai tiesiog nieko nereiškiantys košmarai, atsikartoję dienos įvykiai, o gal kažkas daugiau?

Būna, jog atsibundate blogos nuotaikos dėl to, kad sapnavote košmarą, tačiau būna ir taip, kad nuo veido nedingsta šypsena, nes aplankė malonūs reginiai nakties sapne, rašoma healthista.com. Tačiau ar verta į sapnus kreipti dėmesį? Bent jau viena patarlė byloja, kad „neišaiškintas sapnas – tai neatplėštas laiškas“ .

Knygos Dream Therapy: Dream your way to health and happiness autorė, dr. Clare Johnson aiškina, kokios dažniausiai pasitaikančių sapnų reikšmės.

Krintantys dantys

Vienas dažniausiai pasitaikančių sapnų atskleidžia, kad jaučiatės nesaugiai, netvirtai, byloja apie gyvenimo pokyčius ar įvykusias netektis, praradimus. Taip pat tai gali reikšti, jog jūs nebegalite tylėti ir slėpti to, kaip iš tikrųjų jaučiatės, nebegalite apsimetinėti ir dirbtinai šypsotis, kad viskas gerai.

Turite gerai išanalizuoti tai, kas vyksta, ir pagalvoti, ką galite daryti, kaip viską pakeisti, kad pasijaustumėte tvirčiau, atrastumėte harmoniją.

Skraidymas

Skraidymas – neįtikėtinas pojūtis sapnuose, galintis būti susijęs su galinga kūrybine ir seksualine energija. Taip pat – pasitikėjimu savimi, laisve, atsipalaidavimu. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip jūs skrendate – atsipalaidavę, laisvi, o gal turite įdėti daug pastangų?

Emocijos gali padėti identifikuoti tai, kas vyksta jūsų gyvenime. Jeigu skrendate lengvai, vadinasi, esate teisingame kelyje, jums nieko netrūksta, pozityvumas užliejęs jūsų pasaulį.

Jeigu situacija kitokia, jūs skrendate ir nusileidžiate, verta paklausti savęs, kodėl? Kas jus stabdo, kam ir kokiose situacijose turite nusileisti?

Bėgimas nuo kažko

Kaip dažnai sapne tenka nuo kažko bėgti – persekiotojo ar monstro – ir niekaip nepabėgti? Kai atrodo, kad bėgame vienoje vietoje, o kojos tapo itin sunkios? Tai vienas dažniausiai pasitaikančių sapnų, atskleidžiančių, kad košmarai gali būti labai naudingi, kadangi parodo tai, kas slypi mūsų viduje.

Susidurdami su tokiais sapnais mes galime pakeisti savo požiūrį išsiaiškinę, kas mus kamuoja, suprasti, kaip reikia spręsti bėdas. Užduokite sau klausimus – nuo ko jūs bėgate realiame gyvenime, ko bijote ir ką galite padaryti, kad baimė dingtų.

Pastatai ir transporto priemonės

Kai kurie sapnai atskleidžia paslaptis apie mūsų fizinę sveikatą arba jos trūkumus. Tad jeigu jūs sapnuojate naujutėlaičius namus, blizgančią motorinę valtį ar, atvirkščiai, transporto priemonę, kuri vos veikia, tai atspindi jūsų kūno būseną. „Dirbkite“ su savo sapnais, kad atrastumėte daugiau, sužinotumėte, kas už jų slypi, tarkime, įsivaizduodami save tais svajonių objektais, kuriuos sapnuojate, ir kalbėdami iš jų perspektyvos. Tokia žaisminga technika gali būti neįtikėtinai galinga.

Pavyzdžiui, jeigu vairuojate svajonių automobilį, kuris sugenda, tai gali reikšti, kad jus kamuoja sveikatos nesklandumai arba nesugebėjimas sulėtinti savo gyvenimo tempo. Kuris, žinia, dažnai ir sukelia prastą savijautą.

Neištikimybė

Sapnuodami, kad partneris buvo neištikimas, atsibundame pasijutę išduoti ir netgi šiek tiek įtarūs. Tačiau ar tikrai verta baimintis? Žmonės mūsų sapnuose gali simbolizuoti mus pačius, todėl verta savęs paklausti – ar aš sau meluoju, kokioje gyvenimo srityje save apgaudinėju? Jeigu jaučiate, kad sapnas susijęs su jūsų partneriu, užduokite sau šiuos klausimus – ar aš jaučiuosi nepalaikomas savo partnerio, ar mes esame laimingi, ar turėtume kažką keisti savo santykiuose? Gali būti, kad užteks pokalbio, jog pasijaustumėte kur kas ramiau.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Voras
AFP/„Scanpix“ nuotr./Voras

Vorai ir kiti vabalai

Vienaip į vabalus ir vorus reaguos tie, kurie dievina vabzdžius ir domisi jų gyvenimu, o visai kitaip tie, kurie jų negali pakęsti ir turi fobiją. Jeigu sapne matote daug vabalų, atkreipkite dėmesį ir į savo santykį su jais bei emocijas – tai baimė, o gal žavesys, nuostaba, susidomėjimas?

Išbandykite štai tokią techniką – klauskite savęs, kas yra voras, ir atsakykite garsiai: „Kas yra voras? Tai vabalas, kuris nemalonus, nenoriu, kad būtų šalia manęs.“ Tuomet perfrazuokite ir pabandykite išsiaiškinti, kas jums nemalonu dabartinėje gyvenimo situacijoje ir ko nenorite matyti šalia savęs. Gal tai jūsų bendradarbis, draugas ar giminaitis? Atsakę sau į klausimus galėsite identifikuoti jus erzinančią problemą.

Bangos

Didžiulės bangos, išnyrančios iš vandenyno, sapnuotojui gali būti nuostabaus grožio reginys arba labai gąsdinanti akimirka. Kurioje barikadų pusėje atsidursite jūs? Stebite bangas saugioje vietoje, o gal didžiulė banga jus praryja? Pagal jus apėmusias emocijas – neviltį ar džiaugsmą, vandens spalvą – krištolo skaidrumo ar murziną, jūs galite atskleisti sapno reikšmę.

Bangos dažniausiai išreiškia pasąmonėje slypinčius procesus, didelius pokyčius, ypatingas emocijas, kūrybinį postūmį. Belieka savęs paklausti – ar aš perpildytas (emocijų, potyrių), ką į mano gyvenimą atneš kūrybinė banga, kokia ji bus?

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką