Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 6d. 17:48

Esate „pelėda“ ir mėgstate keiktis? Galite džiaugtis dėl didesnio intelekto koeficiento

Smegenys
„Fotolia“ nuotr. / Smegenys

Ar vaikystėje jus erzindavo, kai tėvai liepdavo susitvarkyti kambarį, varydavo anksti miegoti ar bardavo už negražių žodžių pliūpsnį? Galbūt tokiam jūsų elgesiui buvo priežastis. Tyrimai rodo, kad toks elgesys siejamas su didesniu IQ, rašoma businessinsider.de.

Protingi žmonės vartoja daugiau keiksmažodžių

Dažnai girdite, kad besikeikiančių žmonių žodynas yra labai „ribotas“. Tačiau iš tiesų, gerai apie tai pagalvojus, savo pačių žodyną riboja tie, kurie keiksmažodžių nevartoja, kadangi jie tyčia vartoja mažiau žodžių nei kiti.

Iš tiesų, yra atliktas net tyrimas, laužantis mitą apie keiksmažodžius. Rezultatai parodė, kad žmonės, per minutę galintys išvardinti daugiausiai keiksmažodžių, taip pat linkę surinkti daugiau taškų atlikdami IQ testą. Tyrimo išvados skelbia, kad turtingas keiksmažodžių žodynas yra retorinės stiprybės ženklas, o ne bandymas paslėpti verbalinį deficitą.

Protingi žmonės yra „pelėdos“

Mėgstate naktinėti? Tai taip pat gali būti protingumo ženklas. Moksliniai tyrimai „pelėdas“ jau kurį laiką sieja su aukštesniu IQ. Prezidentas Barackas Obama, Charlesas Darwinas, Winstonas Churchillis, Keithas Richardsas ir Elvis Presley – visi jie žinomi kaip naktinės veiklos šalininkai. Jei miegoti einate pakankamai vėlai, jūs patenkate į šią šaunią draugiją.

Netvarkingas darbo stalas ir protiniai gabumai eina greta

Daug keikiatės ir einate vėlai miegoti? Na, jei taip pat esate linkę po savęs palikti šiek tiek netvarkos, turime jums gerų naujienų.

Minesotos universiteto tyrimas parodė, kad netvarkingas genijų darbo stalas iš tiesų siejamas su jų protiniais gabumais. Jei tvarkymuisi ir daiktų rūšiavimui neskiriate daug laiko, akivaizdu, kad jūsų protas užsiėmęs svarbesniais dalykais.

Tyrimas taip pat parodė, kad netvarkinga aplinka sukūrė sąlygas kūrybingesnei darbo eigai.

Psichologijos mokslininkė Kathleen Vohs teigia: „Netvarkinga aplinka įkvepia išsilaisvinti nuo tradicijų, o tai gali paskatinti naujas šviežias įžvalgas. O tvarkinga aplinka skatina saugius sprendimus ir tai, kas įprasta“.

Ar kas nors iš to, ką skaitėte, skamba pažįstamai?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

04:21:41
03:54
07:18

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką