Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 28d. 19:55

Evaldas iš Sitkūnų sendaikčius paverčia išskirtinio dizaino šviestuvais

Evaldas Jocius ir jo kurti šviestuvai
Tautvydo Padgursko nuotr. / Evaldas Jocius ir jo kurti šviestuvai

Kaune visą savaitgalį vyksta tradicinis senturgis „Laiko ratu“, kuriame prekiaujama senoviniais, antikvariniais daiktais, bylojančiais praėjusių dešimtmečių, amžių istoriją. Čia galima sutikti ir Kauno rajono gyventoją, kuris sendaikčius paverčia unikaliais antrinio dizaino šviestuvais, taip susiedamas praeitį su dabartimi, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Evaldas Jocius, gyvenantis netoliese Kauno esančiuose Sitkūnuose, potraukį šitokiam išskirtiniam darbui atrado visai netikėtai. Socialiniu darbuotoju dirbęs jaunas vyras prieš keletą metų sumanė pabandyti pagaminti keletą baldų, o prie jų – ir šviestuvą. Šviestuvui sugalvojo panaudoti seną motociklo lempą. Rezultatu liko labai patenkintas, todėl sugalvojo pagaminti dar keletą šviestuvų. Jie turėjo didelę paklausą, tad taip baldų gamybai net neįsibėgėjus, Evaldas perėjo prie šviestuvų gamybos.

Tautvydo Padgursko nuotr./Evaldas Jocius
Tautvydo Padgursko nuotr./Evaldas Jocius

„Iš pradžių tai buvo tik papildomas užsiėmimas, o šiais metais jau palikau socialinio darbuotojo darbą ir užsiimu vien šviestuvais. Tiesa, prieš tai dar profesinėje mokykloje specialiai pabaigiau elektriko specialybę, kad geriau suprasčiau jų veikimo principus“, – pasakojo vyras.

Kiekvienas šviestuvas kitoks, pagamintas iš daiktų, turinčių savo istoriją; apie tuos daiktus Evaldas gali ilgai pasakoti.

Tautvydo Padgursko nuotr./Evaldo sukurti šviestuvai
Tautvydo Padgursko nuotr./Evaldo sukurti šviestuvai

„Štai šio šviestuvo korpusas pagamintas iš medinės dėžutės, kuri seniau buvo skirta formuoti sviestui. Suformuodavo taisyklingos formos sviesto gabalus ir veždavo parduoti į turgų.

Čia šviestuvas pagamintas iš senovinio medinio penalo slankiojančiu dangčiu, o šis – iš dėžutės, skirtos senovinio sovietinio prietaiso laikymui. O šitam panaudojau voltmetro korpusą ir medinę dėžutę, kurioje anksčiau žmonės tikriausiai laikė cukrų arba druską“, – vardijo pašnekovas.

Šviestuvų puošybai jis naudoja daug detalių iš senovinių dulkių siurblių, nes juose galima rasti daug įdomių dalių, o korpusą panaudoti kaip šviestuvo gaubtus. Ant šviestuvų taip pat puikuojasi spaudimo matuoklių ciferblatai, antikvarinių laikrodžių mechanizmo dalys, metalinės emblemos nuo senovinių prietaisų. Jungtukai dažniausiai taip pat senoviniai.

Tautvydo Padgursko nuotr./Evaldo kurti šviestuvai
Tautvydo Padgursko nuotr./Evaldo kurti šviestuvai

Beje, kai kurie šviestuvai turi ir labai modernių funkcijų – galima reguliuojant didinti arba mažinti šviesos intensyvumą. Nedideli šviestuvai yra skirti pastatyti ant paviršių – spintelių, stalų, lentynų, kiti – kabinami prie lubų, o dar kiti pastatomi ant kojų ir primena prožektorius.

Sendaikčius savo šviestuvų gamybai vyras įsigyja dažniausiai tame pačiame prekybos miestelyje „Urmas“ vykstančiame senturgyje, kuriame ir parduoda savo darbus.

Tautvydo Padgursko nuotr./E.Jociaus kurti šviestuvai
Tautvydo Padgursko nuotr./E.Jociaus kurti šviestuvai

Senturgyje galima rasti daugybę įvairiausių daiktų: interjero detalių, įrankių, baldų, indų, monetų, drabužių, knygų, laikrodžių, įvairių puošmenų ir kitokių istoriją liudijančių dalykų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:03
02:59
03:33

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką