Dabar populiaru
Sportas gyvai
Sportas gyvai
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 9d. 10:23

Gyvenimas po karantino po truputį grįžta: į atgimusią Kačerginės Šaltinio aikštę kvies S.Žirgulio „Ryto paukščiai“

Kačerginės miesto šventė
Edmundo Mališausko nuotr. / Kačerginės miesto šventė

Šeštadienį Kačerginės gyventojai ir svečiai jau galėjo atsigaivinti vandeniu iš meniško fontanėlio, kuris ištryško rekonstruotoje Šaltinio aikštėje.

„Be vandens nėra gyvybės. Šaltinis yra ir dvasinių vertybių simbolis, todėl tikiu, kad ši aikštė dar labiau sutelks Kačerginės bendruomenę ir padės miesteliui atgimti“, – kalbėjo aikštės meninių akcentų autorius Stasys Žirgulis. Skulptorius dėkojo Kauno rajono savivaldybei už skiriamą dėmesį kultūrai. „Kultūra yra žmogaus esmė, be jos mes niekas“, – pabrėžė menininkas.

S.Žirgulio sukurta kompozicija „Ryto paukščiai“ papuošė fontanėlį, o kitas skulptoriaus kūrinys – žarstekliu papuošta akmeninė stela „Amžių durys“ – supažindina atvykusius svečius su miestelio legenda.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pastebėjo, kad be kūrybiško požiūrio ir meninių sprendinių ši aikštė būtų buvusi paprasta automobilių stovėjimo aikštele.

„Ši diena mus tarsi nukelia į tarpukario laikus, kai Kačerginė buvo viena populiariausių pakaunės vasarviečių. Kartu mes žvelgiame į ateitį, matydami dideles šio miestelio perspektyvas“, – kalbėjo meras. Jau šiemet savivaldybė ketina kompleksiškai sutvarkyti J.Janonio ir J. Zikaro gatves. Netrukus prasidės ir Kačerginės mokyklos rekonstrukcijos darbai, bus įrengtas edukacinis takas.

Kačerginės seniūnė Aistė Ivanovaitė Petraitienė ir filosofas Gintautas Mažeikis vietos bendruomenės vardu įteikė merui pušelę – darnaus gyvenimo simbolį.

Su ąžuoliuku į šventę atvyko ir Seimo Aplinkos apsaugos komitete dirbantis Justinas Urbanavičius

Aikštę pašventinęs Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas Juozas Fakėjavas taip pat pabrėžė dvasinių vertybių reikšmę bendruomenės gyvenime.

Skambant pučiamųjų orkestrui „Ąžuolynas“ buvo perkirpta simbolinė juostelė. Po to į aikštę išbėgo Deimantės Ūsienės šokių studijos „Demo“ šokėjos, buvo galima apžiūrėti senovinių automobilių parodą ir, žinoma, pagurkšnoti vandens iš naujojo fontanėlio.

Edmundo Mališausko nuotr./Kačerginės miesto šventė
Edmundo Mališausko nuotr./Kačerginės miesto šventė

Dalį atnaujintos Šaltinio aikštės sudaro poilsio zona su suoliukais, stalais, gėlynais, informaciniu stendu ir skulptūromis. Kitą dalį užima 32 automobilių stovėjimo vietos, elektromobilių įkrovos stotelė, dešimt dviračių stovų. Teritorija apšviesta, joje įrengtos stebėjimo kameros. Sugedus dviračiui, aikštėje galima bus rasti specialų raktų rinkinį ir pompą.

Bendra darbų, kuriuos finansavo Kauno rajono savivaldybė, vertė – 226 tūkst. eurų.

A.Ivanovaitė Petraitienė pastebėjo, kad nutiesus dviračių taką, miestelyje labai padidėjo lankytojų srautai ir pagyvėjo turistus aptarnaujantys verslai: atsidarė motelis, maitinimo įstaigos, dviračių, baidarių nuomos punktai.

Kačerginė žvejų kaimelio vietoje išaugo po Pirmojo pasaulinio karo. Tarpukariu tai buvo mokslininkų, rašytojų, menininkų vasarvietė. Iškylautojus čia vilioja ne tik gražūs pušynai, gaivus oras, bet ir medinės prieškario vilos, įdomios literatūrinės vietos.

Edmundo Mališausko nuotr./Kačerginės miesto šventė
Edmundo Mališausko nuotr./Kačerginės miesto šventė

Kačerginėje gyveno ir kūrė rašytojai ir poetai Pranas Mašiotas, Vincas Mykolaitis-Putinas, Jonas Biliūnas, Julius Janonis, Liudas Gira, skulptorius Juozas Zikaras, architektas Vytautas Landsbergis-Žemkalnis.

Kauno rajono savivaldybės pastangomis restauruota buvusio Kačerginės kurorto direktoriaus Viktoro Reklaičio vila. Kitą medinės architektūros paveldo objektą – generolo Prano Vaiciuškos vilą – atgaivino verslininkas Algirdas Pukis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

05:21
01:30
01:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką