Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2018 rugsėjo 8d. 22:00

Indijoje gyvenantis menininkas portretus kuria rašomąja mašinėle

Chandrakantas Bhide
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Chandrakantas Bhide

Indijos mieste Mumbajuje gyvenantis 72-ejų menininkas Chandrakantas Bhide kuria žymių žmonių portretus rašomąja mašinėle.

„Aš esu rašomosios mašinėlės menininkas. Šiuo menu užsiimu nuo 1967-ųjų. Rankine mašinėle esu iš viso nupiešęs apie 150 kūrinių“, – teigė Ch.Bhide.

Nuo politikų iki kino žvaigždžių, kriketo žaidėjų, animacinių filmų veikėjų iki religinių simbolių. Menininkas yra surengęs 12 savo darbų parodų, o vietinių yra vadinamas įžymybe nuo pat tada, kai atrado šį savo talentą dar dirbdamas banko klerku.

Ch.Bhide nuo vaikystės norėjo lankyti meno mokyklą ir tapti menininku, bet šį talentą atrado visai netikėtai, dirbdamas stenografu. Iš pradžių ėmė kurti piešinius tik naudodamas „ikso“ simbolį, tuomet įtraukė ir W, brūkšnį, žvaigždutę bei klaustuką

Menininkas didžiuojasi nupiešęs Čarlį Čapliną, Indirą Gandį, o jo ateities planuose – Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

„Šis darbas reikalauja susikaupimo ir atsidavimo. Jeigu padarai menkiausią klaidą, privalai išmesti visą lapą. Tai ne kompiuteris, kur gali ištrinti ir vėl rašyti“, – pasakojo Ch.Bide.

Jo teigimu, vieniems piešiniams sukurti užtenka vos 15 minučių, o sudėtingesni pareikalauja iki kelių valandų. Visus piešinius jis piešia ta pačia rašomąja mašinėle, kuria pradėjo dirbti prieš 30 metų.

Savo kūrinių jis neparduoda, nepriima ir užsakymų, tačiau vis tiek sulaukia didžiulio susidomėjimo. Kai kuriuos portretus jis yra parodęs pačioms nupieštoms žvaigždėms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką