Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 06 20, 21:00

Intymios problemos: kaip išmokti pajausti malonumą

Vienaip ar kitaip, kiekviena pora susiduria su problemomis lovoje. Gerai, kai abu supranta, kad už proceso rezultatą atsakingi yra tik jie ir abu pasiryžta „taisyti klaidas“.
Jausminga pora
Jausminga pora / Fotolia nuotr.

Deja, bet realybėje dažnai būna atvirkščiai. Moteris, nenorėdama įskaudinti mylimojo, ima meluoti ir vaidinti orgazmą, galiausiai, ima nebepasitikėti savimi. Anksčiau ar vėliau susikaupusios nuoskaudos ir pretenzijos išsiveržia – vyrui surandama pamaina, nors tai įsuka dar didesnes problemas. Ką daryti? Kodėl jums nepavyksta? Kas trukdo pajausti intymų malonumą su savo partneriu? Moteriškas žurnalas womanclub.in.ua apžvelgia pagrindines intymias problemas.

Buvusi negatyvi patirtis

Jei moteris anksčiau yra turėjusi bet kokių neigiamų patirčių seksualiniuose santykiuose, ji gali turėti artumo baimę. Prievarta, grubumas, smurtas, nuolatinis pasityčiojimas ar pasišaipymai gali palaužti stipriausią asmenybę.

Išoriškai tokia moteris gali niekaip nerodyti savo baimių, tačiau buvę išgyvenimai ją stipriai „laiko už rankos“, neleisdami atsipalaiduoti ir pasimėgauti naujais santykiais.

Jeigu jaučiate, kad jau nesugebate ištrūkti iš šio ydingo rato, nesivaržykite ieškoti psichologinės pagalbos.

Fiziologinės problemos

Įvairios medicininės problemos gali būti negalėjimo pajusti malonumą priežastimi. Tikrai ne išeitis kentėti skausmą ar diskomfortą kas kartą, kai liekate dviese su mylimu žmogumi. Būtina šalinti sveikatos problemą.

Jei yra kažkokios anatominės ypatybės, tereikia parinkti tinkamą sueities pozą. Mylintis vyras tikrai supras ir atsižvelgs į jūsų poreikius.

Kompleksai

Moteriški kompleksai – tai daugumos intymių problemų priežastis Nr.1. Ir vyrų nuomone, tai esminė moterų klaida, trukdanti normaliems seksualiniams santykiams. Tai krūtys nepakankamai didelės ir stangrios, tai celiulitas ant užpakalio, tai kojos ne to ilgio... Kaipgi čia atsipalaiduosi ir pasimėgausi procesu, jeigu nuolat reikia galvoti, kokiu čia rakursu gulėti, kad klubai atrodytų ne tokie platūs?

Jeigu kažkas netenkina išvaizdoje – keiskitės! Auginkite ar nusikirpkite plaukus, sulieknėkite, priaukite svorio, pradėkite mankštintis ar atlikite kursą anticeliulitinių masažų. Svarbiausia, atminkite, kad jūsų vyras jus pasirinko, nes jūs jam patinkate tokia, kokia esate. Taip, su tokia krūtine ir tokiais klubais. Bet jūs jį jaudinate. Tai kodėl baudžiate jį ir save nesuteikdama visaverčio intymaus bendravimo?

O jei stipriai pasikeitėte dėl gimdymų ar patingėjote reguliariai rūpintis savo išvaizda santuokoje, pats laikas susigriebti ir tik nekartoti: „Mylėk mane tokią, juk išnešiojau ir pagimdžiau tau vaikus!“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tobulas meilužis: kodėl ši partnerio savybė gali kenkti intymiam gyvenimui

Nesutampantys lūkesčiai

Filmų suaugusiems herojai demonstruoja ne tik idealią figūrą ir nuolatinį pasiruošimą užsiimti „tuo“ bet kur ir bet kada, tačiau ir pavydėtiną rezultato pasiekimo tempą. Ekrano žvaigždė vos prieš porą minučių susipažino su vyriškiu, o dar po poros minučių ji paskendusi glamonėse išgyvena didžiausią pasitenkinimą...

Buitis pražudė nemažai santuokų, turėjusių visus šansus būti laimingomis. Nedarykite tokių klaidų.

Realybė yra gerokai kitokia nei rodoma filmuose. Jeigu jums kada nors yra tekę patirti orgazmą jau per pirmus lytinius santykius su nauju pažįstamu – galima pasveikinti, jums labai pasisekė. Statistinė moteris ima jausti malonumą tik po kurio laiko, kai, vaizdžiai sakant, pagaunamos partnerio „bangos”. Be to, ne kiekvieni, net ir kokybiški, lytiniai santykiai turi baigtis moters orgazmu.

Todėl palikite visas tokias fantazijas scenaristams ir tiesiog atsiduokite procesui nesidairydamos į „idealų” paveiksliuką.

Shutterstock nuotr./Pora miegamajame.
Shutterstock nuotr./Pora miegamajame.

Rutina

Jeigu jūsų intymumas – tai misionieriaus poza prie išjungtos šviesos – reikalai prasti. Po kelių mėnesių galima pradėti nekęsti visko, kas tai primins.

Jeigu jūsų mylimasis nenusiteikęs eksperimentuoti, imkitės iniciatyvos. Retsykiais į intymų gyvenimą įneškite ko nors naujo – keiskite laiką, vietą, vaidmenis: būkite tai paklusni mergaitė, tai valdinga ledi, pasiruošusi viskam, kad gautų tai, ko nori…

Užslėptas apmaudas

Niekada neikite miegoti, jei tarp jūsų įvyko konfliktas ir jūs dabar „truputį nekalbate”. Jeigu jaučiatės nuskriausta, nerandate bendro sutarimo kažkokiu klausimu, arba dėkite tašką šioje istorijoje, arba išsiaiškinkite viską iki galo. Jei lytinių santykių metu jūs žiūrite į lubas ir galvojate naujus argumentus, kad jį įtikintumėte ar „pastatytumėte į vietą” – tuomet esate tiesiog mazochistė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Seksologė: ką mėgstamiausia sekso poza atskleidžia apie jūsų išrinktąjį

Nėra sąlygų

Taip irgi būna. Iš pradžių tenka slopinti aistringas dejones, nes už sienos miega jūsų arba jo tėvai. Paskui jums reikia stengtis nepažadinti vaiko. Paskui jūsų bute vyksta remontas, ir jūs pusę metų miegate ant sulankstomos sofos, nes naujiems baldams kol kas nėra pinigų…

Pažįstama? Deja, bet daugeliui. Ir tai tampa įpročiu. Kai jau, rodos, galite duoti valią jausmams, tada kažkaip lyg ir nepatogu… Kaip čia dabar dejuosi ir šūkausi? Gal geriau kaip visada – tylint, tyliai, prikandus liežuvį.

Buitis pražudė nemažai santuokų, turėjusių visus šansus būti laimingomis. Nedarykite tokių klaidų. Net jeigu tenka dalintis butą su nuolat aplinkui šmėžuojančiais artimaisiais, suraskite būdų likti dviese. Juk pigus viešbutuko kambarys miesto pakraštyje porą kartų per savaitę geriau nei nuolat slopinamas noras.

Ieškokite galimybių ir neleiskite jokioms aplinkybėms pavogti iš jūsų džiaugsmo, kurį teikia intymus bendravimas su mylimu žmogumi.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką