Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 rugpjūčio 29d. 10:40

Įsimylėti Palangą užtenka vienos dienos: kurorto širdis dosni kiekvienam

Palangos vasaros parkas
Organizatorių nuotr. / Palangos vasaros parkas
Įsimylėti Palangą šiandien užtenka vienos dienos. Nori greito maisto – yra. Nori kokybiško aptarnavimo gerame restorane – imk. Nori akustinės muzikos sielai – prašom. Domina meno dirbinių parodos – užsuk. Nori į bažnyčią – durys atvertos. Nori sportuoti, – pirmyn. Nori triukšmo – laukia J.Basanavičiaus gatvė. Nori šokti – šok. Nori pajusti pušynų gaivą – įkvėpk. Nori išgirsti jūros ošimą – tiesiog užsimerk.

Palangiškiai juokauja: 2018-ieji tapo Palangos virsmo ir galiausiai poilsiautojų pastebėtų bei įvertintų pokyčių metais, ir jei į miestą būtų galima kopti kaip į kalną – jis taptų dainuojančia viršukalne. O kartais atrodo, kad Palanga sulaukė savo donoro – miestas tapo europietiško kurorto vartais.

„Mūsų tikslas – kad bet kokiu laiku čia atvykę žmonės rastų veiklos ir vyktų renginiai“, – kalbėdamas apie jau padarytus darbus bei paslaugų plėtrą sakė Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus.

Organizatorių nuotr./Dainius Drungilas
Organizatorių nuotr./Dainius Drungilas

Pokyčius pastebi ne tik poilsiautojai

Pokyčius Palangoje pastebi ne tik poilsiautojai, tačiau ir vietos verslininkai.

Palanga tapo kurortu, siūlančiu įvairias veiklas ir pramogas skirtingo amžiaus bei skirtingų pomėgių žmonėms, teigia Palangos verslininkas Dainius Drungilas.

Daugiau kaip 20 metų Palangoje verslu užsiimantis D. Drungilas sako, kad turistus iš Rusijos po truputį pakeitė svečiai iš Skandinavijos, Vakarų Europos šalių, Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos ir net iš piečiau esančių valstybių, kur klimatas vasarą itin karštas. Tačiau didžioji poilsiautojų dalis – lietuviai, šiais metais pažinę kitokį kurortą.

Prieš metus J.Basanavičiaus gatvėje verslininkas atidarė Palangos vasaros parką, kuriame 15 tūkst. kvadratinių metrų plote telpa vaikų žaidimų aikštelės, didžiausias Lietuvoje batutų parkas po atviru dangumi, kliūčių ruožas „Ninja Warrior“, vaikiškų automobiliukų trasos, karuselė ir net lynų trasa medžiuose. Čia nestinga ir interaktyvių pramogų. Tai – parkas, keičiantis iki šiol buvusį triukšmingos J.Basanavičiaus gatvės veidą.

Palangą keistis skatina ir patys turistai, ieškodami šiuolaikinių ir kokybiškų paslaugų. Tuo pat metu ją pradėjo rinktis brandus jaunimas, šeimos su vaikais, kadangi veiklų čia – tikrai apstu.

Organizatorių nuotr./Palangos vasaros parkas
Organizatorių nuotr./Palangos vasaros parkas

Ruošia erdvę teatrams

Kaip sakė Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, per kelis metus mieste įvyko didžiuliai pokyčiai – nuo kultūros paveldo objektų išsaugojimo ir atnaujinimo, restauruoto Birutės parko, atnaujinto Gintaro muziejaus.

„Buvo sutvarkyti pastatai, įrengtos ekspozicijos, o Birutės parkas su Tiškevičių rūmais dabar yra vienas iš lankomiausių Palangos objektų“, – sakė Š.Vaitkus.

Š.Vaitkus akcentuoja ir legendinį Palangos „Kurhauzą“, kuris po gaisro daug metų nepuošė pramogų sostinės veido.

„Užsibrėžėme tikslą jį restauruoti, praėjome visus teisminius kelius ir atstatėme „Kurhauzą“. Dabar per jame vyksta apie 100 įvairių kultūrinių renginių, klasikinės muzikos koncertai“, – sakė meras.

Per ateinančius dvejus metus bus restauruota ir medinė „Kurhauzo“ dalis, kuri taps erdve teatrams.

Organizatorių nuotr./Palangos Kurhauzas
Organizatorių nuotr./Palangos Kurhauzas

Didelis dėmesys – aktyviam laisvalaikiui

Jau sutvarkyti ir toliau tebetvarkomi įvairūs objektai: skverai, alėjos, gatvės, o dviračių takai driekiasi kelias dešimtis kilometrų.

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai renkasi ne tik dviračių takus, tačiau ir bėgimo taką „Labrytys“ su lauko treniruoklių zonomis, kuris Palangos pušynais tęsiasi net septynis kilometrus.

Prieš kelis metus atidarytas didelis modernus sporto kompleksas, rekonstruoti stadionai.

„Kultūra, sportas, sveikatinimas – tai pagrindinės mūsų kryptys, taip pat orientuojamės į tai, kad į Palangą atvyktų šeimos su vaikais. Džiugu, jog tai nėra tik savivaldybės iniciatyva – prisideda ir privatus verslas.

Vienas iš tokių pavyzdžių – J.Basanavičiaus gatvėje atidarytas didžiulis batutų parkas bei kitos veiklos vaikams”, – kalbėjo Š.Vaitkus.

Organizatorių nuotr./Palangos vasaros parkas
Organizatorių nuotr./Palangos vasaros parkas

Kultūros laukas – platus

Palanga nėra tik J.Basanavičiaus gatvė, ledai vafliuose ar saulėlydis prie jūros. Šiame mieste sklando ir kultūros dvasia.

Akustinės muzikos mėgėjai renkasi „Ramybės“ kultūros centrą, kur koncertuoja Domantas Razauskas, Ilona Balsytė, Martynas Kuliavas ir kiti, čia pat įsikūrusi ir dailės galerija „Ramybė“.

Kokybiško kino mylėtojai vakarais susitinka Palangos „Naglio“ kino teatre, kur rodomi ne tik komerciniai, tačiau ir „Kino pavasario“ filmai.

Palanga taip pat yra užkėlusi kartelę ir rimtiems spektakliams. Šių metų rugpjūtį gastroles Palangoje surengė Nacionalinis Kauno dramos teatras, kuris į kurortą atvežė vieną naujausių premjerų – komediją „Vasarvidis“ pagal Viljamo Šekspyro pjesę „Vasarvidžio nakties sapnas“.

Klaipėdos muzikinis teatras Palangos vasaros parke kvietė susipažinti su spektaklio „Graikas Zorba“ aktoriais, pamatyti spektaklio ištrauką ir kartu sušokti sirtakį.

Miestiečių ir miesto svečių susidomėjimo sulaukė jau ne pirmą vasaros sezoną skaičiuojanti alternatyvi kultūrinė-socialinė erdvė „I Love Palanga“, kviečianti vakarus praleisti su įvairaus žanro kūrėjais, žiūrint kiną, klausantis gyvos muzikos. „I love Palanga“ partneriai – LRT Opus, kurie šioje pievoje turi ir savo terasą.

Vasaros sostinėje taip pat vyksta įvairūs Lietuvos dizainerių susibūrimai, jų darbų pristatymai: „Šopturgis“, „Fashion Bazaar“, „Vasaros mugė“ – visi šie renginiai jau praūžė Palangoje. Talentingus kūrėjus priėmė kultūros baras Kablys + Jūra, Palangos vasaros parkas, Palangos sporto arena.

Šiuolaikines ir modernias erdves Palangoje atranda ir jaunimas. Jauni žmonės jaukiam pasisėdėjimui ar triukšmingesniam pavakarojimui renkasi naujas ir jau simpatijas užsitarnauti spėjusias vietas. Tai – „Kablys + Jūra“, kultūros pieva „I Love Palanga“, „Rąžė“, „Vėsuma“, „Meilės terasa“ ir daugybė kitų.

Ieškantiems įdomesnių gastronominių patirčių, Palanga taip pat turi ką pasiūlyti. Meilės alėjoje duris atvėrė XIX amžių menanti, restauruota Vila Komoda, kurioje kulinarinius šedevrus kuria iš šurmuliuojančio Londono į pajūrį grįžęs šefas Martynas Meidus. O taip pat palangiškių ir Palangos svečių pripažinimo ir dėmesio sulaukę restoranas Onorė, Oldman, restoranas Palanga, PJazz, restoranas 4, Šilelis GastroPub, A-Petit.

Organizatorių nuotr./Kultūros baras Palangoje „Kablys + Jūra“
Organizatorių nuotr./Kultūros baras Palangoje „Kablys + Jūra“

Siūlo ir nemokamų pramogų

„Palangoje – brangiau ne Turkijoje“. Tokią frazę pastaruoju metu teko girdėti dažnam, susiruošusiam atostogauti Palangoje.

Tačiau tai – mitas. Palangoje siūlomos apgyvendinimo paslaugos svyruoja nuo mažiau nei dviejų dešimčių iki kelių šimtų eurų už naktį, o pietauti ar vakarieniauti taip pat galima pagal savo piniginės storį.

Įvairios veiklos siūlomos ir vaikams, o Palangoje nemažai pramogų, kurios nieko nekainuoja.

Ne tik vaikai, tačiau ir tėvai renkasi Palangos pasakų parką. Kelis hektarus apimanti laisvalaikio praleidimo erdvė, kurios iniciatorius yra Palangos miesto meras Š. Vaitkus, patraukli įvairaus amžiaus lankytojams.

Palangos pasakų parke galima susipažinti su menininkų kurtomis atraktyviomis lietuviškų pasakų herojų skulptūromis. Kiekviena iš jų galima ne tik grožėtis, bet ir išbandyti – laipioti, sukioti atskiras skulptūrų detales, taip pat klausytis įgarsintų lietuviškų pasakų ar jas perskaityti patiems.

Mažuosius poilsiautojus kviečia miesto savivaldybės iniciatyva įrengta Palangos vaikų žaidimų aikštelė, esanti Šermukšnių gatvėje, netoli jūros. Joje – daugybė sūpuoklių, žaidimų ir mini atrakcionų vaikams, o šios pramogos – nemokamos. Teritorija yra aptverta, stebima vaizdo kameromis, parkas apšviestas, tad vaikams čia tikrai saugu.

Dar vienas iš poilsiautojų įvertintų patogumų – dviračiams išskirtas atskiras takas Vytauto gatvėje. Tai patogu tiek pėstiesiems, tiek dviratininkams – jie vieni kitiems netrukdo. Jeigu trūksta idėjų dviračių kelionėms Palangoje, tuo pasirūpins „Kurortų pramogos“, o jau suformuotus dviračių maršrutus galima rasti puslapyje www.kurortupramogos.lt.

Šurmuliuojanti J.Basanavičiaus gatvė nebėra vienintelis traukos centras miesto svečiams. Nusukus nuo jos galima rasti sutvarkytas alėjas, kurios skirtos pasivaikščiojimui ar pasivažinėjimui dviračiais, taip pat įvairius muziejus, pasisėdėjimui skirtas vietas.

Organizatorių nuotr./Palangos vasaros parkas
Organizatorių nuotr./Palangos vasaros parkas

Palanga vasarą nesibaigia

Palanga vasarą nesibaigia, sako tiek verslininkai, tiek kurorto mylėtojai, tiek ir vietos savivaldos atstovai. Jau ne pirmus metus čia populiaru švęsti žiemos šventes, taip pat startuoja tradiciniu tapęs pėsčiųjų žygis „Jamam pajūrį viltimi“.

Palangos Vasaros Parkas taip pat dirba iki pat rudeninės žvarbos, o lietingesnę dieną jame laukia pramogos, įsikūrusios po stogu.

Pasak Palangos savivaldybės mero Š.Vaitkaus, Palanga traukos centru siekia būti visus metus. Tačiau tam, kad ji būtų patraukli ne tik vasarą, miestas visų pirma turi turėti uždarus infrastruktūros objektus.

„Tai – ir nauja moderni koncertų salė, kuri neabejotinai pritraukia žmonių visais metų laikais ir būna užpildyta. Salėje jau apsilankė virš 150 tūkst. žiūrovų. Buvo abejojančių, ar Palangai reikia 2200 vietų salės. Tačiau dabar matome, kad ji beveik per kiekvieną koncertą būna užpildyta.

Ir ne tik vasarą. Gruodžio mėnesį Palangoje ketiname atidaryti 25 metrų ilgio plaukimo baseiną su SPA zonomis, pirčių kompleksais, treniruoklių sale. Stengiamės, jog žmonės čia rastų veiklos ir ne aktyviuoju sezono metu”, – kalbėjo pašnekovas.

Organizatorių nuotr./Palangos sporto arena
Organizatorių nuotr./Palangos sporto arena

Sezonas nustebino ir Palangos merą

Pramogų netrūksta ir miesto apylinkėse: už kelių kilometrų yra modernus vandenlenčių parkas „313 cable park“, kuris duris atvėrė tik šiemet, taip pat „Atostogų parkas“, šalimais esantis Malūnų kaimas.

Organizatorių nuotr./313 CABLE PARK
Organizatorių nuotr./313 CABLE PARK

„Mane, kaip gimusį ir augusį Palangoje, šie metai nustebino: tiek poilsiautojų iš Norvegijos, Suomijos, Vokietijos, Prancūzijos ir kitų šalių Palangoje dar nėra buvę“, – kalbėjo Š.Vaitkus.

Š.Vaitkus sako, kad ypač užsienio turistus stebina viešbučiais ir kitais statiniais neužstatyti paplūdimiai, kaip yra dažnai įprasta populiariuose pasaulio kurortuose.

„Net 70 procentų Palangos yra pušynai. Taip, mes sugebėjome neužstatyti paplūdimių ir tai yra mūsų privalumas, mes tuo unikalūs. Ir to neprarasime – niekada pirmoje pajūrio juostoje jokių statinių nebus“, – kalbėjo Palangos savivaldybės meras Š.Vaitkus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Remiamas turinys
Temos: 2 Palanga Atostogos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

21:57
01:27:07
01:32

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką