Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 22d. 15:03

Išmokti anglų kalbą per mėnesį – įmanoma? Specialisto komentaras

Anglų kalbos mokymasis
Partnerio nuotr. / Anglų kalbos mokymasis

Internete daugėja skambių pasiūlymų, kad anglų kalbą galima išmokti vos per keletą savaičių. Vis dėlto, specialistai teigia, kad tai tėra dar vienas reklaminis triukas. „Anglų kalbos mokymasis tik iš pirmo žvilgsnio atrodo greitas ir paprastas procesas. Norint kalbėti ne pavienėmis frazėmis, o aktyviai dalyvauti įvairiose komunikacinėse situacijose, teks paanalizuoti kalbą kur kas giliau, nei mėnesio trukmės kursuose,“ – neslepia anglų kalbos mokyklos „Intellectus“ vadovas Andrius Ingelevič.

Kiek iš tikrųjų užtrunka kalbos mokymasis?

Anglų kalbos specialistas Andrius Ingelevič, sukaupęs 10 metų kalbos kursų organizavimo patirtį, paaiškina, kodėl greitųjų kursų įspūdingi pažadai neatitinka realybės.

„Norint įgyti gebėjimą susikalbėti įvairiose situacijose, reikia kuo daugiau praktikuotis. Tam mėnesio kurso, deja, neužteks. Remiantis tarptautinėmis metodinėmis rekomendacijomis, vienam lygiui sėkmingai įgyti reikalingos apie 120–130 akademinių valandų. Pasirinkus du kartus per savaitę vykstančius kursus, vienas kalbos lygis bus pasiektas po 70-ies pamokų arba, kitaip tariant, vienerių akademinių metų. Taigi, norint tapti įgudusiu anglų kalbos vartotoju, teks paplušėti ne vieną semestrą“, – tvirtina A.Ingelevič.

Išmokę visą žodyną, rizikuojate sau padaryti meškos paslaugą

Pasak pašnekovo, greitieji kalbos kursai dažniausiai siūlo mokytis tam tikrų grupių pavienius žodžius ir dėl to praranda programos turtingumą. Specialistas teigia, kad vien įsiminus atskirus anglų kalbos žodžius, bet neįsisavinus jų vartosenos konteksto, dideliu iššūkiu gali tapti net ir pietų užsisakymas vienoje iš Londono kavinių.

„Kiekvienam besimokančiajam pravartu kuo labiau aktyvinti žodyną. Mokantis naujus žodžius, itin svarbu juos susieti su kontekstu ir iš karto stengtis įsidėmėti žinomas frazes, mokytis sudaryti žodžių junginius. Lavinti anglų kalbą naudinga, skaitant knygas, žiūrint filmus ar serialus. Taip pat, labai rekomenduoju pasiklausyti angliškų laidų, susirasti mėgstamą „YouTube“ kanalą, o pasaulio aktualijomis domėtis ne tik vietiniuose, bet ir užsienio žinių portaluose“, – sako A.Ingelevič.

Veiksmingiausias būdas įtvirtinti žodžius – juos nuolat vartoti kalbant

Anglų kalbos mokyklos „Intellectus“ vadovas siekiantiems išmokti užsienio kalbą pataria susikurti asmeninį žodynėlį ir ten žymėtis pačius reikalingiausius žodžius. „Bene labiausiai paplitusi besimokančiųjų klaida – visų iš eilės sutinkamų žodžių vertimas. Vietoje to reikėtų atsirinkti tik tuos žodžius, kurie tikrai bus vartojami, ir juos atskirai užsirašyti. Mokslininkų tyrimai parodė, kad norint perkelti žodį į ilgalaikę atmintį, jį reikia aktyviai pavartoti nuo 5 iki net 7 kartų! Tad savo žodynėlio jokiu būdu nenumeskite į šalį ir, jį vis atsiversdami, kantriai lavinkite kalbą“, – praktiškais patarimais dalinasi edukologas.

Tinkamai pasirinktas mokytojas – ne mažiau svarbus, nei mokymosi turinys

Besidomintiems anglų kalbos pamokomis gali iškilti klausimas, ar pakanka savarankiško mokymosi namuose, ar, vis dėlto, geriau kreiptis į profesionalų mokytoją. A.Ingelevič nuomone, kompetentingas ir patyręs mokytojas yra vienas geriausių pagalbininkų mokymosi metu. Pasak jo, tinkamai pasirinktas pedagogas yra ne mažiau svarbus, nei kontaktinių valandų skaičius ar kruopščiai sudaryta mokymosi programa.

Partnerio nuotr./Anglų kalbos mokymasis
Partnerio nuotr./Anglų kalbos mokymasis

„Mokinių pasiekimai ir kursų sėkmė, be abejonės, didele dalimi priklauso nuo pedagogo. Viena svarbiausių mokytojų užduočių yra sujungti veiksmingus mokymo metodus ir pamokas paversti patraukliu bei įtraukiančiu užsiėmimu. Pavyzdžiui, mūsų mokykloje aktyviai taikome atradimo metodą, dėl kurio mokiniai patys įžvelgia ir atranda gramatikos taisyklių ir žodžių dėsningumus. Dėl šiuolaikiškų metodų mokiniai jau nuo pat pirmos pamokos iš tylių klausytojų tampa aktyviais užsiėmimų dalyviais. Neabejoju, kad būtent modernus dėstymas ir realių komunikacinių situacijų gausa yra vieni didžiausių gyvų pamokų pranašumų, nusveriantys teorinį mokymąsi namuose“, – pasakoja anglų kalbos specialistas.

Kada verta mokytis su bendraklasiais, o kada rinktis individualias pamokas?

Dvejojantiems, kaip geriausia mokytis – individualiai ar grupėje, pašnekovas pataria atsižvelgti į jau turimą kalbos lygį, asmeninius tikslus ir planuojamą biudžetą: „Pradedantiesiems ir nedaug pažengusiems rekomenduojame įgyti pagrindus grupėje. Įgudusiems vartotojams tinkami tiek individualūs, tiek grupiniai užsiėmimai, priklausomai nuo užsibrėžtų tikslų ir biudžeto. Svarstant ilgalaikį mokymąsi, grupinis mokymasis yra puikus pasirinkimas, leidžiantis sutaupyti. Tačiau jei reikia pasiruošti greičiau ir specializuotai, pavyzdžiui, darbo pokalbiui, konferencijai ar įmonės pristatymui, mokinio poreikius geriausiai patenkins individualūs kursai.“

Specialistas paaiškina, kad grupėje mokomasi bendrinės kalbos, o privačių pamokų metu mokytojas sudaro individualią programą ir padeda ištaisyti asmenines spragas. Pasak jo, vis dažniau mokiniai, siekdami aukščiausių rezultatų, renkasi optimalų variantą – pamokas grupėje, vykstančias du kartus per savaitę, derina su individualiomis konsultacijomis.

Mokymasis grupėje lavina klausą ir didina motyvaciją

A.Ingelevič pastebi, kad mokymasis grupėje yra itin mėgstamas mokinių dėl jaukios atmosferos, galimybių praktikuoti kalbą ir juntamos bendrystės.

„Mokymasis grupėje suteikia daugiau galimybių lavinti kalbos žinias, atliekant įvairias komunikacines užduotis su kitais to paties lygio grupės dalyviais. Tuo pat metu girdimas skirtingas tarimas, kalbėjimo tempas ir įvairus žodynas. Taikant profesionalų mokymą, pamokos grupėje dažnai motyvuoja labiau nei individualus mokymasis namuose, kadangi juntamas bendras pasiekimo jausmas, susirandama bendraminčių, pamokų laukiama, todėl išnyksta pagundos mokymąsi atidėlioti.

Mūsų atliekamų apklausų rezultatai patvirtina, kad mokiniai, lankydami grupines pamokas, jaučią didelę asmeninę pažangą, yra patenkinti profesionaliais mokytojais ir mėgaujasi bendraklasių draugija“, – atskleidžia specialistas, pridurdamas, kad tik kokybiškai įgytos anglų kalbos žinios gali tapti ilgus metus džiuginančiu pranašumu, garantuojančiu asmeninę sėkmę.

Partnerio turinys
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką