Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 18d. 09:03

Jaudinanti briedžio gelbėjimo operacija: nulydėjo mus dėkingumo kupinu žvilgsniu

Briedžio gelbėjimo operacija
Asmeninio albumo nuotr. / Briedžio gelbėjimo operacija
„Norėdami kam nors išgelbėti gyvybę, mes tiesiog turime pradėti veikti“, – tikina alytiškis bonsų meistras, „Lietuvos bonsai“ asociacijos prezidentas Kęstutis Ptakauskas. Ši frazė jam gimė, kai jis, su bičiuliais dairydamasis po apylinkes, pastebėjo melioracijos griovyje įstrigusį briedį. Prasidėjo briedžio gelbėjimo operacija, po kurios gyvūnas sėkmingai grįžo namo – į mišką.

„Lankiausi bičiulių sodyboje Dargužiuose. Pirmiausia nutarėm pasivažinėti po apylinkes, pasigrožėti rudenėjančia gamta ir „pagaudyti“ gražių fotokadrų.

Kaip visada, mums sekėsi neblogai. Bevažiuodami laukais melioracijos griovyje, dumble, aptikome išsekusį briedį ir nedelsdami ėmėmės jo gelbėjimo operacijos.

Paskambinome pagalbos tarnybai 112, medžiotojų draugijai ir pradėjome laukti pagalbos. Tiek medžiotojai, tiek pagalbos tarnybos atvyko gana greitai.

Norime visiems padėkoti, kad viskas vyko labai greitai ir sklandžiai. Miško karaliaus gyvybė išgelbėta!“ – vyras dalijosi emocijomis socialiniame tinkle.

Pasak Kęstučio, važinėdami po laukus ir ieškodami gražių vaizdų fotografijoms, jie pamatė briedį. Iš pradžių pagalvojo, kad jis šildosi. Labai atsargiai, fotografuodami iš toli, po truputį prie jo vis artėdami pamatė, jog gyvūnas įstrigęs vandenyje.

Kadangi ten durpynas, jis neturėjo atsispyrimo, todėl niekaip negalėjo iššokti iš duobės.

„Mums priėjus jis jau praktiškai nepajudėjo, tik galvą šiek tiek iškėlė ir leido iš burnos purslus. Matyt, jau ilgokai bandė išsilaisvinti, kol nusilpo. Kadangi ten durpynas, jis neturėjo atsispyrimo, todėl niekaip negalėjo iššokti iš duobės. Matyt, briedis ten tūnojo senokai, nes visas drebėjo, akys buvo iššokusios, krauju pasruvusios. Vaizdas buvo kraupus.

Iškviesta pagalba atvyko maždaug po valandos. Per tą laiką briedis dar kelis kartus bandė iššokti pats, galiausiai visai nusilpo.

Atvykę vyrai pradėjo galvoti, kaip jį ištraukti, mesti valą ant ragų buvo baisu, nes ragus nurautume. Vienas medžiotojas, turėjęs patyrimo, užmetė valą ant kaklo ir penkiese jį ištraukėme į krantą“, – tęsė pašnekovas.

Po kelių valandų briedis buvo ištemptas, bandė stotis, vėl suklupo, atrodė, kad tuoj įgrius atgal į tą pelkę, galiausiai atsistojo ir pradėjo bėgti.

„Įspūdingiausia buvo, kad jis, nubėgęs apie 20 metrų, sustojo, atsisuko ir nužvelgė mus dėkingumo kupinu žvilgsniu. Tarsi dėkotų už išgelbėjimą.

Nubėgo toliau, tuomet vėl sustojo, vėl atsisuko nulydėdamas tuo pačiu žvilgsniu, ir taip keletą kartų, kol pasiekė mišką ir pasislėpęs prigulė ilsėtis.

Tai tikrai buvo įspūdingas patyrimas. Gerai, kad laiku pastebėjome gyvūną, nes sutemus jis greičiausiai būtų nuskendęs“, – svarstė Kęstutis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

18:38
01:51
01:10

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką