Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jauniausiai pasaulyje milijardierei turtus krauna mažas kraujo lašas

Elizabeth Holmes
Vida Press nuotr. / Elizabeth Holmes
Šaltinis: 15min
0
A A

Korporacijos „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas ir garsiojo socialinio tinklo „Facebook“ tėvas Markas Zuckerbergas – tai du pasaulinę šlovę pelnę asmenys, kurie didžiulius turtus susikrovė nebaigę jokių aukštųjų mokyklų.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Studijas Harvarde šie žmonės iškeitė į savo svajones ir įrodė, kad tam, jog susikurtum svaiginančią karjerą, nebūtina sekti visuomenės pramintu keliu. Pakanka turėti savo tikslą ir kryptingai jo siekti (tiesa, 2007-aisiais B. Gatesas Harvardo diplomą vis dėlto gavo).

Lygiai tokia pati istorija ir šiuo metu jau velionio Steve'o Jobso. Kompanijos „Apple“ įkūrėjas metė studijas Reedo koledže, kad galėtų visą savo laiką skirti svajonėms. Ir jam tai puikiai pavyko – šiuo metu „Apple“ turi apie 35 000 darbuotojų visame pasaulyje. Korporacija kasmet uždirba apie 30 mlrd. dolerių.

Dėl savo filosofijos įvairovės, estetinio dizaino ir originalių reklaminių kampanijų „Apple“ sukūrė unikalią reputaciją elektronikos pramonėje. 2008 m. žurnalo „Fortune“ atlikta apklausa parodė, kad ši įmonė populiariausia Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Visi šie trys asmenys net ir nebaigę aukštųjų mokyklų sukūrė įmones, kurios visiškai pakeitė tai, kaip mes gyvename šiandien. Ir tik kryptingai siekdami savo svajonių, o ne aklai klausydami visuomenės normų, jie uždirbo milijardus.

Vida Press nuotr./Elizabeth Holmes
Vida Press nuotr./Elizabeth Holmes

Visiškai neseniai greta šių iškilių ir mokslų nebaigusių inovatyvių milijardierių prisijungė ir Elizabeth Holmes (31 m.).

Nors jos vardas nėra taip garsiai eskaluojamas, kaip prieš tai minėtų asmenų, neseniai 31-erių sulaukusiuos moters turtas šiuo metu siekia daugiau kaip 4 mlrd. JAV dolerių.

Vietoj studijų – svajonių keliu

Vašingtone gimusi Elizabeth Holmes, būdama 19-os metų, studijavo Stanfordo universitete (Kalifornija), tačiau 2003-iaisiais nusprendė studijas nutraukti ir įkūrė savo kompaniją, kurią pavadino „Theranos“.

Tokį sprendimą Elizabeth Holmes priėmė vedama savo įsitikinimo, kad jos mokslams skirti pinigai gali būti panaudoti kur kas didingesniam tikslui – siekiui padaryti revoliuciją sveikatos tyrimų sistemoje.

Kai savo svajonėmis tuomet dar jauna mergina pasidalijo su savo chemijos inžinerijos dėstytoju Channingu Robertsonu, šis susirūpino, kokią įtaką E. Holmes karjerai padarys nebaigtos studijos. Profesorius tuomet savo studentės paklausė, kodėl dėl savo svajonių ji nori rizikuoti karjera.

Štai ką jam tuomet atsakė Elizabeth Holmes: „Aš noriu sukurti visiškai naują technologiją. Tokią, kuri padėtų visai žmonijai, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos, amžiaus ar lyties“.

Vis dėlto profesorių įtikino ne tik pats atsakymas, o didžiulis užsidegimas, kurį jis išvydo savo studentės akyse – jose profesorius įžvelgė didžiules ambicijas ir norą siekti savo svajonių. 

Vida Press nuotr./Elizabeth Holmes
Vida Press nuotr./Elizabeth Holmes

Taip pat skaitykite: Ką rodo bendras kraujo tyrimas? Gydytojos komentaras

Channingas Robertsonas tuomet suprato, kad Elizabeth Holmes tikrai pavyks palikti pėdsaką medicinos tyrimų srityje ir dar jaunai savo studentei jis pasiūlė kartu įkurti savo kompaniją.

Svaiginanti karjera prasidėjo nuo kraujo lašo

Metusi studijas Elizabeth Holmes svajojo sukurti būdą, kuris gerokai supaprastintų kraujo tyrimus. Pati moteris visuomet bijojo adatų ir norėjo sukurti prietaisą, su kuriuo kraujo paėmimas būtų kur kas paprastesnis, pigesnis ir prieinamas kiekvienam žmogui. O atliekami kraujo tyrimai užtruktų kuo mažiau laiko.

Daugiau kaip dešimtmetį ji kūrė programinę įrangą ir prietaisą, kurį naudojant žmogaus kraują būtų galima paimti visiškai neskausmingu ir greitu dūriu į pirštą, o patį kraują saugoti nedideliame buteliuke, vadinamame nanotaineriu.

Keista, tačiau vien dėl šios baimės tyrimus darytis atsisako net pusė amerikiečių.

Tai padaryti ji sugalvojo dėl to, kad vien Jungtinėse Amerikos Valstijose daugelis žmonių atsisako darytis kraujo tyrimus (kurie profilaktiškai visiems yra būtini) vien dėl to, kad bijo adatų ar kraujo. Keista, tačiau vien dėl šios baimės tyrimus darytis atsisako net pusė amerikiečių.

E. Holmes sukurta technologija yra tikras išsigelbėjimas tokiems žmonėms, mat taip atliekamas kraujo paėmimas yra kur kas paprastesnis ir gali būti atliktas kiekvienoje vaistinėje, o tyrimai užtrunka vos keturias valandas.

Negana to, naudojant Elizabeth Holmes sukurtą technologiją, iš žmogaus paimamas labai nedidelis kraujo kiekis – vos vienas lašas, kurio užtenka atlikti labai daug tyrimų.

Taip pat skaitykite: Ką apie jus sako kraujo grupė?

Šis būdas yra visiškai neskausmingas, daug tikslesnis nei įprasti tyrimai, pigesnis ir daug greitesnis – kitaip tariant, tai tikra revoliucija medicinos tyrimų istorijoje. Nuo pat 1960-ųjų visiškai nepakitusi kraujo tyrimų tvarka Elizabeth Holmes dėka pagaliau žengė į naują etapą.

Jau praėjusiais metais įmonė „Theranos“, pradėjusi dirbti su didžiausiu vaistinių tinklu Jungtinėse Amerikos Valstijose, gavo leidimą savo sukurtą technologiją pristatyti visoms šalies vaistinėms, tad Elizabeth Holmes visiškai pelnytai tikisi, jog netrukus šis kraujo tyrimų metodas bus prieinamas kiekvienam.

Skaičiai

  • Šiuo metu kompanija „Theranos“ yra verta 9 mlrd. JAV dolerių.
  • Elizabeth Holmes priklauso 50 proc. įmonės akcijų, o jos paketas vertinamas 4,5 mlrd. JAV dolerių.
  • Žurnalo „Forbes“ sudarytame turtingiausių pasaulio asmenų sąraše Elizabeth Holmes įrašyta kaip pati jauniausia moteris milijardierė, kuri visus savo turtus susikrovė pati.
VIDEO: Elizabeth Holmes
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką