Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 18d. 20:00

Jėgos aitvarus įsimylėjusi Gabrielė pasiekė rekordą: ji – aukščiausiai pakilusi moteris pasaulyje

Gabrielė Pioraitė
Asmeninio albumo nuotr. / Gabrielė Pioraitė

„Pajutau, lyg širdis trumpam sustojo“, – 15min GYVENIMUI sakė šiuo metu Keiptaune (Pietų Afrikos Respublikoje) kaitavimo mokyklai vadovaujanti Gabrielė Pioraitė. Vakar, pučiant itin stipriam vėjui, lietuvė pasiekė pasaulio rekordą moterų kategorijoje. Dabar ji – aukščiausiai su jėgos aitvaru iššokusi moteris.

Gabrielė į viršų iššoko 23,6 metro. Iki šiol buvęs pasaulio rekordas moterų kategorijoje – 23,1 metro. Ankstesnis asmeninis G.Pioraitės rekordas – 20 metrų. G.Pioraitė buvo aukščiausiai iššokusių moterų ketvirtuke, o dabar tapo pirma.

Kaip 15min GYVENIMUI sakė Gabrielė, šuolių su jėgos aitvarais rekordus fiksuoja specialus prietaisas, kuris prieš šuolį tvirtinamas ant lentos. Iš viso savo šuolius fiksuoja apie 1300 sportininkių iš viso pasaulio.

Pasak G.Pioraitės, rekordinio šuolio dieną buvo itin stiprus vėjas, jo gūsiai siekė apie 25 metrus per sekundę. Todėl iki vandenyno ją su jėgos aitvaru lydėjo keli vyrai – vėjas tiesiog vertė iš kojų. Oro sąlygos buvo itin sunkios, ir vandenyje vietoje šimtų kaituotojų buvo tik apie dešimt.

Asmeninio archyvo nuotr. /Gabrielė Pioraitė
Asmeninio archyvo nuotr. /Gabrielė Pioraitė

„Vietiniai sakė, kad nors šis kraštas ir vėjuotas, tokio stipraus vėjo nebuvo jau seniai. Kuo didesnis vėjas, tuo turi imti mažesnį kaitą. Aš turėjau tik 7 kvadratinių metrų jėgos aitvarą. Mažesnio – ne.

Pastebėjau, kad tokius pačius pučiasi ir vyrai, pavyzdžiui, mano draugas, kuris sveria apie 110 kilogramų. Ir aš. Po to mane šiaip ne taip nutempė mane iki vandens ir paleido. Ir tada aš bandžiau išgyventi“, – juokėsi G.Pioraitė, kuri sulaukė ir aplinkinių nuostabos.

Nors užfiksuotą rekordą lietuvė pamatė tik išlipusi į krantą, tačiau kad tai buvo rekordinis šuolis, ji pajuto jau paties šuolio metu.

„Kai šoki, tu skrendi, bet spėji apsidairyti. O vakar aš iššokau ir pajutau, lyg širdis trumpam sustojo“, – sakė G.Pioraitė.

Šūkiai ir emocijos ją pasitiko ir krante, kur jos šuolį stebėjo kiti kaituotojai.

Ekstremaliu sportu mergina užsiima tik kelerius metus, todėl tokie jos rezultatai – itin įspūdingi.

„Mane visą laiką vežė tas reikalas: kuo aukščiau, kuo ekstremaliau. Su bičais dažniausiai kaituodavau, ir jie mane išmokė, sakydavo: Gabe, varyk. Pušindavo mane vasarom“, – praėjusią vasarą duodama interviu 15min yra sakiusi G.Pioraitė.

Gabrielės sėkme socialiniame tinkle džiaugėsi ir jos bičiulis, taip pat kaituotojas ir fotografas Danas Macijauskas.

„Jos dėka Lietuvos vėliava pradėjo plevėsuoti kaitavimo čempionatuose. Ji pirma lietuvė, kada nors tapusi remiama didelės kaitavimo kompanijos. O dabar ji yra ir pasaulio rekordininkė! Aukščiausias šuolis kaitu 23,6 metro! Tai geriausias rezultatas tarp moterų pasaulyje! Šaunuolė, Gabriele. Pavydžiu tavo drąsos“, – rašė D.Macijauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką