Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką išduoda miego poza

Miegas
Fotolia nuotr. / Miegas
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Nuo senų laikų buvo tvirtinama, kad žmogaus kūno kalba ir mimika išduoda mintis ir jausmus, norus ir charakterio bruožus. Moksliniais tyrimais patvirtinta ir tai, kad apie asmenį daug pasako jo mėgstamiausia miego poza.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Per naktį žmogus pakeičia daugybę pozų. Prieš pat užmigdamas ar tik įmigęs jis guli vadinamąja  „alfa“ poza. Pasinėrus į gilų miegą, „alfa“ pakeičiama „omega“ poza. Pastaroji, psichologų tvirtinimu, išduoda asmens charakterį ir būdo bruožus. Ne veltui sakoma: kaip miegi, taip ir gyveni. Charakteringoji poza miegančiajam yra pati patogiausia. Todėl, nepaisant to, kiek kartų per naktį jis keistų gulėjimo padėtį, galiausiai vis tiek grįžta prie pagrindinės ir tokioje padėtyje išmiega didžiąją dalį laiko.

Jeigu norite sužinoti, kokia jūsų mėgstamiausia poza, atkreipkite dėmesį į savo gulėjimo padėtį vos  pramerkus akis. Tačiau pabusti turite pati, be žadintuvo ar aplinkinių pagalbos. Mokslininkai išskiria keturias pagrindines miego pozas, leidžiančias spręsti apie miegančiojo charakterį ir būdą. Visos kitos pozos yra pastarųjų keturių kombinacijos.

„Gemalo“ poza

Kaip gulima. Miegantysis guli ant šono, susirietęs į kamuoliuką. Kojos per kelius sulenktos, jais tarsi mėginama pasiekti smakrą. Rankomis apkabinami arba keliai, arba pagalvė. Tokie žmonės dažniausiai guli viename iš viršutinių lovos kampų, nusisukę nuo sienos.

Ką išduoda. Tokia poza miegantį žmogų galima palyginti su neišsiskleidusiu pumpuru. Jis bijo realaus gyvenimo ir nenori dalyvauti aplink vykstančiuose įvykiuose. Tokie žmonės gyvenime ieško už save stipresnio partnerio, kuris galėtų apsaugoti nuo gyvenimo sunkumų, valdytų ir prisiimtų visą atsakomybę. Jie elgiasi taip pat kaip vaikystėje, kai priklausė nuo suaugusiųjų. Miegodami tokia poza žmonės tarsi ieško to besąlygiško saugumo, kurį jautė besisūpuodami motinos įsčiose.

Ant pilvo

Kaip gulima. Miegantis žmogus guli ant pilvo, galva pakreipta į vieną ar kitą pusę, rankos iškeltos aukščiau galvos, kojos ištiestos, pėdos šiek tiek nutolusios viena nuo kitos. Tokia poza miegantis žmogus tarsi nori „apkabinti“ lovą ir parodyti, kad ši priklauso tik jam.

Ką išduoda. Tokios pozos mėgėjai stengiasi kontroliuoti savo gyvenimą ir savarankiškai priimti svarbius sprendimus. Jie be galo nemėgsta netikėtumų, todėl stengiasi jų išvengti, skaudžiai reaguoja į kritiką, nes mano, kad visi jų poelgiai ir sprendimai – patys teisingiausi. Tokia poza mėgstantys miegoti asmenys atkakliai siekia savo tikslų, labai daug dėmesio skiria smulkmenoms, yra punktualūs ir tvarkingi. Gali skirti labai daug jėgų tam, kad įvykiai klostytųsi būtent taip, kaip nori jie.

Ant nugaros („karališka“ poza)

Kaip gulima. Žmogus guli ant nugaros veidu į viršų, kojos ištiestos žemyn, rankos – į viršų. Tiek rankos, tiek kojos atpalaiduotos, lengvai nutolusios viena nuo kitos.

Ką išduoda. Taip miegantys žmonės jaučiasi esą karaliai tiek lovoje, tiek gyvenime. Tai saugiai besijaučiančios, savimi pasitikinčios, psichologiškai stiprios asmenybės. Tokie žmonės gyvenime jaučiasi kaip žuvys vandenyje ir yra pasirengę iš jo imti viską, ką tik šis gali pasiūlyti. Šios pozos atmaina yra „jūrų žvaigždės“ poza (rankos ir kojos plačiai išskėstos), simbolizuojanti akivaizdų perėjimą iš  pasitikėjimo savimi į savęs pervertinimą, demonstruoja poreikį besąlygiškai kontroliuoti padėtį.

„Pusiau gemalo“ poza

Kaip gulima. Populiariausia poza. Miegantysis guli ant šono, keliai šiek tiek sulenkti. Nuo pirmosios ši poza skiriasi kur kas labiau atpalaiduotu kūnu.

Ką išduoda. Didžiąją nakties dalį taip miegantys žmonės išsiskiria analitišku protu, ramybe ir patikimumu. Bet kokiomis aplinkybėmis jie stengiasi išlaikyti sveiką protą, gana greitai ir paprastai prisitaiko prie aplinkybių, lengvai įveikia sunkumus. Tai psichologiškai stabilios asmenybės, žinančios savo vertę ir nesistengiančios kontroliuoti kitų bei primesti jiems savo valdžią.

Išdavikės rankos ir kojos

Jeigu miegodama kojomis bandote apglėbti lovą, vieną ar abi kojas pakišti po čiužiniu, tai gali reikšti, kad esate konservatyvi asmenybė, besistengianti išvengti bet kokių pokyčių. O štai žmonės, kurie miega iškištomis už lovos ribų kojomis, akivaizdžiai demonstruoja nenorą paklusti nustatytoms normoms. Silpnos valios, iniciatyvos vengiantys asmenys miega sukryžiavę kulkšnis. O gal mėgstate miegoti labai tiksliai priglaudusi vieną koją prie kitos? Tai ženklas, kad mėgstate komfortą arba stengiatės pateisinti aplinkinių lūkesčius. 

Nustatant asmens charakterį pagal miego pozą labai svarbios ir rankos. Jei miegodama už ko nors laikotės, tikėtina, kad nesate labai savarankiška, greičiau priklausoma nuo kito asmens. Žmonės, kurie savo intelektualius gebėjimus naudoja gynybos tikslais, dažnai miega ant nugaros, delnus pasidėję po galva taip, kad alkūnės eitų į šonus. Ant nugaros miegantys ir į viršų rankas ištiesę žmonės demonstruoja savo silpnumą, vengia iniciatyvos ir yra gana pasyvūs. 

Naudingas patarimas. Susipykę su išrinktuoju neskubėkite nakčiai kristi į skirtingas lovas. Psichologai tvirtina, kad tai tik pablogina santykius. Miegodami vienoje lovoje, susipykę žmonės iš įpročio nesąmoningai prisiglaudžia vienas prie kito, o paskui nejučia ir susitaiko, nes miegodamas žmogus yra atviresnis, nuoširdesnis ir natūralesnis, jo poelgiams mažiau įtakos turi neigiamos emocijos ar akivaizdžiai demonstruojami principai.

Gydytojai rekomenduoja ...

Nepaisant psichologinių miego pozų charakteristikų, pasak gydytojų, sveikiausia poza miegoti – ant pilvo. Tokia padeda greičiau užmigti ir teigiamai veikia žarnyno veiklą. Tačiau taip galima miegoti tik tuščiu skrandžiu. Taigi apie sočius naktipiečius verčiau užmirškite. Matyt, ne veltui prietaringieji mūsų senoliai gąsdindavo: jei prieš pat miegą sočiai prisikirsi, prisisapnuos velnias.

O štai pasak Rytų medicinos žinovų, tinkamiausia poza miegoti – ant kairiojo šono. Tibeto specialistai tvirtina, kad miegantys ant kairiojo šono žmonės ilgiau gyvena. Be to, visi gydytojai sutaria, kad nesvarbu, kokia poza miegotumėte, pagalvė turi būti žema, o čiužinys ne per minkštas. Antraip bus sunku atsipalaiduoti. Dėl to gali apnikti nemiga. O kai blogai pailsi, tada ir nuotaika būna prasta, o kai nuotaika prasta, tada viskas ima nesisekti. Trumpai tariant, įsiveliame į ištisą blogų emocijų grandinę.

Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką