Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 18d. 14:07

Kaip keitėsi amžiaus trukmė nuo pirmykščių laikų

Senovės žmonės turėjo mažiau šansų ilgai gyventi
Fotolia nuotr. / Senovės žmonės turėjo mažiau šansų ilgai gyventi

Naujausi tyrimai, susiję su medicina ir sveikatos priežiūra, rodo, kad gyvenimo trukmė šiame pasaulyje gerokai pasikeitė nuo tų laikų, kai žmonės buvo medžiotojai ir turėjo prisitaikyti išgyventi gamtoje.

Vokiečių tyrėjai, studijavę pirmykščių žmonių gyvenimo trukmę ir ypatumus, kurių užsiėmimai, pavyzdžiui, medžioklė, nesikeitė ištisas kartas, pastebėjo įdomų dalyką: pirmykščiai žmonės, sulaukę 30 metų, turėjo tokius pačius šansus numirti kaip šiais laikais žmonės, gyvenantys, tarkim, Japonijoje būdami 72-ejų.

Lygindamas ilgai gyvenančių Japonijos ir pirmykščių žmonių gyvenimo trukmę Dr. Oskaras Burgeris iš Max Planck instituto teigia, kad pirmųjų medžiotojų išgyvenimo rodikliai buvo artimesni šimpanzėms negu šiuolaikinės Japonijos ar Švedijos piliečiams.

Tyrėjai teigia, kad gyvenimo trukmė pradėjo ilgėti apie 1840-uosius, maždaug po tris mėnesius per metus.  Na, o mirtingumo rodikliai labiausiai sumažėjo apie 1900 m.  

Apibendrinant galima pasakyti, kad 15-os metų sulaukusių pirmykščių žmonių mirtingumo rodikliai buvo net 100 kartų aukštesni negu šiuolaikinių tokio paties amžiaus gyventojų, pavyzdžiui,  Švedijoje ir Japonijoje.

„Kodėl pradėjome ilgiau gyventi? Labai paprasta: žmonių gyvenimo trukmės ilgėjimą labiausiai galima susieti su pakitusia aplinka (juk nebegyvename miškuose tarp pavojingų gyvūnų), pasitelkę naujausias medicinos technologijas gebame išsigydyti sunkias ligas, žaizdas ir pan.,“ – sako tyrėjai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką