Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 liepos 22d. 19:00

Kaip per kelias valandas uždirbti 500 eurų? Reikės raumenų ir blaivaus proto

Praėjusių metų maratono „Maximalist“ dalyviai
Praėjusių metų maratono „Maximalist“ dalyviai

Lietuvoje populiarėja blaivūs renginiai. Jau praūžė festivaliai „Varom!“, Naisių vasaros festivalis, šiuo metu vyksta meditacijų, treniruočių ir patirčių stovykla „Masters of Calm“. O ką veikti rugpjūčio mėnesį? Paskutinio vasaros mėnesio 12–13 dienomis Kaltanėnuose vyks jau tradicija tapusios azartiškos baidarių varžybos „Maximalist 2017“ . Kasmet augantis prizinis fondas šiemet pasiekė 1000 eurų. Vienintelė sąlyga – finišuoti blaivia galva.

Dalyviai jau nebetelpa į starto liniją – todėl šiemet prieš maratoną bus surengtos trumpos kvalifikacinės varžybos, kurios nulems dalyvių starto vietą. Paprakaituoti verta: pirmosios vietos laimėtojas namo iškeliaus su solidžiu 500 eurų prizu, antrosios ir trečiosios vietos laimėtojai gaus atitinkamai 300 ir 200 eurų prizus.

Dalyviams po knygą

„Prizinis fondas buvo sugalvotas tam, kad renginyje būtų daugiau sportinio azarto. Vis dar gajus stereotipas, kad blaiviuose renginiuose neįdomu, ten nėra ką veikti, visi liūdni vaikšto“, – sako renginio organizatorius, psichoterapeutas Marius Gabrilavičius.

Po koncertų mažesniuose miesteliuose gaunu gerbėjų žinučių: „Ironvytai, atsiprašau, kad pas mus buvo tiek durnelių, kurie prisigėrė. Man už juos gėda.“

Šiemet renginyje koncertuos taip pat blaivų gyvenimo būdą propaguojantis reperis, sunkumų kilnotojas Ironvytas, po jo pasirodymo didžėjus Martinas Tamos iki vėlaus vakaro šokdins renginio dalyvius.

„Ironvytas yra sportininkas, repuoja motyvuojančiais tekstais. Man įstrigo tai, kad jis pasisako prieš narkotikus, už blaivybę – pamaniau, kad jo pažiūros puikiai tinka blaiviam renginiui. Ignas Bakėjus taip pat sutiko dalyvauti, pasakyti motyvacinę kalbą“, – sako renginio organizatorius.

Praėjusių metų blaivininkų baidarių maratonas „Maximalist“
Praėjusių metų blaivininkų baidarių maratonas „Maximalist“

Pats M.Gabrilavičius renginyje ves paskaitą apie pokyčius pasirinkus visiškai blaivų gyvenimą. Maksimaliečiu pasivadinęs psichoterapeutas padeda žmonėms kapstytis iš alkoholizmo, šiemet išleido knygą: „Totali blaivybė ar Totali kontrolė“. Šią knygą kiekvienas, plaukiantis maratone baidare gaus dovanų.

„Pernai maratono startas buvo toks azartiškas – upės vanduo virte virė. Baltai pavydėjau dalyviams, stovėdamas ant kranto. Šįmet ketinu ir pats dalyvauti“, – sakė organizatorius.

VIDEO: Baidarių Maratonas Maximalist 2016

Ironvytas – viską spėja, nes savaitgalio rytais jam galvos neskauda

Nors pagrindinė baidarių maratono „Maximalist 2017“ programa vyks rugpjūčio 12 d., kitą rytą, sekmadienį, netrūks draugiškų varžybų: vyks tinklinio, šaudymo iš „Air Soft“ ginklų, smiginio varžybos.

Praėjusių metų blaivininkų baidarių maratonas „Maximalist“
Praėjusių metų blaivininkų baidarių maratonas „Maximalist“


Renginyje laukiamos šeimos su vaikais – jiems skirtas gigantiškas batutas. Čia bus galima atsivežti savo maistą, išsikepti šašlykų arba paskanauti užkandžių, kuriuos pasiūlys maisto vagonėlis.

Renginyje koncertuojantis sportininkas ir reperis Ironvytas (Vytautas Medineckas) tikina jau daug metų gyvenantis blaiviai, nes jam tiesiog nesinori būti priklausomam nuo kokio nors skysčio.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vytautas Medineckas Ironvytas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vytautas Medineckas Ironvytas

„Nesu didelis kovotojas už blaivybę. Tiesiog man ir mano aplinkos žmonėms alkoholio nereikia. Kiti galvoja, kad jis suteikia atsipalaidavimo, džiaugsmo, aš pastebiu, kad dažniau pridaro problemų“, – juokiasi Ironvytas.

Jis prisimena, jog jo namuose alkoholis nebuvo vartojamas, todėl tik paauglystėje iš draugų jis sužinojo, kad gerti yra „faina“ ir „kieta“. Tačiau vėliau suprato, kad negerti yra dar krūčiau.

O ką reperis mano apie gausiai geriančius savo klausytojus?

„Alkoholis atpalaiduoja? Gal nebent klyną. Atpalaiduoti turi muzika, geros emocijos, o ne kažkoks gėralas“, – juokiasi Ironvytas.

„Jei žmonės išgeria iki tokio lygio, kad netampa aplinkiniams našta – nieko tokio. Tačiau kai matau stipriai pergėrusius, susierzinu – na, bičiuli mielas, jei jau atėjai į mano koncertą ir žinai mano poziciją... Kartais nesusilaikau ir pasilenkęs nuo scenos pašnibždu į ausį, kaip patarčiau elgtis.

Beje, po koncertų mažesniuose miesteliuose gaunu gerbėjų žinučių: „Vytai, atsiprašau, kad pas mus buvo tiek durnelių, kurie prisigėrė. Man už juos gėda.“ Sakau, kad koncertuoju būtent dėl tų žmonių, kurie iš tiesų ateina manęs paklausyti, kartu šokti, dainuoti, o ne prisigerti“, – sako Ironvytas.

Reperis sako dažnai sulaukiantis klausimų, kaip jis viską spėja: muzikinė veikla, koncertai, įrašai, intensyvios treniruotės, vadovavimas savo sporto klubui.

„Sakau, galėtumėt ir jūs – pažiūrėkite, kur dingsta jūsų laikas? Kai švenčiate vakare – ką veikiate kitą dieną? Gulite, net jei ir nėra labai bloga, dažniausiai vis tiek nieko aktyvaus kitą dieną nepavyksta nuveikti. Tai pabandykite atsisakyti (ne šventimo, o gėrimo) ir stebėkite, kiek darbų galėsite nuveikti kitą dieną. Stengiuosi nepiršti blaivybės, nemokyti, o parodyti naudą savo pavyzdžiu“, – sako atlikėjas.

Praėjusių metų  baidarių maratono „Maximalist“ dalyvės
Praėjusių metų baidarių maratono „Maximalist“ dalyvės

Ironvytas visiškai nebijo „šaltos“ publikos baidarių maratone – jo nuomone žmonės, kurie ilgą laiką nesisvaigina alkoholiu, daug lengviau atsipalaiduoja.

„Alkoholis atpalaiduoja? Gal nebent klyną. Atpalaiduoti turi muzika, geros emocijos, o ne kažkoks gėralas“, – juokiasi Ironvytas.

I.Bakėjus – kaip pasiekti būseną, kai svaigina pats gyvenimas?

Sporto ir sveikatingumo klubo „My hero“ įkūrėjas, laidos „0 laipsnių“ vedėjas Ignas Bakėjus pastaruoju metu visuomenėje gerai žinomas kaip blaivybės šalininkas.

Vytauto Dranginio nuotr./Sveikos gyvensenos ir intensyvių treniruočių treneris Ignas Bakėjus
Vytauto Dranginio nuotr./Sveikos gyvensenos ir intensyvių treniruočių treneris Ignas Bakėjus

„Kodėl gausėja blaivių renginių? Galbūt tai tampa mada? Ir šios mados verta vaikytis. Nes vis daugiau žmonių nori dalyvauti ten, po ko vėliau prisimins savo įspūdžius. Džiaugiuosi Mariaus Gabrilavičiaus veikla ir tuo, jog jis organizuoja kasmetinius renginius“, – 15min sakė Ignas Bakėjus.

Tapęs labiau žinomas visuomenėje, jis vis dažniau sulaukia kvietimų į blaivius renginius, festivalius.

„Manau, nėra kito kelio, kaip tik laužyti stereotipus. Baidarėmis negali plaukti be „bloko“ alaus? Gali! Bėda ta, kad žmonės neįsivaizduoja, ką daugiau veikti, jei negeri. Bet kai parodome, kaip gali turiningai praleisti laiką, įsitraukti į žaidimus, plaukimą baidarėmis ir panašiai, tada išgirstame: „Oho, tikrai...“, – sakė I.Bakėjus.

Jis priminė, jog išgertuves neretai lydi įvairios traumos ir problemos: kažkas susimuša, kažkas susipyksta, gal net nuskęsta. Tačiau „My hero“ įkūrėjas neketina moralizuoti – ir apskritai jo paskaitos tema gimsta renginio vietoje.

„Blaivybė yra mano pagrindinė vertybė, bet niekuomet nepamokslauju, nebruku to auditorijai. Mano paskaitos tema? Jos nežinau. Tik atvykęs į vietą aš suprantu, kas tiktų būtent šitiems žmonėms, šiandien, šitoje vietoje. Man norisi kaskart kalbėti kitaip, paliesti kitas temas ir kitus kampus – tema ateina iš vidaus“, – sako pašnekovas.

Trenerio teigimu, kai esi laimingas, svaigintis nebereikia – tave svaigina pats gyvenimas, naujos patirtys ir atradimai. Pašnekovas primena, jog iš pradžių piktinęsi dėl įvestų draudimų šiandien mes neretai neįsivaizduojame, kad galime rūkyti kavinių viduje. Nerūkyti kavinėse yra norma.

Galbūt kažkada norma taps nevartoti alkoholio festivaliuose?

Praėjusių metų blaivininkų baidarių maratonas „Maximalist“
Praėjusių metų blaivininkų baidarių maratonas „Maximalist“

„Pripažinsiu: draudimai man padeda. Aš kartais net nežinau, kas čia ką tik buvo uždrausta. Bet draudimai nustato tam tikras ribas. Ir tuomet lengviau daryti pokytį. Kiek mūsų Lietuvoje yra? Trys milijonai, du su puse? Jei man pavyks išblaivinti bent kelis tūkstančius žmonių – būsiu labai laimingas“, - pokalbį baigė I.Bakėjus.

Baidarių maratonas „Maximalist 2017“ rugpjūčio 12–13 dienomis vyks Kaltanėnuose. Registruotis galite paspaudę ŠIĄ NUORODĄ. Dalyvio mokestį moka tik dalyvaujantys varžybose dėl prizų, renginio paskaitų ir atlikėjų galima atvykti paklausyti nemokamai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Nepatenkintos klientės skundžia „Boutique guru“: kodėl grąžinus prekę pinigų tenka laukti mėnesius?

Pasaulis kišenėje

Atidėto „Small Planet Airlines“ skrydžio keleivis: nuplaukė viena atostogų para

Aktualu

70 populiariausių gatvių pavadinimų Lietuvoje: Vytautą Didįjį ir sodus mylime labiau už viską

Sportas

Futbolo sekmadienis: angliškas katės ir pelės žaidimas bei bekompromisė išlikimo kova H grupėje

Gyvenimas

Vasaros garderobas: A.Gilytė – apie didžiausias moterų ir vyrų klaidas

Vardai

Beyonce ir Jay-Z dukra išvydusi erotišką tėvų klipą nežinojo kur dėtis: jos reakcija tapo interneto hitu

Kultūra

Valdo Papievio „Brydė“: (Ne)išbrendantieji

„Vieni vartai“: Vokietijos stebuklas, žūtbutinis mūšis lenkams ir tornado grėsmė Panamai

Maistas

„Miško žvėrių“ receptas: saulėgrąžų rutulėliai su kokosu

Sportas

„Skrieja kamuolys“: vokiečiai išsigelbėjo, bet problemų žaidime – gausybė

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. birželio 18 – birželio 24 d.)

Sportas

Prie šlykščių įpročių grįžęs J.Lowas gyrė auklėtinius už išlaikytus šaltus nervus

Gyvenimas

Psichologai įrodė: laimingi laiko neskaičiuoja

Vardai

Po pusmečio draugystės Monika Marija kartu su mylimuoju išsitatuiravo dopaminą

Aktualu

Aiškėja gaisro Lazdijuose aplinkybės – žaisdami su degtukais padegė vaikai

Verslas

Į Klaipėdą atplaukia didžiausias uosto istorijoje konteinerių laivas

Vardai

55-ąjį gimtadienį netrukus švęsianti aktorė Brigitte Nielsen pagimdė penktą vaiką

Aktualu

Vokietijoje per sprogimą pastate sužeisti 25 žmonės

Vardai

Pirmagimės susilaukusi N.Zelandijos premjerė išsakė poziciją apie gimdančias valstybės lyderes

Aktualu

Baltųjų rūmų atstovė spaudai sako buvusi išprašyta iš Virdžinijos restorano

Naujienos

Verslas

Nepatenkintos klientės skundžia „Boutique guru“: kodėl grąžinus prekę pinigų tenka laukti mėnesius?

Verslas

Klaipėda planuoja, prancūzai jau stato: Kalė kyla išorinis uostas už 863 mln. eurų

Aktualu

Seimas ėmėsi naminukės legalizavimo, kontrolės departamentas pasigenda nuoseklumo

Pasaulis kišenėje

Atidėto „Small Planet Airlines“ skrydžio keleivis: nuplaukė viena atostogų para

Sportas

Futbolo sekmadienis: angliškas katės ir pelės žaidimas bei bekompromisė išlikimo kova H grupėje

24sek

Slovėnų vaikį sodina į D.Nowitzkio sostą: su L.Dončičiumi „Mavericks“ planuoja atgimimą

Aktualu

70 populiariausių gatvių pavadinimų Lietuvoje: Vytautą Didįjį ir sodus mylime labiau už viską

Gyvenimas

Vasaros garderobas: A.Gilytė – apie didžiausias moterų ir vyrų klaidas

Sportas

Agresyvi kritika: Kanados žurnalistas iškoneveikė „vidutinioką“ L.Messi

Sportas

„Skrieja kamuolys“: vokiečiai išsigelbėjo, bet problemų žaidime – gausybė

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. birželio 18 – birželio 24 d.)

Vardai

Beyonce ir Jay-Z dukra išvydusi erotišką tėvų klipą nežinojo kur dėtis: jos reakcija tapo interneto hitu

Maistas

„Miško žvėrių“ receptas: saulėgrąžų rutulėliai su kokosu

Sportas

Prie šlykščių įpročių grįžęs J.Lowas gyrė auklėtinius už išlaikytus šaltus nervus

Vardai

Po pusmečio draugystės Monika Marija kartu su mylimuoju išsitatuiravo dopaminą

Verslas

Į Klaipėdą atplaukia didžiausias uosto istorijoje konteinerių laivas

Vardai

55-ąjį gimtadienį netrukus švęsianti aktorė Brigitte Nielsen pagimdė penktą vaiką

„Vieni vartai“: Vokietijos stebuklas, žūtbutinis mūšis lenkams ir tornado grėsmė Panamai

Kultūra

Valdo Papievio „Brydė“: (Ne)išbrendantieji

Aktualu

Vokietijoje per sprogimą pastate sužeisti 25 žmonės

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką