Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 29d. 21:00

Kaip tapti įdomiam, arba Kodėl aš nesu įdomus?

Ar susimąstėte kada, kokia esate asmenybė? Kaip atrodote kitiems?
Scanpix/Panthermedia nuotr. / Ar susimąstėte kada, kokia esate asmenybė? Kaip atrodote kitiems?

Savo įžvalgomis bei pastebėjimais su Ji24 portalo skaitytojais dalijasi Tobulėjimo klubo įkūrėjas Jevgenijus.

Nepaisant to, kad aš dažnai matau žmones, kurie nori tapti įdomesni, man visada šauna į galvą tik vienas klausimas: nejaugi dauguma laiko save neįdomiais žmonėmis?

Todėl iš karto noriu nuraminti tuos, kurie jau dabar galvoja, kad jiems privalu tapti įdomesniu. Panikos ataką išjungiame ir skaitome toliau, nes noriu įtikinti jus, kad ne viskas yra taip blogai.

Dažniausia priežastis, kodėl jūs laikote save neįdomiu

Aš pastebiu, kad problema visai ne ta, kad jūs esate neįdomus. Problema, kad jūs per mažai pasitikite savo jėgomis ir per mažai save pažįstate, todėl įtikite, kad esate ne tokia įdomi persona. kaip kiti.

Jūs jau esate šaunus, tik reikia pakoreguoti savo gyvenimo kryptį ir parodyti žmonėms savo geriausią pusę.

Prisiminkite, kaip bendraujate su savo draugais. Turbūt dažniausiai jūs aptarinėjate gyvenimo įvykius, kurie jus sieja, arba kalbatės apie tai, kas patinka abiem, t. y. jūs atstovaujate vienas kito interesus.

Pažinti save ir savo asmenybę – tai raktas į sėkmę. Jeigu nežinote, koks esate, negalite žinoti, ir kokie žmonės turi būti šalia jūsų.

Dar daugiau, jūs galite būti prisiskaitę knygų, žinoti įdomiausius faktus, tačiau bus žmonių, kuriems tai bus visiškai neįdomu. Viso labo, tai tik reiškia, kad bendraujate ne su tinkamais žmonėmis. Deja, ne su visais žmonėmis galima rasti bendrą kalbą. Juk vieni norės kalbėti apie mašinas, kiti nenutildami norės pasakoti apie savo darbą, o treti tenorės suprasti gyvenimo prasmę. Visi skirtingi...

Manau, jau supratote: tam kad išmestumėte šią dažniausiai neteisingą priežastį iš savo galvos, rekomenduoju padaryti du dalykus:

 • Panaikinkite ribojantį įsitikinimą, kad žmonėms šalia jūsų nuobodu, nes jūs per mažai pasitikite savimi, o tik įtikinote save, kad tai yra tiesa.
 • Suraskite žmones su panašiais į jūsų interesais, ir tai bus abiem įdomi patirtis ir prasmingai praleistas laikas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tobulėkime kartu. Jupiterio padėtis Zodiako ženkluose: kokioje gyvenimo sferoje jūsų laukia sėkmė?

Ko geriau nedaryti?

Vieni žmonės savo neįdomumą bando kompensuoti išsiskyrimu iš visuomenės normų: jie pradeda rengtis kitaip, užsideda juodą skrybėlę arba tampa įvairių subkultūrų nariais (pvz., pankais ar gotais). Tada viskas pasikeičia, jie turbūt tampa velniškai įdomūs… Na, bent jau jie taip galvoja, nes pasikeitė jų išvaizda, jie kitokie! 

Nesupraskite manęs neteisingai, aš nesu nusistatęs prieš subkultūras, aš netgi palaikau idėją, kad kiekvienas turi jaustis savimi ir, jeigu žmogus jaučia, kad nori tapti kokios nors bendruomenės ar judėjimo dalimi ir sugebės ten atrasti save, aš sakau jam: „Puiku, tai nuostabu!“.

Tačiau noriu pasakyti arba priminti visiems žinomą taisyklę:

Svarbu tobulinti savo vidinį pasaulį, t. y. mąstymą, ir ugdyti sugebėjimą sudominti kitus tikrąja savo asmenybės puse, ne apsiriboti vien išvaizdos pokyčiais.

Kol nepriimsite šios gyvenimo tiesos, bus sunku žengti žingsnį toliau. Jūsų mintys gali padėti jums patobulėti arba kaip tik būti dar viena kliūtimi. Pasistenkite būti atviri naujoms idėjoms bent jau iki tol, kol pabaigsite skaityti  šį tekstą iki galo.

Na, o jeigu jaučiate, kad jūsų viduje kažkas keičiasi, kad pradedate matyti dar mažytį, neryškų žemėlapį, kviečiu skaityti toliau.

TAIP PAT SKAITYKITE: Poros istorija. „Po skyrybų su vyru abu radome tikrąją meilę“

Analizuojame save

Pirmiausia turite suprasti, su kokia problema susiduriate bendraudami su kitais. Specialiai jums išskyriau kelis svarbius punktus, kurie padės suprasti save, suvokti, ką galbūt darote neteisingai, ir padės rasti teisingą kryptį.

 • Jūsų interesai ir hobiai. Jeigu domitės kažkokia veikla – šaunu. Ten galima surasti daug bendraminčių ir draugų. Jus sies bendras dalykas, jūsų aistra veiklai, kuri bus įdomi tiek jums, tiek kitiems. O jeigu dar neturite savo mėgiamos veiklos, turėsite surasti ją ir susipažinti su bendruomene, esančia toje veikloje.

Pavyzdžiui, man labai patinka asmeninis tobulėjimas, todėl susiradau bendraminčių ir esu apsuptas žmonių, kurie mėgsta tobulinti save įvairiose srityse. Kai aš susitinku su tokiais žmonėmis, pokalbis liejasi laisvai, nes tiek aš, tiek jie gali papasakoti tūkstančius įdomių dalykų tobulėjimo tema. 

 • Įdomu sužinoti, ar kada nors klausėte savęs, koks esate žmogus? Geras ar blogas? Koks jūsų charakteris? Jeigu nežinote, koks esate, tai tas pats, kas keisti automobilio detales, prieš tai nepatikrinus, ar jos tinkamos jūsų automobiliui. Taip, gali būti, kad jūs pasirinksite teisingai, ir dalys tiks, tačiau dažniau bus atvirkščiai. Pažinti save ir savo asmenybę – tai raktas į sėkmę. Jeigu nežinote, koks esate, negalite žinoti, ir kokie žmonės turi būti šalia jūsų. Todėl pasistenkite suprasti save, kas jus domina gyvenime, kokie yra jūsų įsitikinimai.

Svarbūs charakterio bruožai

Yra trys stiprūs bruožai, kurie traukia žmones (aišku, jų yra daug daugiau, tačiau šiame straipsnyje noriu aptarti būtent juos). Jeigu jūs suvoksite juos, tikrai pritrauksite kitų žmonių dėmesį. Gali būti, kad vieną ar keletą jūs jau turite, tačiau pagilinti savo žinias ir gebėjimus niekada nevėlu.

Vida Press nuotr./Laiminga moteris
Vida Press nuotr./Laiminga moteris
 • Atvirumas. Estafetę pradeda būtent ši savybė: žmonėms ne itin patinka kompleksuoti, drovūs žmonės arba kai nuo jų kažkas slepiama. Jeigu esate atviras, neapsimetate tuo, kuo nesate, būnate savimi ir dalinatės (ne primygtinai siūlote kitiems, o dalinatės!) savo nuomone, jūs patiksite žmonėms.
 • Humoro jausmas. Čia viskas aišku. Dauguma žmonių, kurie dirba televizijoje, radijuje, žymūs aktoriai, vien tik šiuo būdu pritraukia žiūrovus. Humoro jausmą galima išsiugdyti, jeigu stengsitės atidžiai stebėti tai, kas vyksta aplink, ir ieškosite vis kitokių situacijų interpretacijų, kurių nebijosite pašiepti ir į gyvenimą žvelgti pozityviai bei su šypsena.
 • Charizma. Žinojimas, ką ir kada pasakyti, labai vertinamas. Žmonės vertina taikliai išsakytus žodžius ir linkę dažniau įsiklausyti į tokią nuomonę, kurią atstovauja stipraus charakterio žmogus, mokantis pasinaudoti visomis savo asmeninėmis savybėmis kaip pagrindiniu sėkmės garantu. (Žinoma, su charizma reiktų būti atsargiems, nes kartais tai perauga į per didelį arogantiškumą.)

Dabar, kai jūs žinote patrauklias charakterio savybes, jūsų darbas paprastas – pradėti jas lavinti.

Nesate pakankamai atviri su žmonėmis? Parodykite dažniau žmonėms, kas jūs esate iš tikrųjų, atsiskleiskite per savo nuomonės išsakymą, istorijų pasakojimą, kalbėjimą apie savo hobius.

Atrodo, kad atvirumas yra toks lengvas dalykas, bet neapsigaukite, jis taip sunkiai įvaldomas ir ateina tik per praktiką – kuo dažniau būsite atviri, tuo geriau jums tai išeis. Beje, atvirumas nereiškia, kad reikia visiems viską pasakoti apie save, tačiau su laiku suprasite, kur yra tas „auksinis vidurys“.

Žmonės vertina taikliai išsakytus žodžius ir linkę dažniau įsiklausyti į tokią nuomonę, kurią atstovauja stipraus charakterio žmogus, mokantis pasinaudoti visomis savo asmeninėmis savybėmis kaip pagrindiniu sėkmės garantu.

Norite išmokti juokauti? Žiūrėkite daugiau humoro laidų. Suraskite savo mėgstamiausius komikus, kurių humoro stilius jums patinka labiausiai, ir bandykite suprasti, kokia yra juokelių struktūra. Vieni komikai žaidžia pakeičiant istorijos prasmę, kiti naudoja juodą humorą, treti mėgsta istoriją išpūsti.

Na, o kai suprasite, kokia yra gero juoko formulė, treniruokitės ir ant balto lapo bandykite juokauti patys. Darykite tai kasdien. Tai ne tik padės įgyti puikią savybę, bet išlaikys jūsų pozityvumą. Galiu pasakyti, kad būdų tai išmokti visada yra daug, tik reikia netingėti, o skirti tam daugiau laiko.

TAIP PAT SKAITYKITE: 25 šmaikštūs posakiai apie stiprias moteris

Nesugebate aštriai atsakyti kitiems, parodydami savo asmenybę? Išmokite pastebėti daugiau nei kiti, skaitykite ir treniruokitės, paimkite į rankas rašiklį ir bet kokius teiginius iš knygos, kiekvienam teiginiui sugalvokite po 10 įdomių atsakymų. Treniruokitės kasdien, ir pažadu, po mėnesio pamatysite, kad jūsų aštrus liežuvis tapo dar aštresnis.

Noriu priminti, kad nebūtina stengtis tapti tobulu žmogumi ir lavintis bei taikyti tik tuos paminėtus bruožus. Mes visi esame skirtingi, vienam labiau sekasi juokauti, o kitas vertina atvirą bendravimą ir pokalbius rimtomis temomis. Kai kurie žmonės, beje, gali turėti visus išvardintus bruožus, bet tai labai retas atvejis. Dažniausia tokie žmonės yra labai sėkmingi, nes sugeba panaudoti visus turimus sugebėjimus.

Viską trumpai pakartojame:

 • Dažniausia priežastis, kodėl jus esate neįdomus, – jūs pats taip sugalvojote, nes nepasitikite savo jėgomis. Suvokite, kad jūs unikalus. Panaikinkite savo ribotą įsitikinimą ir suraskite draugų su bendrais interesais, kurie leis jums atsiskleisti kaip įdomiai asmenybei;
 • Analizuokite save, koks jūs esate, kas jums patinka ir ką jūs mėgstate veikti gyvenime bei suraskite savo hobius;
 • Nepamirškite lavinti tris charakterio bruožus – atvirumą, humoro jausmą ir charizmą;
 • Skaitykite, tobulėkite, domėkitės pasauliu, ir jums tikrai pavyks.

Aš labai tikiuosi, kad jūsų drovumas ir kompleksai nenuslėps jumyse esančios įdomios asmenybės. Nesistenkite būti tokie, kaip visi, pabandykite išsiskirti, tapti geresniu savimi, nei buvote. Suraskite savo stipriąsias charakterio puses ir lavinkite jas, dažniau jomis naudokitės. Jūsų privalumai – tai tokios savybės, kurios leis jums nesutapti su „pilka mase“ ir šviesti ryškia unikalumo šviesa.

Linkiu visiems sėkmės tobulėjant ir kasdien tampant vis įdomesne asmenybe.

Jevgenijus, tobulejam.lt

Temos: 1 Asmenybė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Gruzino katorga Lietuvoje: dirbo už „ačiū“, miegojo vilkike, prašė vandens ir duonos

Aktualu

Saulius Žukas: Kaip mokome skaityti. Darželis

Vardai

Itališka Karinos Jeremian šeimos šventė: sūnaus krikštatėviais tapo Martynas ir Viktorija Pociai

Verslas

Premjero siekius domėtis prekybininkų sutartimis gali atvėsinti konkurencijos prievaizdai

Aktualu

Čečėnija: išpuolius jau rengia užverbuoti 11-mečiai vaikai

Aktualu

V.Adamkus: Rusijos prezidento šokis su Austrijos užsienio reikalų ministre – Europos eižėjimo pradžia

Aktualu

R.Šlepetys apie saugumą ant bėgių: „Įvertinkime: traukinio stabdymo kelias – 5 futbolo aikštės“

24sek

Broliai Lavrinovičiai atsisveikino su Panevėžiu: „Įsimylėjome šį miestą“

Aktualu

Darbai Ramybės parke ir Kauko alėjoje: savivaldybė pripažįsta kauniečių užfiksuotą broką

Aktualu

Lietuvoje viešėjęs hipių žvaigždė Fantuzzi: „Žmonijai reikia pasukti kita kryptimi – sugrįžti į širdį“

Vardai

Sudaužytų širdžių virpintojas „Rhye“ stebuklingu balsu užbūrė Vilniaus publiką

Pasaulis kišenėje

Daugiausia kartų apdainuoti miestai

Gyvenimas

Kodėl nieko neveikimas gali būti geriau už nuolatinį užimtumą?

Gyvenimas

A.Kaluginas: „Buvo laikai – prisižiūrėję serialų apie vampyrus, jaunuoliai bučiuodavosi iki kraujo“

Gazas

Kodėl 1998–2003 m. BMW M5 E39 kainuoja pasakiškus pinigus?

Vardai

Menininkas Donatas Dubauskas su valtorniste Greta į savo vestuves atriedėjo didžiaračiais dviračiais

Vardai

Milijonieriumi vadinęsis Aaronas Perezas už nepilnamečių pornografijos laikymą atsidūrė JAV kalėjime

24sek

Lietuvos 16-metės baigė kovą dėl medalių Europos čempionate Kaune

Gazas

Šonaslydis – ne tik efektingas, bet ir pavojingas sportas

Maistas

Aronijų ir kriaušių pagardas – idealus ir prie sūrio, ir prie mėsos

Naujienos

Verslas

Gruzino katorga Lietuvoje: dirbo už „ačiū“, miegojo vilkike, prašė vandens ir duonos

Aktualu

Saulius Žukas: Kaip mokome skaityti. Darželis

Vardai

Itališka Karinos Jeremian šeimos šventė: sūnaus krikštatėviais tapo Martynas ir Viktorija Pociai

Verslas

Premjero siekius domėtis prekybininkų sutartimis gali atvėsinti konkurencijos prievaizdai

Aktualu

Čečėnija: išpuolius jau rengia užverbuoti 11-mečiai vaikai

Aktualu

V.Adamkus: Rusijos prezidento šokis su Austrijos užsienio reikalų ministre – Europos eižėjimo pradžia

Aktualu

R.Šlepetys apie saugumą ant bėgių: „Įvertinkime: traukinio stabdymo kelias – 5 futbolo aikštės“

24sek

Broliai Lavrinovičiai atsisveikino su Panevėžiu: „Įsimylėjome šį miestą“

Aktualu

Darbai Ramybės parke ir Kauko alėjoje: savivaldybė pripažįsta kauniečių užfiksuotą broką

Aktualu

Lietuvoje viešėjęs hipių žvaigždė Fantuzzi: „Žmonijai reikia pasukti kita kryptimi – sugrįžti į širdį“

Vardai

Sudaužytų širdžių virpintojas „Rhye“ stebuklingu balsu užbūrė Vilniaus publiką

Pasaulis kišenėje

Daugiausia kartų apdainuoti miestai

Gyvenimas

Kodėl nieko neveikimas gali būti geriau už nuolatinį užimtumą?

Gyvenimas

A.Kaluginas: „Buvo laikai – prisižiūrėję serialų apie vampyrus, jaunuoliai bučiuodavosi iki kraujo“

Gazas

Kodėl 1998–2003 m. BMW M5 E39 kainuoja pasakiškus pinigus?

Vardai

Menininkas Donatas Dubauskas su valtorniste Greta į savo vestuves atriedėjo didžiaračiais dviračiais

Vardai

Milijonieriumi vadinęsis Aaronas Perezas už nepilnamečių pornografijos laikymą atsidūrė JAV kalėjime

24sek

Lietuvos 16-metės baigė kovą dėl medalių Europos čempionate Kaune

Gazas

Šonaslydis – ne tik efektingas, bet ir pavojingas sportas

Maistas

Aronijų ir kriaušių pagardas – idealus ir prie sūrio, ir prie mėsos

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką