Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 3d. 21:26

Kas skiria žmones, išvykstančius gyventi į užsienį, nuo tų, kurie lieka?

Paryžiaus gatvės stilius
Vida Press nuotr. / Paryžiaus gatvės stilius

Gyvenimas užsienyje yra neįtikėtinai naudingas – tai suteikia galimybę pakeliauti, susipažinti su naujais žmonėmis ir išbandyti naujus dalykus. Tačiau galbūt didžiausia nauda yra visiškai naujas savęs pojūtis, kurį atrandate, rašo businessinsider.com.

Ir tai nėra vien poetiški paistalai apie gyvenimą užsienyje. Tyrimai tai patvirtina.

Pasak naujo, bendro trijų universitetų – Rice, Kolumbijos ir Šiaurės Karolinos – tyrimo, gyvenimas užsienyje padidina „savęs suvokimo aiškumą“, o tai reiškia, kad gyvenantys užsienyje geriau jaučia save nei tie, kurie lieka gyventi gimtojoje šalyje.

Mokslininkai padarė šią išvadą po to, kai atliko šešis atskirus tyrimus, kurių metu apklausė 1874 dalyvius, gyvenančius JAV, ir asmenis, dalyvaujančius tarptautinėse magistro studijų programose. Tyrime dalyvavo tiek žmonės, gyvenę užsienyje, tiek žmonės, likę gyventi gimtojoje šalyje.

Mokslininkų komanda pamatė, kad gyvenimas užsienyje sukėlė „įžvalgas ir apmąstymus, kurių metu žmonės kovoja su skirtingomis kultūrinėmis namų ir svečios šalies vertybėmis ir normomis“. Svarstydami apie save ir naują kultūrą, jie atranda, kurios vertybės ir normos apibūdina, kas tie žmonės yra.

„Pasaulyje, kur gyvenimo užsienyje patirtis pasitaiko vis dažniau ir technologinė pažanga kaip niekad palengvina tarpkultūrines keliones ir bendravimą, labai svarbu, kad tyrimai neatsiliktų nuo šios raidos ir bandytų suprasti, kaip tai veikia žmones, – rašė autoriai. – Mūsų tyrimai demonstruoja, kad gyvenimas užsienyje daro įtaką pamatinei savęs suvokimo struktūrai, padidinant jo a aiškumą.“

Komanda sakė, kad vokiečių filosofas Hermannas Von Keyserlingas, 1919-aisiais savo knygos „The Travel Diary of a Philosopher“ epigrafe rašė, kad „trumpiausias kelias, vedantis iki savęs, yra aplink pasaulį“.

Pasak tyrimo komandos, gyvenimas užsienyje ne tik suteikia žmonėms naują savęs pojūtį, tačiau gali suteikti ir didesnį pasitenkinimą gyvenimu bei sumažinti stresą, pagerinti darbo našumą ir net „leidžia aiškiau matyti, kokios karjeros labiausiai atitinka asmens stipriąsias savybes ir vertybes“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

10:20
01:22
00:55

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką