Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 20d. 13:49

Kaune užkurs fabriką: stebint žiūrovams lietuvių ir užsienio meistrai kurs medžio skulptūras   

Medžio skulptoriaus Raimondo Uždravio darbai
Asmeninio archyvo nuotr. / Medžio skulptoriaus Raimondo Uždravio darbai

Kauniečiai ir miesto svečiai rugsėjo pabaigoje kviečiami stebėti tarptautinio medžio drožėjų plenero. Įvairaus dydžio skulptūras kurs meistrai iš Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Ispanijos, o žiūrovų akyse medis virs meno kūriniu.

Rugsėjo 26–28 dienomis VDU Žemės ūkio akademijoje duris atvers tarptautinė „Inno panorama 2019“, o jos metu vyks ir tarptautinis medžio drožėjų benzopjūklais pleneras „Bebrų kaimas 2019“. Jame dalyvaus 14 drožybos meistrų, tarp kurių – ir viena moteris, drožybos meistrė iš Lenkijos.

Pasak plenero organizatoriaus medžio skulptoriaus Raimondo Uždravio, parodos lankytojai pirmiausia kviečiami stebėti kūrybinio proceso.

„Visas tris dienas vyks greitojo pjovimo šou. Tariant paprastai tai reiškia, jog per 45 minutes iš kaladės ar kitos pasirinktos medžio dalies meistrai sukurs skulptūras.

Ypač kviečiame tuos, kurie šia sritimi domisi ir galbūt patys norėtų mokytis drožybos. Pamatyti, kaip tai vyksta gyvai, yra tikrai verta“, – kalbėjo R.Uždravis.

Pleneras neapsiribos tik „greituoju drožimu“ – per tris jo dienas meistrai įsipareigoję sukurti po vieną didelę medžio skulptūrą.

VIDEO: CHAINSAW CARVING COMPETITION TRAILER 2017/2018

„Tema yra laisva, todėl tai gali būti ir įspūdingo dydžio meška, drakonas ar kažkas kito. Jei drožėjas pasirenka ąžuolą, tokios skulptūros gali sverti net iki tonos.

Pasaulyje panašūs renginiai ypač populiarūs Kanadoje, Anglijoje, Vokietijoje, JAV. Vienur padaryti darbai parduodami aukcionuose publikai, kitur lieka puošti parkus, skverus, kitas viešąsias erdves. Kaip, pavyzdžiui, Četvynde, nedideliame Kanados miestelyje, kuriame yra geriausių medžio drožėjų garbės alėja.

Organizuodami tokį plenerą čia, Lietuvoje, labai norime, kad žmonės turėtų galimybę pamatyti gyvą kūrybą. Pamatyti ją čia ir dabar, kai medis virsta kūriniu, įgauna formas. Kartais net sunku patikėti, ką gali, atrodytų, paprastas grandininis pjūklas meistro rankose“, – kalbėjo R.Uždravis.

Kiekvieną plenero dieną vyks ir aukcionas, kuriame ką tik pagaminti darbai bus parduodami. Paskutinę parodos dieną aukcione taip pat bus parduodamos didžiosios medžio meistrų pagamintos skulptūros.

Plenero organizatorius – VšĮ „Steel Beavers“, drožėjų grandininiais pjūklais klubas. Jis įkurtas drožybos meistro R.Uždravio ir Andriaus Vosyliaus iniciatyva, klubo tikslas – rengti tarptautinius ir vietinius medžio drožėjų plenerus, edukacinius užsiėmus, varžybas, populiarinti drožybą Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką