Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl verta bendrauti su žmonėmis, su kuriais jūsų vertybės sutampa

Laimė
Fotolia nuotr. / Laimė
Šaltinis: 15min
0
A A

Psichologė, asmenybės tobulinimo trenerė Lilija Achremčik rašo, jog ilgą laiką galvojo, kad žmogus gali būti bet koks – vagis, akiplėša, apgavikas. Vadinasi, taip susiklostė jo gyvenimas, taip jį išauklėjo tėvai arba jo dvasiai reikia patirti ir išmokti būtent tokias pamokas. Tačiau vėliau jos požiūris pasikeitė.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Aš ir dabar suprantu, kad žmogaus formavimąsi itin lemia aplinka, bet dabar aplink save noriu matyti visai kitokio sukirpimo žmones. Žmones, kuriems žodžiai garbė, pažadas, orumas, sąžinė turi kažkokią reikšmę“, – psichologės mintis publikuoja tinklalapis adme.ru.

Matyt, dėl gausybės buitinių darbų moterys retai susimąsto apie šias kategorijas. Tiksliau, įprasta galvoti, kad tai neturi nieko bendro su moteriškumu, todėl ir neverta dirbti su tuo, kas nevysto moteriškumo, nepadeda susirasti vyro, ištekėti ir panašu, kad moteriai net trukdo realizuoti save šiame pasaulyje.

Tai labai klaidinga nuomonė. Bet kokie santykiai bus ilgalaikiai ir kokybiški tik su viena sąlyga – jeigu sutaps žmonių vertybės.

Visada galima surasti pateisinimą tam skausmui, kurį tu suteiki kitiems žmonėms.

Man didelį nerimą kelia vyrai, kurie nesugeba paaiškinti, ką jiems reiškia garbė ir gebėjimas laikytis žodžio. Štai sąžiningumą jis apibrėžia „stengiuosi nemeluoti, maksimum – tiesiog patyliu“, o kalbant apie jo asmenybę ryškėja labai liūdnas paveikslas. Sąžinė – tai tikrai kažkas daugiau. Jeigu žmogus negali savarankiškai pats sau apibrėžti moralinių kategorijų, kontroliuoti savęs, vertinti savo poelgių, tuomet labai liūdna.

TAIP PAT SKAITYKITE: Patarimai, padėsiantys atsikratyti riebalų nuo skirtingų kūno vietų

Psichologai gali paaiškinti bet kokį žmogaus elgesį. Žiūrint į tai, kaip į pasiteisinimus, tuomet tai labai patogus mokslas. Žmogus turi gausybę seksualinių kontaktų, manipuliuoja, vengia atsakomybės? Vadinasi, tai nemylėtas vaikas, jis turi prieraišumo sutrikimą, kuris išsivystė dėl traumuojančių santykių su mama, ir t. t.

Bet jeigu tu išaugai, tapai suaugusiu, auklėk save pats! Ieškok savo savimonės! Visada galima surasti pateisinimą tam skausmui, kurį tu suteiki kitiems žmonėms. Juk dažniausiai supranti, ką tu padarei, iš atsakomosios reakcijos. Jeigu turi sveikas smegenis (be vaikystėje patirtų organinių pažeidimų), turi gebėti analizuoti. Net jeigu nematoma jėga verčia tave pavogti ar išnaudoti kito žmogaus kūną, tu esi pajėgus suprasti, pamatyti, pajausti, kad darai kitam žmogui blogai. Ir tu matai! Tačiau esi linkęs nukišti šias abejones į tolimiausią savo sąmonės kampelį ir pateisinti save.

Jeigu žmogų valdo žemo lygio vertybės: pinigai bet kokia kaina, malonumai bet kokia kaina, savo įgeidžių tenkinimas, jis pavirsta purvinu, žemo lygio sutvėrimu.

Kalbant psichologų kalba, gyvuliškas pradas „id“ (psichoanalitinės krypties teorinės sąvokos) pamina „ego“, nes visai nėra „superego“. „Ego“ suvokia ir patenkina nesąmoningus „id“ norus ir poreikius, laikydamasis normų ir įstatymų, kuriuos kuria „superego“. Jeigu žmogaus psichikoje yra visi šie trys komponentai, tuomet tai yra užbaigta asmenybė. Priešingu atveju, yra surogatas, neištobulėjęs žmogus, su kuriuo neįmanoma nieko visaverčio sukurti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologė: S.Freudo žmona buvo išmintinga, leisdama jam draugauti su daugybe moterų

Nei protas, nei intelektas, nei išsilavinimas nenulemia aukšto lygio vertybių. Jos formuojasi iš vidinės švaros, harmonijos, nuolatinio darbo tobulinant save. Vertybės paverčia žmogų ne tiesiog gyvu sutvėrimu, o Žmogumi. Tik aukšto lygio vertybės – orumas, pagarba, savigarba, valios ir dvasios jėga, sąžinė – suteikia aukštas vibracijas sielai ir daro žmogų švariu ir šviesiu.

Tokiems žmonėms negalima gyventi, draugauti, dirbti su nešvariais personažais. Jų niekuomet nesupras. Juos neišvengiamai stengsis engti ir sunaikinti. Nesąmoningi dalykai yra stipresni nei aukštesnis sąmoningumas.

Rinkitės savo vertybių lygio žmones ir būsite laimingi!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką