Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 24d. 08:03

Kultūristas Svajūnas pradėjo nerti rankines: „Santechniko darbas ir rankdarbiai turi panašumų – viską reikia apgalvoti“

Svajūnas per karantiną atrado naują pomėgį – neria vąšeliu, kuria emblemas
Asmeninio archyvo nuotr. / Svajūnas per karantiną atrado naują pomėgį – neria vąšeliu, kuria emblemas

„Galima užsidaryti namuose, tarp keturių sienų ir skųstis, kad visą gyvenimą sustabdė karantinas. Arba galima atrasti naujų veiklų“, – sako Rokiškyje gyvenantis 33 metų Svajūnas Šaknys. Daug metų aktyviai kultūrizmu užsiimantis vyras per karantiną ėmė nerti vąšeliu ir gaminti įvairias emblemas.

Kaip sako pats Svajūnas, jam kūrybiška veikla patinka, nepaisant to, kad tiesioginis jo darbas su kūryba nėra susijęs. Svajūnas dirba santechniku.

„Nors man atrodo, kad mano tiesioginis darbas irgi yra susijęs su kūrybiškumu. Pavyzdžiui, reikia perkelti kriauklę, vonią, išvedžioti vamzdžius – šiame darbe taip pat reikia priimti sprendimus, apgalvoti, kaip viską padaryti, kad žmogui būtų kuo patogiau naudotis“, – kalbėjo Svajūnas.

Nors didžiausia savo aistra vyras vadina kultūrizmą ir dalyvauja įvairiose kultūrizmo varžybose, tačiau per karantiną jis atrado dar ir kitų pomėgių.

Atrado naują pomėgį

Pasak Svajūno, rankdarbiai jį žavėjo dar nuo vaikystės, tačiau pats tuo anksčiau neužsiėmė. Vis tik, paskelbus karantiną ir sumažėjus įvairioms veikloms, Svajūnas nutarė pabandyti vąšeliu nerti rankines. Tiesa, jis jas neria ne iš siūlų, o iš specialių virvių.

„Pagalvojau, ką čia įdomaus nuveikus? Ir nutariau išbandyti nėrimą ir emblemų gamybą. Kalbant apie nėrimą, Rokiškyje yra specializuota parduotuvė, kur perku rankdarbiams reikalingas medžiagas. Virvės būna įvairių spalvų, iki maždaug 5 milimetrų storio“, – sakė pašnekovas.

Rankinių iš virvių idėją jis atrado internete, o nerti taip pat mokėsi iš vaizdo įrašų. Įvairių su rankdarbiais susijusių patarimų galima rasti ir teminėse feisbuko grupėse.

Kiekvieno daikto dizainą apgalvoja

Kiek vėliau Svajūnas pagalvojo, kad iš virvių galima nerti ne tik rankines ar kuprines, tačiau ir įvairias daiktadėžes ar net namelius naminiams gyvūnams, guolius katinams, taip pat svarsto apie padėkliukus po kavos ar arbatos puodeliais.

Kiekvieno neriamo daikto dizainą Svajūnas apgalvoja pats, taip pat išsirenka spalvas. Kartais kūrybinių idėjų pasižvalgo internete. Rankinės, sako jis, gali būti įvairių dydžių. Tokia nerta rankinė – ne tik stiliaus akcentas, tačiau taip pat puikiai tinka ir kasdieniam apsipirkimui parduotuvėje – nereikia pirkti plastikinių maišelių.

Svajūnas pasakoja, kad iki šiol yra nunėręs apie dešimt rankinių, tačiau šio pomėgio ketina neapleisti ir kurti toliau. Rokiškietis sako, kad ateityje galbūt tai galėtų tapti ir papildomu pajamų šaltiniu: „Kadangi profesionaliai sportuoju, tad nemažai kainuoja specialus maistas, maisto papildai.“

Asmeninio archyvo nuotr. /Sportas – didžiausia Svajūno aistra
Asmeninio archyvo nuotr. /Sportas – didžiausia Svajūno aistra

Tuo tarpu kol kas savo darbus vyras mieliau dovanoja, taip pat „apneria“ savo artimuosius.

S.Šaknys pasakoja, kad neria ne tik namuose. Atšilus orui vis dažniau su visu rankdarbių krepšeliu jis keliauja į gamtą, o toks laiko leidimo būdas prilygsta meditacijai, padeda atsipalaiduoti po darbo.

S.Šaknys sako, kad rankdarbiams reikia ir kruopštumo, ir kantrybės. Pašnekovas svarsto, kad šias savybes jam išugdyti padėjo ir nuolatinis sportas. Mat jam reikia disciplinos, didelės valios, kai keturis penkis mėnesius prieš varžybos privalai laikytis griežtos dietos.

„Taip save realizuoju“

Dar viena per karantiną padėta veikla – emblemų kūrimas, o jų gamybai reikia ir specialaus įrenginio.

„Yra tokia speciali mašina. Sukuri failiuką, pasirenki medžiagą, dedi į tą mašiną ir ji išsiuvinėja“, – pasakojo Svajūnas.

Emblemas galima sukurti ir žmogaus vardu ar kitu užrašu. Jos gali būti naudojamos kaip antsiuvai, o taip pat puikiai dera ant rankšluosčių: „Arba ant marškinėlių, jei žmogus nori kažkokio išskirtinio ženkliuko. Emblemos nėra didelės – maždaug delno dydžio.“

„Man patinka kurti, patinka kažką sukurti savo rankomis. Įdedu daug širdies, pastangų, darbo. Taip save realizuoju. Nors kartais sakoma, kad kultūristų mintyse – tik svarmenys ir geležys, tačiau taip tikrai nėra. Žmogus gali mėgti daugybę skirtingų dalykų“, – kalbėjo S.Šaknys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką