Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 19d. 10:56

Kuo užimti vaikus gamtoje:  9 smagūs žaidimai, kurie patiks ir jums

Žaidimas
123RF.com nuotr. / Žaidimas

Ketinate savaitgalį pailsėti gamtoje? Puiki mintis – grilis, draugai, pokalbiai iki vėlumos prie laužo – kas gali būti maloniau? Tačiau ar pagalvojote, ką tuo metu veiks mažieji? Jeigu nenorite, kad dykinėdami jie jums išgręžtų smegenis ar nusisuktų galvas, pasirūpinkite ir jų laisvalaikiu. Juk kartu galima nuveikti daug smagių dalykų.

Siūlome net 9 žaidimus, kuriems prireiks tik kamuolio. O džiaugsmo ir smagumo bus iki dangaus, pamatysite!

 • Kengūra

Dalyviai sustoja prie starto linijos su tarp kelių suspaustais kamuoliais. Davus signalą, visi šokuoja, nepaleisdami kamuolių, numatytą atstumą – 20 ar 30 metrų. Laimi tas, kuris greičiausiai pasiekia finišą. Jeigu bešuoliuojant kamuolys iškrenta, jį reikia paimti ir tęsti užduotį.

Jeigu dalyvių daugiau, galima daryti komandinį žaidimą, kuriame kamuolys perduodamas kaip estafetė.

 • Kamuolys kaimynui

Žaidėjai sustoja ratu veidais į centrą maždaug žingsnio atstumu vienas nuo kito. Dviejų žaidėjų, stovinčių vienas priešais kitą, rankose yra po tinklinio kamuolį.

Davus signalą žaidėjai pradeda siųsti kamuolius į kairę arba į dešinę pusę ratu (viena kryptimi) ir stengiasi, kad vienas kamuolys pavytų kitą. Tas žaidėjas, kurio rankose atsiduria abu kamuoliiai, gauna baudos tašką.

123RF.com nuotr./Žaidimas
123RF.com nuotr./Žaidimas
 • Valgoma – nevalgoma

Žaidėjai sustoja ratu. Vienas iš jų turi kamuolį. Sakydamas kokio nors daikto pavadinimą, jis meta kamuolį vienam iš žaidėjų. Jeigu pasakytas buvo valgomo dalyko pavadinimas, kamuolį reikia pagauti, jei nevalgomo – jo negalima gaudyti. Jeigu žaidėjas suklysta ir pagauna kamuolį su nevalgomo dalyko pavadinimu, iškrenta iš žaidimo. Jeigu nesuklysta, toliau tęsia žaidimą, sakydamas žodį ir mesdamas kamuolį kitam. Laimi tas, kuris lieka ilgiausiai žaidime.

Šį žaidimą galima žaisti ir kaip „klases“. Ant žemės reikia nupiešti vienuolika linijų maždaug 0,5 m atstumu viena nuo kitos. Žaidimo pradžioje visi dalyviai sustoja prie pirmosios linijos ir yra pirmokai, o vedantysis – už dešimtos.

Vedantysis iš eilės meta žaidėjams kamuolį, ištardamas valgomų arba nevalgomų dalykų pavadinimus, o dalyviai turi gaudyti arba negaudyti kamuolį. Jeigu žaidėjas nesuklydo, jis perkeliamas į aukštesnę klasę, o suklydęs lieka toje pačioje.

Žaidimo metu vedantysis pirmiausia kamuolį meta vyresniųjų klasių „mokiniams“, stovintiems priekyje, o paskui – mažesniems. Tuomet vyresnieji pasitraukia į priekį, netrukdydami gaudyti kamuolio jaunėliams. Žaidžiama tol, kol visi žaidėjai baigia mokyklą. Paskutinis mokinys tampa vedančiuoju kitame žaidime.

 • Bulvė

Ant žemės nupiešiamas 5-6 metrų skersmens ratas. Žaidėjai sustoja už rato linijos ir mėto kamuolį vienas kitam kaip tinklinyje. Kai kamuolys nukrinta ant žemės, jo nepagavęs sėdasi į rato vidurį ir žaidimas vyksta toliau.

Žaidėjai gali atmušinėti kamuolį ir viena ranka, bet tik ne po pirmojo metimo, stengdamiesi pataikyti į sėdintįjį rate. Sėdintis rate turi stengtis kamuolį pagauti. Pagavęs kamuolį eina iš rato ir dalyvauja su kitais žaidėjais toliau.

Jeigu mušantis kamuolį nepataiko į sėdinčius rate, sėdasi šalia jų pats. Jeigu pataiko, žaidimas tęsiamas toliau.

Žaidžiama tol, kol lieka tik vienas žaidėjas arba kas nors iš rato vidurio nepagauna kamuolio. Tada suklydęs žaidėjas sėda į rato vidurį, o visi kiti stoja aplink liniją ir žaidžiama toliau.

 • Futbolas atbulomis

Žaidimo dalyviai atsisėda ant žemės, pasiruošę eiti tokia poza atbulomis atgal. Vedantysis eina link „vėžiukų“, stengdamasis pataikyti į juos su tinklinio kamuoliu, o šie gintis nuo jo gali tik iškėlę vieną ar kitą koją. Jeigu vedantysis su kamuoliu pataiko į kurio nors žaidėjo kūną ar ranką, tas žaidėjas tampa vedančiuoju. Jeigu vedantysis nepataiko ir kamuolį pagauna „vėžiukai“, jis turi stengtis kamuolį iš jų perimti. Vedančiajam kamuolį atgavus, žaidimas tęsiasi toliau.

 • Kvadratas

Šis žaidimas primena futbolą, tačiau jam reikia didesnio ploto. 4X4 m ploto aikštelėje gali žaisti du – trys žaidėjai, o 5X5 – iki aštuonių žmonių. Žaidimui reikalingas futbolo kamuolys.
Aikštelė padalinama į 4 lygias dalis, o centre nupiešiamas 1 m skersmens apskritimas. Kiekvienas žaidėjas užima savo kvadrato dalį.

Vienas iš žaidėjų turi kamuolį ir meta į rato centrą taip, kad atšokęs kamuolys pataikytų į kurį nors iš kvadratų. Žaidėjas, į kurio kvadratą įkrenta kamuolys, iš karto koja turi jį atmušti taip, kad jis nuskrietų į kitą kvadratą. Negalima leisti, kad kamuolys tavo kvadrate du kartus atsimuštų į žemę. Jeigu taip atsitiko, to kvadrato šeimininkas palieka žaidimą. Žaidimas tęsiasi, tik žaidėjai juda iš vieno lauko į kitą pagal laikrodžio rodyklę.

Gavęs baudos tašką žaidėjas žaidimą pradeda kamuolio metimu į rato centrą. Jeigu jis nepataiko 3 kartus, taip pat gauna baudos tašką. Jeigu žaidžia dviese ar trise, tai kiekvienas iš dalyvių užima po vieną kvadratą, o jeigu kamuolys krenta per laisvą lauką, baudos taškas bus skirtas tam, kuris jį ten nuspyrė. Jeigu žaidėjų yra 8, tai kiekviename kvadrate stovi po 2 žmones, kurie yra kaip komanda. Esant 4 dalyviams galima žaisti 2 prieš 2. Žaidžiama tol, kol surenkamas iš anksto didžiausias sutartas baudos taškų skaičius.

Žaidimo taisyklės:

 • Kaip ir futbole, kamuolį galima atmušti visomis kūno dalimis, išskyrus rankas.
 • Žaidėjas neturi teisės du kartus paliesti kamuolio savo lauke, tačiau jam gali padėti kaimynas, peržengęs juos skiriančią liniją viena koja ir nuspirdamas kamuolį į kieno nors kito lauką.
123RF.com nuotr./Žaidimas
123RF.com nuotr./Žaidimas
 • Kamuolio ridenimas per duobutes

Žaidimui reikalinga ypač lygi vietovė, pavyzdžiui, 2-3 m ilgio takelis ir nedidelis guminis kamuoliukas.

Žaisti galima kiekvienam už save arba pasidalinti į komandas. Žemėje padaroma 10 tokio dydžio duobučių, į kurias kamuoliukas lengvai galėtų įriedėti ir pasilikti. Tarpai tarp duobučių – 5 – 6 cm. Starto linija turi būti maždaug 1 – 1,5 m nuo pirmosios duobutės. Duobučių kraštai turėtų būti nuožulnūs, kad kamuoliukas galėtų laisvai įriedėti ir išriedėti.

Žaidėjas pradeda ridenti kamuoliuką nuo starto linijos, stengdamasis, kad jis persiridentų per visas 10 duobučių. Jeigu kamuoliukas sustojo kurioje nors duobutėje, skaičiuojama, kiek dar liko jų pereiti, t.y., kiek baudos taškų skiriama žaidėjui arba komandai. Kai kamuoliuką praridens visi dalyviai, suskaičiuojami taškai. Laimi tas, kuris surenka mažiausiai baudos taškų.

 • Surink daiktus

Ant žemės nupiešiamas 1 m skersmens apskritimas. Žaidėjas stoja į jo vidurį, rankose turėdamas nedidelį kamuolį. Už jo nugaros rato teritorijoje guli 5 – 10 nedidelių daiktų. Žaidėjas turi mesti kamuoliuką virš savęs ir kol jis yra ore, per tą laiką surinkti kiek įmanoma daugiau daiktų nuo žemės, o paskui pagauti kamuoliuką. Laimi tas, kuris ir pagauna kamuoliuką, ir surenka daugiausiai daiktų.

 • Kas toliau

Šio žaidimo tikslas – kuo toliau numesti kamuolį.

1 variantas. Rankos laikomos už nugaros, jose yra kamuolys. Staigiai pasilenkus į priekį, kamuolys metamas tolyn per galvą.

2 variantas. Kamuolys laikomas nukeistose rankose priešais save, stovima nugara į tą pusę, kur reikės mesti kamuolį. Pasilenkti žemyn, o paskui išsitiesus mesti kamuolį per galvą atgal.

3 variantas. Stovima priekiu į metimo pusę, kamuolį suspaudus tarp pėdų. Pašokti į viršų ir mesti kamuolį kojomis kaip įmanoma toliau į priekį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką