Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 11 13

Lengva suderinti: ši terapinė veikla gali tapti jūsų nauju hobiu – mažina stresą, normalizuoja kraujospūdį

Ilgėjant ir šąlant vakarams, šalyje siaučiant karantinui, ne vienam kyla klausimas, kaip prasmingai leisti savo dienas. Viena iš sparčiai augančių bendruomenių ir populiarėjančių laisvalaikio praleidimo būdų tampa mezgimas.
Donata Šeduikienė
Donata Šeduikienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Islandijoje siūlų gamintojai pastebi, jog per pandemiją vilnos siūlų paklausa šoktelėjo net 70 proc., tad norinčių išbandyti virbalus ir savo galimybes gretos sparčiai auga.

Verslo idėja gimė iš nesibaigiančių užklausų

Vilniaus rajone gyvenanti Donata Šeduikienė pasakoja, jog per pandemiją iš draugų ir pažįstamų vis sulaukdavo prašymų patarti, kur pirkti siūlus, kaip surasti įdomius mezgimo projektus, kaip išmokti megzti.

„Aš pati mezgu nuo vaikystės, savo darbais dalinuosi socialiniuose tinkluose, todėl žmonės ir kreipiasi į mane“, − pasakoja rinkodaros ir komunikacijos vadove vienoje didžiausių projektavimo įmonių Europoje dirbanti moteris. „Norėjosi, jog šiuo hobiu užsikrėstų daugiau žmonių, todėl sugalvojome supaprastinti procesą, kaip šį gebėjimą prisiminti arba išsiugdyti.“

Asmeninio archyvo nuotr. /Donata Šeduikienė atsidavė mezgimui
Asmeninio archyvo nuotr. /Donata Šeduikienė atsidavė mezgimui

Kartu su bendraminte ji pasiūlė mezgimo rinkinius – rankdarbių dėžutes „Imu ir mezgu“, kuriuos įsigiję žmonės iškart gauna viską, ko reikia, jog pasiektų konkretų rezultatą – nusimegztų movą ar pleduką kūdikiui: aukštos kokybės merino arba alpakos vilnos siūlus, tinkamus virbalus ir detalų aprašymą, kaip megzti su nuorodomis į videopamokas.

„Iš patirties pastebėjome, jog žmonės kartais numeta mezginius, nes pritrūksta kantrybės, arba pačioje pradžioje netinkamai pasirenkami siūlai ar virbalų dydis. Pasiūlydamos rinkinius siekiame, kad žmonės tikrai pasiektų tokį rezultatą, kokio tikisi.“

Pirmasis užsakovas – vyras

Nors mezgimas ilgą laiką buvo matomas kaip moterų užsiėmimas, o akis įpratusi su virbalais rankose matyti mamas ar močiutes, laikai keičiasi. Tinklaraščio Euroblogas.lt pašnekovė Donata pasakoja, jog pirmąjį „Imu ir mezgu“ rinkinį įsigijo vyras, kuris nusprendė per pandemiją įgyti naują pomėgį.

„Labai laukiame rezultato, kaip jam pavyks nusimegzti movą. Visus įsigijusius rinkinius, kviečiame savo darbais dalintis socialiniuose tinkluose naudojant grotažymę #ImuIrMezgu, taip siekiame vienyti bendruomenę, kurioje žmonės rastų palaikymą, dalintųsi patarimais ir drauge galėtų pasidžiaugti rezultatais“, – pasakoja D.Šeduikienė.

Pasak rankdarbių dėžučių idėjos bendraautorės, jei mezgimas anksčiau buvo veiksmas iš būtinybės – žmonėms reikėjo apsirengti, o rinkoje pasiūla buvo ribota, dabar tai tampa sąmoningu pasirinkimu ir hobiu: žmonėms patinka mezgimo procesas, pasiektas rezultatas bei praktinis sukurto gaminio panaudojimas.

Asmeninio archyvo nuotr. /Donata Šeduikienė atsidavė mezgimui
Asmeninio archyvo nuotr. /Donata Šeduikienė atsidavė mezgimui

Tai taip pat gali būti puiki dovanų idėja, vietoj daikto, tai kvietimas pačiam išbandyti savo jėgas ir sukurti jaukų ir naudojamą mezginį ir netgi – gal įgyti naują aistrą šiai veiklai, kaip nutinka dažnam pabandžiusiam.

Mezgimo nauda sveikatai

Tyrimai atskleidžia, kad mezgimo metu sutelkiamas dėmesys ir pasikartojantys judesiai padeda susikoncentruoti į čia ir dabar, nusiraminti, sumažinti streso lygį, normalizuojasi širdies ritmas. Tai ugdo pozityvumą ir kūrybinį mąstymą, mezgimas laikomas geru antidepresantu ir smegenims naudinga veikla.

Taip pat mezgimą kai kurie vertina net kaip meditacijos formą, atsipalaidavimo jogą. Besikuriančios mezgančiųjų bendruomenės ir rankose laikomas savo kūrinys mažina vienišumo ir izoliacijos jausmus, kad ir nuotoliniu būdu.

„Mezgimas man – poilsis. Aš kasdien rankose laikau virbalus ir kuriu bent kelis mezginius vienu metu: nors kelioms minutėms atsitraukdama nuo kasdienių darbų, o ypač mėgstu megzti prie Kuršių marių, stebėdama virš bangų besisupančius jėgos aitvarus“, − sako Donata Šeduikienė.

Asmeninio archyvo nuotr. /Donata Šeduikienė atsidavė mezgimui
Asmeninio archyvo nuotr. /Donata Šeduikienė atsidavė mezgimui

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius