Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvės patirtis: ką verta žinoti, jei nusprendėte tuoktis Mauricijuje

Vestuvės Mauricijuje
Asmeninio archyvo nuotr. / Vestuvės Mauricijaus saloje
Šaltinis: 15min
0
A A

Dažnam vestuvės svečioje šalyje tampa visą gyvenimą širdį šildančiais prisiminimais. Ar gali kas labiau suartinti dvi sielas nei vedybos egzotiškame pasaulio kampelyje?

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Savo patirtimi su Ji24.lt skaitytojais dalijasi Londone gyvenanti Vaida Rupšytė, mados tinklaraščio „Fashion Addicted“ autorė ir įkūrėja.

– Kodėl nusprendėte tuoktis Mauricujuje, kuo ši vieta jums labiausiai patiko?

– Po sužadėtuvių net nebuvo ilgų diskusijų, kaip ir ką darysime. Abu su antrąja puse buvome vieningos nuomonės, kad norime gražių ir jaukių vestuvių paplūdimyje. Galvojome apie Sardiniją, nes esame įsimylėję šią salą, bet, kita vertus, norėjome kažko egzotiško, kažko, kur nebuvome ir turbūt niekada daugiau neturėsime galimybės pasisvečiuoti. Taip pasirinkome Mauricijaus salą.

– Ar vestuves svečioje šalyje galite pavadinti savo svajonės išsipildymu?

– Taip, be abejonės, visu 110 %. Jokių ilgų planavimų, galvojimo, kokią salę išsinuomoti, kur kokius žmones susodinti, kokias gėles ant stalo padėti ir pan. Tiesiog ryte atsikėlėme, išsimaudėme vandenyne, o popiet susitikome ceremonijoje, kuri buvo be gali jaudinanti ir emocinga.

Niekada gyvenime nesijaučiau taip ypatingai, kaip girdėdama ir sakydama vestuvinius įžadus. Tai buvo išties jautri ir visam gyvenimui įstrigusi akimirka.

– Ar nenorėjote pasikviesti artimųjų? Buvote tik abu...

– Žinoma, norėjosi artimųjų šalia, bet suprantama, kad kelionė labai brangi, ir galimybės atvykti nebuvo. Bet šeima mus ne tik labai palaikė, bet ir nustebino grįžusius netikėtomis staigmenomis.

Asmeninio archyvo nuotr. /Vestuvės Mauricijaus saloje
Asmeninio archyvo nuotr. /Vestuvės Mauricijaus saloje

– Kokias taisykles, įstatymus verta žinoti, nusprendus vestuves kelti Mauricijuje? Dažną gąsdina, kad santuoka negalios grįžus į savo gimtąją šalį, tuo labiau, kad vestuvės ten dar ir kainuoja nemažai.

– Susituokti Mauricijuje tikrai nėra sunku. Reikia tik kelių dokumentų: abiejų asmenų pasų kopijų ir gimimo liudijimo, išverstų į anglų kalbą bei patvirtintų apostile (apostilė – konsulinė pažyma, kuria oficialiai patvirtinamas parašo tikrumas, dokumentą pasirašiusiojo asmens pareigos ir, kai reikia, dokumente esančio antspaudo arba ženklo tapatumas). Liudijimai turi būti paruošti ne vėliau nei trys mėnesiai prieš vestuves. Taipogi reikia užpildyti vedybų lapą, atsiųstą iš viešbučio, kuriame ruošiatės apsistoti.

Britams santuoka galioja iškart tik sugrįžus, tačiau lietuviams tenka laukti dokumentų, patvirtintų apostile, ir tada jau eiti į ambasadą. (Mauricijuje galima susituokti simboliškai, rinktis civilinę, katalikinę santuokos ceremonijas). 

Na, o apie kainas labai nesiplėsiu, tik galiu pasakyti, kad kainavo daug pigiau nei būtume šventę Lietuvoje su pulku draugų ir artimųjų.

– Kas labiausiai patiko? Aplinka, fotografijos, maistas, pati sala? Ar likote patenkinti galutiniu rezultatu?

– Labiausiai sužavėjo paplūdimiai, tikrai verti dėmesio, taip pat nuostabus saulėlydis, nepakartojamai gražus žvaigždynas.

Kalbant apie vestuvių paketą, skaičiau nemažai komentarų apie prastas makiažo, fotografų paslaugas. Bet mūsų lūkesčiai buvo pateisinti. Dariausi bandomąjį makiažą, tad keletą nepatikusių dalykų paprašiau pakeisti, ir vestuvių dieną viskas buvo idealu.

Dėl fotografų galiu pasakyti: taip, jie gana standartiški, bet mes susitikome dar prieš santuokos ceremoniją ir pakalbėjome, ko norime, parodėme keletą pavyzdžių, ir viskas gavosi puikiai. Apskritai vestuvių dieną stengėmės nepozuoti, o mėgautis kiekviena akimirka. Viskas buvo nuostabu.

– Jeigu galėtumėte rinktis iš naujo – ar tuoktumėtės ten pat?

– Nė sekundės nesuabejojus galiu atsakyti: „Taip“.

Kviečiame įvertinti saulėtas ir šiltas vestuvių Mauricijaus saloje akimirkas nuotraukų galerijoje! 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Jausmai Mauricijus
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką