Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 10d. 19:04

Linos „tingėjimo“ istorija: ne tik per kelis mėnesius atsikratė 9 kg, bet ir tapo maratonininke

Lina Rimšienė
Asmeninio archyvo nuotr. / Lina Rimšienė

Kai vyras pirmąkart pasiūlė nueiti į sporto klubą, vilnietė Lina Rimšienė pagalvojo, kad jis juokauja – tuo metu 46-erių moteris gyvenime dar nebuvo sportavusi. Priėmusi iššūkį pradėti sportišką gyvenimo būdą, pirmąjį mėnesį prisimena kaip košmarą – transformacijos pradžia buvo labai sunki. Tačiau per kelis mėnesius atsikračiusi 9 kg ir ėmusi „laužyti“ bėgimo takelį suprato, kad sportas tapo nauja aistra, o šis pomėgis padėjo Vilniaus maratone 4,2 km trasoje laimėti 1 vietą savo amžiaus grupėje ir 63 vietą iš kelių tūkstančių dalyvių.

Vien nuo minties apie sportą pasidarydavo bloga

Linos Rimšienės pažintis su sportu prasidėjo iš patogumo – kai sporto klubas buvo pastatytas prie pat jos namų.

„Mano darbe reikia būti gražiai pasipuošus, ir man niekada nesinorėjo eiti į sporto klubą tiesiai po darbo, su kostiumėliu, taip pat važiuoti sportuoti į kitą miesto dalį per kamščius, tačiau atsiradus naujam sporto klubui, tai tapo patogu: po darbo grįždavau susiruošti ir tada – į treniruotę klube“, – cituojama moteris pranešime žiniasklaidai.

Pradėti sportuoti sugalvojo ne ji pati, o vyras. Pamatęs, kad klubas jau veikia, paragino pradėti treniruotis kartu. „Aš pamaniau, kad jis juokauja – visą gyvenimą nebuvau sportavusi, o jis – nuo studijų laikų. Bet iššūkį priėmiau“, – pasakoja Lina.

Po pirmos treniruotės praėjus 3 mėnesiams sulaukiau daugiau komplimentų nei per visą gyvenimą iki tol.

Moteris juokauja, kad sporto klubas buvo pasirinktas iš tingėjimo – pora labai taupo laiką ir tiesiog tingėjo pradėti užsiėmimus kur nors toliau.

Pati pradžia buvo labai sunki. Sėdimą darbą dirbanti moteris sako, kad būnant darbe vien nuo minties, kad vakare laukia treniruotė, jai pasidarydavo bloga.

„Buvo baisu, neįprasta, viską skaudėjo. Po treniruotės nueiti į klube esantį baseiną, pirtį buvo didžiausia palaima. Trukdė ir tai, kad nepasitikėjau savimi, galvojau: aš nesugebėsiu, neįveiksiu, man nelemta, neišeis. Būnant klube jaučiausi pati seniausia, silpniausia, negražiausia. Pirmąsias savaites ne kojos, o tik didelės valios pastangos mane nešė į sporto klubą“, – atvirauja moteris.

Lina pasakoja, kad tris savaites eiti sportuoti jai buvo baisiau nei jaunystės laikais į svarbų egzaminą, tačiau su vyru būdami labai užsispyrę ir palaikydami vienas kitą, tesė tai, ką pradėjo.

Atsikratė kilogramų ir kompleksų

Iškentusi kelias savaites, moteris labai pasikeitė. Ėmė mažėti skausmai, dingo treniruoklių baimė, augo pasitikėjimas savimi. Ji sportuoti pradėjo iškart su treneriu Robertu Šuškievičiumi, kuris nuolat motyvavo ir didino krūvį: „Kai man atrodydavo, kad tiek nepakelsiu, nepastumsiu ar neištversiu, jis kartodavo, kad manimi tiki, o aš, nenorėdama nuvilti trenerio, stengiausi įgyvendinti jo lūkesčius, taip viršydama savuosius. Treneris buvo griežtas, reiklus ir profesionalus, tai padėjo nepasiduoti.“

Asmeninio archyvo nuotr./Lina su treneriu
Asmeninio archyvo nuotr./Lina su treneriu

Treneris davė patarimų apie sveiką mitybą ir Lina pastebėjo, kad ėmė kristi svoris. Iš viso per pirmus tris mėnesius ji numetė 9 kg, o jos vyras – 17 kg. Svarbiausia, sako pašnekovė, kad ėmė jaustis stipri, sveika ir graži, o vėliau apsidairiusi pamatė, kad atrodo geriau, nei dauguma jos amžiaus moterų, o tai suteikė moteriško pasitikėjimo savimi.

O kai pradedi sau labiau patikti, ima geriau sektis, pasakoja pašnekovė: „Kitaip atrodai, kitaip rengiesi, kitaip kalbi. Po pirmos treniruotės praėjus 3 mėnesiams sulaukiau daugiau komplimentų nei per visą gyvenimą iki tol.

Tačiau ne tik dėl komplimentų, bet dėl iššūkių įveikimo pagerėjo mano savivertė: kai supratau, kad jeigu galiu nubėgti 3 km per mažiau nei 12 minučių, o treneris sakė, kad jei nubėgčiau per 9 minutes, jau galėčiau pretenduoti į olimpiadą, ir kiti rūpesčiai pasirodė įveikiami. Suvokiau, kad mano galimybės didesnės, nei pati kartais galvoju.“

Maratonininke tapo iš... tingėjimo

Neturint aiškiai užsibrėžto tikslo apsilankymai sporto klube gali tapti vis retesni ir mažiau produktyvūs. Lina sakė, kad nuo pat pradžių turėjo užduotį sau prieš kiekvieną treniruotę įveikti 3 km, o po treniruotės – dar 2 km. Ir sako, kad bėgioti pradėjo iš tingėjimo: „Sportuoti einu kasdien. Ir kiekvienos treniruotės metu reikia nubėgti 5 km. Jei pasirinkčiau takeliu eiti arba minti elipsinį treniruoklį, būtų lengviau, tačiau tai užtruktų beveik valandą. O aš tingiu, todėl labai greitai bėgu ir 3 km nubėgu per mažiau nei 12 minučių, o po treniruotės likusius 2 km įveikiu per maždaug 8 su puse minutės.“

Asmeninio archyvo nuotr./Lina prieš sportavimą
Asmeninio archyvo nuotr./Lina prieš sportavimą

Ši treniruotės dalis tapo pati smagiausia ir laukiamiausia – bėgdama moteris ėmė jaustis pakylėta, pasitikinti savimi.

Greitai ne tik Lina, bet ir treneris pastebėjo, kad ji ant takelio laksto greičiausiai. Praėjus mažiau nei metams nuo pirmos treniruotės vyras su treneriu griežtai paragino ją dalyvauti Vilniaus maratone.

Asmeninio archyvo nuotr./Lina po dviejų mėnesių sportavimo
Asmeninio archyvo nuotr./Lina po dviejų mėnesių sportavimo

„Aš bijojau, nerimavau, kad atrodysiu sena ir kvaila, paskutinė atpėdinsiu... Tačiau nubėgti nebuvo sunku. Dalyvių buvo apie 4000, o aš iš visų dalyvių atbėgau 63-ia! Moterų reitinge buvau 12-a, o savo amžiaus grupėje pati pirma! Man, kaip sportuojančiai mažiau nei metus, tai buvo tarsi laimėjimas olimpinėse varžybose“, – prisimena sportiška moteris.

Dabar sportas - kasdienybė ir gyvenimo būdas

Nuo pirmos treniruotės iki dabar Lina su vyru kiekvieną dieną eina į sporto salę: „Neatsimenu, kad grįžę po darbo būtume nors kartą nėję sportuoti iš tingėjimo.

Treneris patarė lankytis rečiau, bet mums labai norisi, todėl mes jo neklausome ir einame kasdien, tik paskirstome krūvį skirtingoms kūno dalims.“

Nors sportuoja jau pusantrų metų, po treniruočių su treneriu vis dar jaučia raumenų maudimą, nes nuolat imasi naujų iššūkių, didina krūvį ir toliau stiprėja.

Pašnekovė sako, kad poros gyvenimas pasikeitė, tačiau jie netapo apsėsti tikslų siekimo – valgo normaliai, kelis kartus per savaitę leidžia sau pasimėgauti bet kokiu maistu ir tikrai neriboja savęs per šventes ar keliones, nes žino, kad vėliau grįš prie sveikos gyvensenos ir išliks sportiški.

Norintiems, kaip ir jie, pakeisti įpročius, Lina siūlo pradėti sportuoti su profesionalu, o darbo salėje nenuleisti vėjais valgant vien tik nenaudingus produktus.

„Mums labiausiai padeda tai, kad namie turime tik sveiko maisto, todėl nekyla pagundų be reikalo užkandžiauti. Gaminamės maistą į darbą tik vienai dienai ir ne daugiau, – pasakoja moteris. – Jeigu turėtume vaikų, kuriems reikėtų atskirai gaminti valgyti, o šaldytuvas būtų pilnas prikrautas skanumynų, gal mums nepavyktų taip sportiškai gyventi. Mums padeda tai, kad abu einame išvien ir vienas kitą palaikome.“

Asmeninis treneris apie Liną: jos sėkmės paslaptis – stiprus charakteris

Asmeninis sporto klubo „Fitus“ treneris Robertas Šuškievičius, nuo pirmosios treniruotės iki dabar padėjęs Linai siekti savo tikslų, negaili moteriai pagyrimų: „Ji niekada anksčiau nesportavo, ir pirmos treniruotės buvo labai sunkios, tačiau ji vis tiek klausė manęs ir po kurio laiko juokėsi, kad tai, kas pradžioje atrodė neįmanoma, greitai tapo lengva. Ji užsispyrė įveikti savo silpnybes, pasitikėjo ir klausėsi – nuostabu dirbti su tokiais žmonėmis“.

Mums labiausiai padeda tai, kad namie turime tik sveiko maisto, todėl nekyla pagundų be reikalo užkandžiauti.

R.Šuškievičius pasakoja, kad pas jį sportuojanti pora rimtai žiūrėjo į treniruotes ir netgi kelionių metu siuntė nuotraukas, kaip sportavo namų sąlygomis, pavyzdžiui, Malaizijoje keldavosi anksti ryte ir bėgiojo aplink viešbutį: „Tai daug dirbantys ir keliaujantys žmonės, tačiau jie neieškojo pasiteisinimų.“

Pasak trenerio, Lina nuo pat pradžių atrodė pagal fiziologiją labai stipri ir perspektyvi, jam buvo keista, kad ji anksčiau visai nesportavo. Treniruočių metu treneris pastebėjo, kad moteriai labai patinka bėgti ir kad ji tuos 3 km įveikia greičiau nei pareigūnai pagal fizinius normatyvus – ji ėmė stebinti fiziniais gebėjimais, todėl po 8 mėnesių sporto treneris paskatino dalyvauti maratone.

Asmeninio archyvo nuotr./Lina Rimšienė
Asmeninio archyvo nuotr./Lina Rimšienė

Tą pačią dieną po bėgimo Lina atėjo su medaliu ir pasakė, kad lengvai būtų nubėgusi ir 10 km, todėl dabar treneris svarsto ją ruošti 21 km pusmaratoniui ir tiki, kad ji puikiai pasirodytų.

„Ne vienas žmogus salėje priėjęs sako, kad Lina nereali – jos kūnas atrodo kaip dvidešimtmetės merginos, o fiziniai gebėjimai stebina. Manau, kad kitos moterys jai pavydi, nes kai kurios 10 metų savarankiškai sportuoja, tačiau nepasiekia tokių rezultatų.

Ji – puikus pavyzdys, kaip atsidavimas, pasitikėjimas treneriu ir sąžiningumas gali pakeisti gyvenimą“, – giria treneris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min tema Aktualu

Organų donorystė valstybei nerūpi: tai yra atviras sabotažas, stabdymas ir nieko neveikimas

Aktualu

Premjeras apie sunaikintą posėdžio įrašą: emocingi pasisakymai – ne apie žiniasklaidos laisvę

24sek

80 milijonų intriga Domantui Saboniui ir Jonui Valančiūnui

Trys parduotuvės Naujojoje Ūtoje: istorija ne apie konkurenciją

Aktualu

Mirė vienas iš „Microsoft“ įkūrėjų Paulas Allenas

Aktualu

S.Skvernelis: Vyriausybė svarsto atsisakyti viešinimo per žiniasklaidą projektų

Pasaulis kišenėje

Po karčios patirties – patarimas kitiems: atsargiai su viešbučiais autostradose

Aktualu

D.Trumpui prabilus apie „žudikus“ žurnalisto dingimo byloje, M.Pompeo vyksta į Rijadą

Ginčas dėl „Žalgirio“: pavojus ar tiesiog geras sprigtas?

Vardai

Apie nėštumą pranešę princas Harry ir Meghan Markle pirmą kartą pasirodė viešumoje

Verslas

Parduodamas oloje įrengtas būstas tikram Jameso Bondo gerbėjui

Sportas

Valdas Ivanauskas treniruos Lenkijos aukščiausios lygos klubą

Vardai

Vakarienėje visiškoje tamsoje – ir retai renginiuose besilankanti Goda Alijeva

Aktualu

Kovoje dėl Vilniaus mero posto – „valstiečių“ pasirinkimas: žinomas vardas ar saviškis?

Gyvenimas

3 klaidos, kurias daugelis daro ruošdami pusryčius

Aktualu

„Supras net neturintys jokios nuovokos“: Rusijos propaganda Ukrainos televizijoje

Vardai

Karolina Meschino su mylimuoju Remigijumi pasidarė tatuiruotes ant veidų

Aktualu

JAV teismas atmetė D.Trumpui pornožvaigždės iškeltą ieškinį dėl šmeižto

Aktualu

Australija svarsto galimybę perkelti ambasadą iš Tel Avivo į Jeruzalę

Verslas

S.Skvernelis – prieš LRT tarybos narių skyrimą pagal politikų kadencijas

Naujienos

Verslas

Juodas debesis virš sėkmingo startuolio: dešimtys piktų klientų ruošia ieškinį „Vinted“

Verslas

V.Vasiliauskas: uždraudę viską, liktume prie suskilusios geldos

24sek

Po skausmingo antausio Šaras žada kovą Stambule – stabdys buvusį žalgirietį

Trys parduotuvės Naujojoje Ūtoje: istorija ne apie konkurenciją

Aktualu

Premjeras apie sunaikintą posėdžio įrašą: emocingi pasisakymai – ne apie žiniasklaidos laisvę

„Eurolygos diena“: kuriems žaidėjams buvo skirta Šaro kritika? (1/5)

15min tema Aktualu

Organų donorystė valstybei nerūpi: tai yra atviras sabotažas, stabdymas ir nieko neveikimas

Pratybos, kurios gelbsti žmonių gyvybes

Verslas

S.Jakeliūno komitetas išvadas dėl LRT svarstė mažiau nei dvi minutes

Aktualu

Plungėje pistoletą į pardavėją įrėmęs ginkluotas plėšikas grobį ištaškė kazino

24sek

80 milijonų intriga Domantui Saboniui ir Jonui Valančiūnui

Gazas

„Top Gear“ išrinko 2018 metų sportiškiausią automobilį: apdovanotas „Alpine A110“ modelis

Vardai

Apie nėštumą pranešę princas Harry ir Meghan Markle pirmą kartą pasirodė viešumoje

Aktualu

Mirė vienas iš „Microsoft“ įkūrėjų Paulas Allenas

Maistas

15 įdomių patiekalų iš moliūgų: kisielius, humusas, rizotas ir kiti netikėtumai

Vardai

Vakarienėje visiškoje tamsoje – ir retai renginiuose besilankanti Goda Alijeva

Pasaulis kišenėje

Po karčios patirties – patarimas kitiems: atsargiai su viešbučiais autostradose

Verslas

Parduodamas oloje įrengtas būstas tikram Jameso Bondo gerbėjui

Gazas

Įvertino eismo pakeitimus: Vilniaus žiedinių sankryžų baubai nyksta

Verslas

„Rail Baltica“ nauda tiki du trečdaliai gyventojų

Daugiau vandens

Gera keliauti kartu

Video

01:02
01:11
35:31

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką