Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 01 01, 13:00

Madonna: ko galima iš jos pasimokyti?

Šiais laikais žvaigždės muzikos padangėje greitai įsižiebia, bet taip pat greitai ir užgęsta. O štai popkaraliene tituluojama Madonna šlovės olimpo viršūnėje karaliauja jau tris dešimtmečius, ir regis, nė neketina apleisti savo pozicijų.
Madonna švenčia 55-ąjį gimtadienį
Madonna / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Madonna

„Gyvenimo „žaidime“ dalyvauji tol, kol turi svajonių, siekių, kol judi pirmyn. Kai tik nustoji judėti pirmyn, pradedi riedėti žemyn. Tokios taisyklės – vien tik judėjimas pirmyn arba atgal. Eiti pirmyn – gyvenimas, riedėti žemyn – mirtis. Aš linkusi rinktis pirmąjį variantą“, – viename interviu yra pasakiusi atlikėja. Ir tai nėra tik skambūs žodžiai.

Vasarą 56-ąjį gimtadienį atšventusi Madonna vis dar yra nepaprastai energinga, veržli, provokuojanti. Tiek jos kūryba, tiek asmenybė pasauliui ne mažiau įdomi nei prieš kelias dešimtis metų. Ir nors atlikėjos triukai su išvaizda bulvarinėje spaudoje bei internete nuolat apkalbami, kritikuojami, būkime teisingi – toli gražu ne kiekviena tokio amžiaus moteris sugeba savyje išsaugoti ugnelę, kuri verčia spindėti akis jaunatviškumu. Šio iš vidaus sklindančio spindėjimo nesukursi net pačia brangiausia kosmetika ar meistriškiausiomis plastinėmis operacijomis.

Spalvinga asmenybė

Jei norėtume išvardyti visus gyva legenda tapusios atlikėjos pasiekimus bei veiklos sritis, šio straipsnio nebepakaktų. Dainininkė, prodiuserė, dainų autorė, aktorė, šokėja, rašytoja, madų kūrėja, keturių vaikų (dviejų savų ir dviejų įvaikintų) mama, verslininkė…

AFP/„Scanpix“ nuotr./Madonna.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Madonna.

Ką jau kalbėti apie nesuskaičiuojamą gausybę svarių apdovanojimų, kurių visiškai užtektų įkurti nemenkam muziejui. Tiesa, tai daryti Madonnai net nėra būtinybės. Jos vardas ir taip jau įrašytas garsiajame Rokenrolo šlovės muziejuje, šalia tokių legendų kaip „Queen“, „Abba“, Michaelas Jacksonas ir kt. 

Klaidžiojant po šios išskirtinės asmenybės biografiją, nejučia peršasi klausimai: iš kur ji semiasi tiek energijos ir išradingumo? Kur slypi jos sėkmės paslaptys? Aršiausi kritikai svaido akmenis į dainininkės daržą, esą kopti karjeros laiptais jai padėjo seksas. Popkaralienė jiems atsako štai ką: „Siekdama savo tikslų, nepasinaudojau nė vienu vyru, kuris nebūtų leidęs juo pasinaudoti.“ Iš tiesų būtų naivu tikėti, kad kelias dešimtis metų galima išlikti šlovės viršūnėje vien manipuliuojant „lovos reikalais“. Reikia sugebėti kur kas daugiau.

Taip pat skaitykite: Tokio paties amžiaus įžymybės. Kurios atrodo geriau?

Madonna sako, kad karjeroje jai labiausiai padeda tokios savybės kaip valingumas, drausmingumas ir nuolatinis darbas: „Pastebiu, kad dabar kylančios žvaigždės nori išgarsėti greitai ir lengvai, nedėdamos beveik jokių pastangų. Taip, galima sukelti skandaliuką ir tapti vienos akimirkos garsenybe, bet jei nori būti žinoma ilgai, turi daug dirbti. Lygiai taip pat turi dirbti ir su savo kūnu, antraip tapsi griuvena. Aš visą gyvenimą intensyviai sportuoju ir žiūriu, ką dedu į burną. Todėl man sunku užjausti moteris, kurios nieko dėl savęs nedaro ir visam pasauliui skundžiasi, kokios yra negražios ir nelaimingos. Viskas yra mūsų rankose. Kiekvienas gali pasiekti, ką tik nori, ir tapti, kuo tik nori, tik reikia įdėti pastangų. Daug pastangų.“

Mažais žingsneliais į šlovę

Kaip byloja Madonnos biografija, ji neturėjo nei turtingų tėvų, nei įtakingų, pramogų pasaulyje besisukiojančių giminaičių. Mergaitė augo griežtų katalikiškų pažiūrų italų emigrantų šeimoje drauge su penkiais broliais bei seserimis. Mamos neteko būdama vos penkerių. Taigi ji tikrai negimė, kaip sakoma, su sidabriniu šaukšteliu burnoje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Madonna
AFP/„Scanpix“ nuotr./Madonna

Būdama dvidešimties Madonna metė mokslus gimtojo Mičigano universitete ir su kuklia manta bei keliasdešimčia dolerių kišenėje atvyko į Niujorką – didžiųjų galimybių miestą. Čia ją atvedė svajonė tapti žinoma visame pasaulyje. Kelio į svajonę pradžia buvo nelengva. Ambicinga, bet neturtinga būsimoji žvaigždė vos sudurdavo galą su galu.

Ne visada turėjo, kur gyventi ir ką pavalgyti. Kad išliktų, nesibodėjo dirbti įvarius atsitiktinius darbus. „Man labai pravertė tai, kad gyvenime patyriau nemažai skausmo ir nepriteklių. Šie dalykai mane užgrūdino dvasiškai. Be šios savybės būtų buvę labai sunku išsilaikyti pramogų pasaulio džiunglėse. Čia išlieka tik stipriausi – tie, kurie visiškai negaili savęs“, – teigia žvaigždė.

5 dalykai, kurių galima pasimokyti iš Madonnos

 • Visada tiksliai žinokite, ko norite, ir turėkite tikslą.
 • Nuolat dirbkite trokštama linkme.
 • Kad ir kas nutiktų, nesigręžiokite atgal, judėkite tik pirmyn.
 • Nebijokite būti savimi.
 • Nekopijuokite kitų, kurkite savo taisykles.

Įsimintinos popkaralienės citatos

Garsi daininkė visada mėgdavo provokuoti žmones aštriais pasisakymais apie seksą, šeimą, religiją, tačiau jos „repertuare“ esama ir tokių citatų, kurios verčia pasitempti ar bent akimirką susimąstyti.

 • Daugelis bijo pasakyti, ko jie iš tikrųjų nori. Būtent dėl to ir negauna to, ko nori.
 • Niekada neklausykite, ką apie jus kalba kiti.
 • Fizinis grožis nuostabus, bet laikinas. Pasitikėjimas savimi – štai kas yra tikroji mūsų galia ir grožis. 
 • To, ką turime, nevertiname tol, kol prarandame.
 • Šlovė neapsuko man galvos dėl to, kad jos pasiekiau sunkiu ir atkakliu darbu. Tik tokia šlovė gali būti tvirta ir ilgalaikė.
 • Kartais būti stipriam reiškia nedaryti nieko, ir atvirkščiai, naudoti jėgą reiškia parodyti savo silpnybę. Man jėga – tai išmintis.
 • Pats didžiausias iššūkis visuomenei – išlaikyti savo stilių bei savivertę neturint daug pinigų.
 • Ne kartą bandžiau kopijuoti kitus ir iš to neišėjo nieko gera. Užtat dabar manau, kad visų svarbiausia yra turėti savo stilių ir paisyti tik savo nuomonės – tada tapsi kopijuotinu pavyzdžiu kitiems.
 • Pats svarbiausias dalykas gyvenime yra vaikai. Būtent jų akyse galime išvysti pasaulį tokį, koks jis iš tikrųjų yra.
 • Žmogus – tarsi medžiaga, iš kurios galima sukurti prašmatnų apdarą arba paversti skuduru grindims plauti.
 • Sakoma, kad geri dalykai nėra amžini ir anksčiau ar vėliau baigiasi. Manau, kad taip sako tie, kurie gyvenime nieko nepasiekė.
 • Ko mane išmokė gyvenimas? Nusileisti. Tai jokiu būdu nereiškia tapti silpnai. Pasiekti užsibrėžtų tikslų daug paprasčiau žmogiška šiluma, o ne terorizuojant ar spaudžiant žmones.
 • Nelaukite, kol žmonės patikės jumis ir palaimins jūsų idėjas, antraip teks nusivilti. Svarbiausia – patikėkite savimi patys. Tada ilgainiui ir kiti pradės jumis tikėti.
 • Jei kažkam jaučiu baimę, man tai yra ženklas, kad turiu ją įveikti. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Edita“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką