Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 2d. 07:14

Meilė karo metu: „Singapūro užėmimo“ istorija

Meilė karo metu: „Singapūro  užėmimo“ istorija
Partnerio nuotr. / Meilė karo metu: „Singapūro užėmimo“ istorija

Šis trijų dalių serialas apie egzotišką meilės trikampį pastatytas pagal J. G. Farrello („Bėdos“) Bukerio premiją pelniusį 1978 m. romaną apie 1941 m. Singapūrą laikmečiu, kai japonai ruošėsi užgrobti šalį. Pagrindinis „Singapūro užėmimo“ veikėjas, Metju Vebas (Luke Treadaway, „Išdavikai“), yra savo tėvo (Charlesas Dance‘as, „Sostų karai“) pėdomis sekantis aristokratas, priverstas rinktis fiktyvią santuoką su turtingo ir valdingo gumos pramonės barono, Valterio Blanketo (Davidas Morrisey, „Vaikštantys numirėliai“), dukra, nors jį patį žymiai labiau domina paslaptingoji kinė Vera Čiang (Elizabeth Tan, „Karūnavimo gatvė“). Bet viskas pasikeičia pasirodžius japonų armijai.

ITV įstabiai nufilmuotas serialas kupinas netikėtų posūkių ir gali didžiuotis tokiais aktoriais, kaip Edas Birchas („Paskutinioji karalystė“), Colmas Meaney („Žvaigždžių kelias: Kosmoso gelmė devyni“) ir Jane Horrocks („Mažoji princesė“). Serialo premjera – kovo 7 d., sekmadienį, 22.00 per „Epic Drama“ kanalą. Straipsnyje apžvelgsime serialo istorinį kontekstą ir kūrimo procesą.

Partnerio nuotr./Meilė karo metu: „Singapūro užėmimo“ istorija
Partnerio nuotr./Meilė karo metu: „Singapūro užėmimo“ istorija

Didžiausia Japonijos pergalė ir Didžiosios Britanijos pralaimėjimas: Singapūro užėmimas

Kadangi japonams nepavyko įgyvendinti savo siekių diplomatiniu keliu, 1941 m. šalis netikėtai įsitraukė į Antrąjį pasaulinį karą. Vienu esminių jų taikinių buvo britų valdoma Malaizija ir ypač pusiasalio pietinėje pakrantėje įsikūręs Singapūras, kuris okupacijos atveju būtų tapęs japonų laivyno ir oro pajėgų centru. Tada jie būtų galėję daug lengviau įsiveržti į kaimynines, nafta turtingas šalis. Nors Malaiziją gynė 80 000 britų karių, didžiąją dalį kariuomenės sudarė nepatyrę kariai iš Indijos, tad 60 000 tvirtų japonų pro jų pajėgas prasiveržė pakankamai greitai – vos per tris mėnesius. 1942 m. vasario viduryje jie pasiekė Singapūro fortą, kuris pateko į jų rankas vos po šešias dienas trukusios kovos. Japonai miestą okupavo iki pat savo kapituliacijos 1945 m., ir per tą laikotarpį nužudė mažiausiai 25 000, arba, pasak kitų šaltinių – 50 000 civilių.

Partnerio nuotr./Meilė karo metu: „Singapūro užėmimo“ istorija
Partnerio nuotr./Meilė karo metu: „Singapūro užėmimo“ istorija

„Jie nežinojo, kas jiems nutiks“: „Singapūro užėmimo“ filmavimo procesas

Rašytojo ir prodiuserio pareigų ėmėsi Christopheris Hamptonas, pelnęs Oskarą už scenarijų filmui „Pavojingi ryšiai“. Jis apibūdino serialą kaip „istoriją apie kelis anglus, kurie nežinojo, kas jiems nutiks“. Filmavimo komanda veikiausiai jautėsi lygiai taip pat, kai suprato, kaip smarkiai Singapūras pakito per 80 metų, ir kad ten serialo filmuoti nepavyks. Dėl to filmavimas buvo perkeltas į Kuala Lumpūrą ir Penangą. Bet kuriuo atveju, Hamptonas džiaugėsi gavęs progą padėti komandai filmavimo vietoje, ir kad kino studija suteikė galimybę metų metus ruošti šį serialą. Kartu jie nešykštėjo pinigų filmo vaizdinei medžiagai – vardan autentiškumo studija įsigijo kelis tikrus japoniškus tankus, sukūrė iki smulkmenų tikroviškas filmavimo aikšteles ir pasiskolino naikintuvą iš vietos muziejaus. Taipogi, filmavimo komanda pasamdė kelis šimtus (ir kartais net tūkstantį) statistų, kad jų vaizduojama nerimastinga era ir didžiulės kovos atrodytų kuo tikroviškiau.

Veros Čiang vaidmenį atliekanti aktorė Elizabeth Tan ir jos kolega, Airijos vaidybos veteranas Colmas Meaney‘is, be galo džiaugėsi sulaukę legendinio Hamptono pagalbos filmavimo aikštelėje, mat jo padedami jie visada žinojo, apie ką jų veikėjai galvoja bet kurioje situacijoje ir galėjo sėkmingai tai pavaizduoti.

Partnerio nuotr./Meilė karo metu: „Singapūro užėmimo“ istorija
Partnerio nuotr./Meilė karo metu: „Singapūro užėmimo“ istorija

Taigi, ką reiškia „Singapūro užėmimas“? Serialo kontekste tai akivaizdžiai simbolizuoja nesustabdomą japonų armijos artėjimą link miesto ir siekimą jį užgrobti. Bet, kartu tai yra vienas serialo pokštų: pagrindinis veikėjas, Metju, dažnai susiduria su šiuo posakiu ir vis bando išsiaiškinti, ką jis tiksliai reiškia. Žinoma, tikslus atsakymas – seriale „Singapūro užėmimas“, tik per „Epic Drama“ kanalą.

Įsitikinkite ar sekate mus Facebook

Partnerio turinys
Temos: 2 Karas Serialas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

11:59
01:00:04
01:26

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką