Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 17d. 19:00

Mirtinas patrauklumas: 6 kraupiausios grožio priemonės moterims

Mergina su korsetu
„Fotolia“ nuotr. / Mergina su korsetu
Šveitikliai su chemikalais, kurie nudegina veido odos sluoksnius, apetitą slopinantys vaistai, kurie gali sukelti širdies nepakankamumą, plastinės operacijos, kurios gali pačias intymiausias moters kūno vietas paversti panašias į lėlės barbės. Nosys koreguojamos skalpeliu, krūtys prapjaunamos ir pripildomos medžiaga, kuri laikoma mažiausiai „pavojinga“ sveikatai – šiandien moterys dėl grožio yra pasiruošusios padaryti bet ką.

Prisimindami praėjusius šarlatanizmo laikus, galime kalbėti tik apie blogai informuotus ir mažai išmanančius daktarus, tačiau vertybės bei grožio supratimas ne taip stipriai ir pasikeitė. Ir šiais laikais, ir anksčiau moterys buvo pasiryžusios sumokėti bet kokią kainą, kad tik būtų gražios. Pateikiame jūsų vertinimui šešis ganėtinai kraupius ir primityvius būdus, kuriuos moterys naudojo norėdamos būti patrauklios:

Korsetai

Žinote, kas tikrai patinka vyrams? Sveiki vidiniai organai, esantys savo vietose. Kaip manote, kodėl XIX amžiuje banginiai buvo masiškai žudomi? Ogi tam, kad moterys jų kaulais galėtų susiveržti savo liemenį ir būti patrauklesnės. Korsetas buvo labai naudinga ir populiari aprangos dalis, tačiau kai kurios moterys susiverždavo juos taip stipriai, kad vėliau tekdavo kreiptis į gydytojus. Ir kaip gi jos galėjo manyti, kad pavyks sumedžioti vyrą su išspaustais laukan plaučiais?

Arseno valgymas

Dar prieš XIX amžių žmonės valgydavo arseną tam, kad jų oda ir akys švytėtų, o kūnas įgautų seksualias apvalias formas. Žinoma, buvo tam tikros taisyklės, reikėdavo atsižvelgti į mėnulio fazes, pirmą kartą reikėdavo valgyti tik mažą kruopelę arseno, tam, kad organizmas prie jo priprastų. Kaip manote, kas nutikdavo staigiai jį valgyti nustojusiems žmonėms? Ogi staigi mirtis. Negana to, arseno valgymas sukeldavo skydliaukės sutrikimus, audinių tinimą ir paburkimą.

Kaspinuočių valgymas

Tai, ką moterys galėdavo padaryti dėl grožio, būdavo ne tik pavojinga, bet ir šlykštu. Anksčiau moterys gerdavo piliules su kaspinuočių kiaušinėliais tam, kad šios kirmėlės vėliau išsiristų jų žarnyne. Ten kaspinuočiai maitindavosi medžiagomis, kurios išskiriamos iš žmogaus virškinamojo trakto, dėl šios priežasties dailiosios lyties atstovėms neaugdavo svoris. Įdomu ir tai, kad kai kurios kaspinuočių rūšys užaugdavo net iki 30 metrų ilgio.

Pėdų įrišimas

Praeitame tūkstantmetyje pėdų įrišimas paversdavo Kinijos moterų kojas „auksiniais lotusais“. Moterys saugodavo savo kojas net ir nuo vyrų, kad jie jų nematytų. Motinos kuo tvirčiau įrišdavo pėdas dar visai mažytėms savo dukroms, taip deformuodamos ir paralyžuodamos jas visam laikui, tačiau tai ir buvo visa procedūros esmė. Ši nepaprastai skausminga procedūra buvo praktikuojama tik itin pasiturinčiose ir kilmingose šeimose, todėl trapios it lėlių mergaičių kojos žymėdavo, kad jos yra pernelyg turtingos ir išpuoselėtos, jog galėtų dirbti. Šitokios kraupios procedūros nebuvo visiškai likviduotos iki komunistų revoliucijos 1949 m.

wikimedia.org nuotr./Kairėje – įprasta pėda, dešinėje – deformuota pėda
wikimedia.org nuotr./Kairėje – įprasta pėda, dešinėje – deformuota pėda

Mirtinoji kiauliauogė

Dar kitaip vadinama Belladonna arba „Gražiąja moterimi“, ji buvo lašinama į akis. Klausiate, kas norėtų bandyti tokį dalyką? Į akis įlašinti šio augalo lašai išplėsdavo vyzdžius, nes tuo metu moterys su dideliais vyzdžiais buvo laikomos itin patraukliomis. Žinoma, yra ir blogoji šios procedūros pusė - per dažnas šio augalo vartojimas sukeldavo aklumą.

Švino pudra veidui

1700 m. buvo negailestingi žmonių grožiui. Tuo metu net ir turtuoliai gyveno ne pačiomis geriausiomis sąlygomis, mat raupai buvo išplitę nepaaiškinamu mastu, o jais užsikrėtusieji vos išgyvendavo. Raupai palikdavo didžiulius randus, kuriuos reikėdavo kažkaip paslėpti, todėl ir atsirado švino pudra. Tai puikus dalykas – nebrangus ir greitai pagaminamas, gerai padengdavo odą. Tačiau buvo ir šalutinis poveikis: nuo jų pradėdavo didėti smegenys ir netrukus jas ištikdavo paralyžius, tuomet ši grožio procedūra tiesiog baigdavosi mirtimi.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Grožis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:29
21:57
01:27:07

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką