Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 23d. 09:20

Mokslininkai atskleidė: supanašėja net susituokusių žmonių ląstelės

Pora
Vida Press nuotr. / Pora

Kad žmonės, gyvendami kartu, supanašėja, pastebėta seniai. Ilgainiui atsiranda abiem bendrų pomėgių, ima sutapti humoro jausmas ar muzikinis skonis. Gyvūnai charakteriu ir gyvenimo būdu irgi supanašėja su šeimininkais. Tačiau naujas tyrimas atskleidžia, kad panašumas tarp žmonių – susituokusių mylimųjų – yra daug gilesnis.

Žurnalas „Nature Immunology“ prieš kelias dienas paskelbė Belgijos mokslininkų tyrimo duomenis. Jie paėmė 670-ies sveikų žmonių kraujo mėginius, vėliau atrinko 150 žmonių, tarp kurių buvo 70 susituokusių porų.

Tuomet pusmetį stebėjo tiriamųjų imuninę sistemą – kaip ji funkcionuoja ir reaguoja į įvairius dirgiklius. Buvo siekiama išsiaiškinti, kaip imunitetą veikia bendra asmens aplinka: nuo mitybos, fizinės veiklos iki buvusių ar esamų ligų.

Vida Press nuotr./Pora
Vida Press nuotr.

Sutuoktinių ląstelės skyrėsi 50 proc. mažiau, nei lyginant ląsteles tarp nepažįstamų, bet panašioje geografinėje aplinkoje gyvenančių, žmonių.

Imuninė sistema – unikali cheminė laboratorija. Tokia unikali, kad suaugusių žmonių imuninės sistemos būklę genetika lemia tik 25 proc. Visa kita yra aplinkos poveikis.

Ištyrę sutuoktinių ir kitų žmonių kraujo mėginius mokslininkai nustatė, kad sutuoktinių ląstelės skyrėsi 50 proc. mažiau, nei lyginant ląsteles tarp dviejų nepažįstamų, bet panašioje geografinėje aplinkoje gyvenančių, žmonių.

Taigi vyro ar žmonos pasirinkimas turi įtakos ne tik išoriniams ar emociniams veiksniams, bet ir mūsų imunitetui! Sutuoktinių imuninė sistema tampa labai panaši, nepaisant fakto, kad moterys dažniau nei vyrai serga autoimuninėmis ligomis.

Belgai mokslininkai iškėlė hipotezę, kad tai tikriausiai galioja ir nesusituokusioms, bet artimoms, kartu gyvenančioms poroms, nors tiriami buvo tik susituokę žmonės. Ateityje tyrimo autoriai norėtų palyginti porų imuninę sistemą prieš apsigyvenant kartu ir po to.

Vida Press nuotr./Pora
Vida Press nuotr.

Gautų tyrimo rezultatų priežastys yra kelios: daug laiko kartu praleidžiantys žmonės dažniausiai valgo tą patį ar panašų maistą, užsiima bendra fizine veikla, bučiuodamiesi dalijasi bakterijomis, gyvena toje pačioje aplinkoje, lankosi tose pačiose vietose.

Jei vienas patiria emocinę įtampą, tai neretai persimeta ir kitam. Jei vienas serga, antrasis irgi turi daug šansų susirgti, jei liga užkrečiama. Apskritai abu kvėpuoja tuo pačiu oru.

Išvada: darykime mylimiesiems teigiamą įtaką ir būsime sveiki ir laimingi

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką