Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 14d. 15:19

Naujajame „Ji“ numeryje – apie gyvenimą keičiančias knygas!

Žurnalas „Ji“ (50 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr. / Žurnalas „Ji“ (50 nr.)

Nuo seniausių laikų žinoma, kad papasakota istorija gali gydyti sielą ir padėti naujai pažvelgti į pasaulį. Ne tik žymioji Šacherezada sekė pasakas, kad išgydytų sultono depresiją. Kiekviena tauta turi gausybę pasakojimų, kurie guodžia, įkvepia, drąsina. Būtent taip veikia ir gera grožinė literatūra.

Pasak psichologės Ingos Juodkūnės, gera knyga gali padėti rasti atsakymus į egzistencinius klausimus, leisti iš naujo atrasti gyvenimo prasmę, įkvėpti, motyvuoti, suteikti ryžto.

Kiekviename amžiaus tarpsnyje iškyla vis kitokių uždavinių, klausimų, problemų. Deja, ne visada pavyksta išlikti tvirtiems ir įveikti visus sunkumus. Ką daryti, jeigu įstringame? Vienas iš gelbėjimosi būdų – atsiversti išmintingą knygą. Kokią, sužinosite atsivertę numerio temą „Gyvenimą keičiančios knygos“.

Taip pat artėjančių švenčių proga dovanojame jums knygelę su kalėdinių skanumynų receptais. Savo rankomis, su meile pagaminti ir gražiai supakuoti saldėsiai – puiki dovana. Iškeptais meduoliais ir kitais kalėdiniais skanėstais galite ir originaliai dekoruoti namus, eglutę. Receptų ieškokite knygelėje „Saldžio dovanos“.

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (50 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (50 nr.)

Kaip visada, naujajame numeryje jūsų laukia virtuali pažintis su įdomiais pašnekovais. Vienas jų – aromaterapijos specialistė, „Mediola“ direktorė, „Freshdeli“ prekės ženklo atstovė Jorūnė Gaučaitė. Moteris sako, kad šventės artėjimo nuotaiką sustiprina ir kalėdinė atributika, įvairiaspalvių švieselių blyksniai, degančios girliandos – atrodo, kad visa aplinka dvelkia šventės nuojauta.

O kur dar kepamų imbierinių sausainių, cinamono, kardamono aromatai. Ir juos papildantys subtilūs miško kvapai: baravykų, paslaptingas gražuolės miško eglės. Atmintyje šie aromatai labai gyvi, jie visada nukelia pas pačius artimiausius žmones... O degančios žvakės aromatas padeda nusiraminti, daug ką ramiai apmąstyti ir susikalbėti su savimi. Plačiau apie tai skaitykite interviu „Aromatai padeda sukurti šventinę nuotaiką“.

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (50 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (50 nr.)

Vyrai pasakytų, kad išrinkti dovaną moteriai yra sunki ir varginanti užduotis. Tačiau bet kuri dailiosios lyties atstovė sutiktų, jog grožį puoselėjanti smulkmenėlė – visada laukiama po egle. Kodėl, sužinosite perskaitę straipsnį „Laiškas Kalėdų Seneliui“.

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (50 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (50 nr.)

Šventėms artėjant kiekviena pagalvojame, kuo pasipuošime. Daugelis iškart pagalvoja apie klasikinę juodą suknelę. Įprasta manyti, kad ji tinka visoms moterims ir bet kokia proga. Šį drabužį visi stilistai įtraukia į būtinų turėti sąrašus. Tačiau vien maža juoda suknelė nepadaro jūsų elegantiška moterimi. Kad suspindėtumėte, prireiks šio to daugiau. Patarimų ieškokite straipsnyje „Juodos suknelės nepakanka“.

Prieš didžiąsias žiemos šventes dažniau susimąstome apie gėrį, norime būti geresni. Įtakos turi ir aplinka: didmiesčių aikštėse garuoja verdama sriuba, skurstantiesiems dalijami maisto produktai, su dovanomis lankomi vaikai globos namuose, seneliai pensionuose, benamiai gyvūnai prieglaudose. Labdaringuose renginiuose renkamos lėšos ligoniams gydyti, medicinos įrangai įsigyti ir pan.

Taip pat pakylėja visur skambanti jauki kalėdinė muzika, dovanų paieškos. Stabteli ir susimąstai: o kažkas negali, neturi, neišgali... Suspaudžia širdį ir užplūsta didžiulis noras padėti, pagelbėti, pradžiuginti dėmesiu, simboline dovanėle, auka. Tad pakalbėkime apie tai, kas yra gerumas, ką jis mums suteikia, kaip jį puoselėti. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje „Pakalbėkime apie gerumą“.

Taip jau yra, kad švaros misiją prieš didžiąsias šventes nusprendžiame įvykdyti paskutinę savaitę: skalbiame, laidome, šveičiame, blizginame... Dar blogiau, jei užsimojame tai padaryti vienos, be šeimos narių pagalbos, per savaitgalį. Ir taip tobulai, tarsi susirinkę svečiai pultų ieškoti dulkių.

Seminarų apie namų tvarkymą lektorė Giedrė Bagdonienė sako, kad namų tvarkymas gali būti malonus, efektyvus ir labai moteriškas užsiėmimas. Plačiau apie tai – straipsnyje „Kad namai spindėtų!“.

Kalėdoms artėjant, parduotuvėse driekiasi vis ilgesnės eilės, o gatvėse darosi ankšta ne tik piko metu – visi ieško, ką padėti po eglute. Kalėdinėms dovanoms visame pasaulyje žmonės išleidžia milijardus, tačiau įvairių šalių gyventojai renkasi skirtingus pirkinius. Ką mėgsta dovanoti užsieniečiai, airiai ar amerikiečiai, sužinosite atsivertę straipsnį „Dovanų pirkimo karštinė“.

Daugelis tėvelių susizgrimba dėl nerišlios vaiko kalbos, kai artėja metas į mokyklą. Sunerimsta, kad atžala neištaria tam tikrų garsų, sunkiai kalba raiškiais sakiniais, nesugeba atpasakoti, net ką veikė darželyje, o ką jau kalbėti apie skurdų žodyną. Kaip lavinti vaiko kalbą, kokias dažniausiai klaidas daro tėveliai, ko reikėtų vengti, pataria logopedė straipsnyje „Ugdome vaikų kalbą“.

Paskutinę savaitę prieš Kalėdas galime iš naujo pažvelgti į tradicijas, kurių laikėsi mūsų senoliai. Pasninkui tinkamiausi patiekalai – įvairios salotos ir mišrainės. Pasigaminkime jų įdomesnių – su lašiša ir avokadais, granatais, pupelėmis ar krevetėmis. Receptų ieškokite straipsnyje „Pasninkui – mišrainės ir salotos“.

Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo!

Žurnalas „JI“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką